Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Panthraxclub3
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Panthraxclub3



 
ΦόρουμΔωρεάLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 78, στις Δευ 05 Ιαν 2015, 10:22 pm
Σκόρερ Πανθρακικού
Χορηγοί











IP
Για την καλύτερη περιήγηση στο Φόρουμ μας χρησιμοποιήστε: Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.


Μοιραστείτε | 
 

 βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα

manos


Αριθμός μηνυμάτων : 79

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 03 Μάης 2015, 9:47 pm

Ποιος υποβιβάζεται σε τριπλή ισοβαθμία, δεδομένα δυο εκ των τριών είναι Πάνθραξ-Λιβαδειά:

Με Πανιώνιο ή Βέροια: Λιβαδειά
Με Καλλονή: Καλλονή
Με Πλατανιά: Πλατανιάς

Σε τετραπλή (πάλι δυο θα είναι Πάνθραξ-Λιβαδειά):
Με Παιώνιο-Καλλονή: Καλλονή
Με Πανιώνιο-Βέροια: Λιβαδειά
Με Πανιώνιο-Πλατανιά: Πανιώνιος
Με Καλλονή-Βέροια: Λιβαδειά
Με Καλλονή-Πλατανιά: Καλλονή
Με Βέροια-Πλατανιά: Πλατανιάς

Σε πενταπλή (πάλι δυο θα είναι Πάνθραξ-Λιβαδειά):
Με Πανιώνιο-Καλλονή-Βέροια:Λιβαδειά
Με Πανιώνιο-Καλλονή-Πλατανιά:Πανιώνιος
Με Πανιώνιο-Βέροια-Πλατανιά:Πλατανιάς
Με Καλλονή-Βέροια-Πλατανιά:Καλλονή

Στην εξαπλή πέφτει ο Πανιώνιος.

Οπότε με νίκη είμαστε 1000% σωσμένοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 03 Μάης 2015, 11:07 pm

SPQR έγραψε:
Δεν περιγράφω άλλο

..............παρε κι εμενα στο κλαμπ....

 

    Υ.Γ......"θα νικησεις.......... χαλαρωσε ".....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panthkom
panthkom


Αριθμός μηνυμάτων : 670

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 04 Μάης 2015, 4:39 am

Έχω καιρό να γράψω αλλά νομίζω πως ήρθε η ώρα.Έχουμε έναν αποτυχημένο κόουτς ο οποίος δεν ξέρει που πάνε τα αυγά και τα πασχάλια σε κάθε παιχνίδι.Ναι για τον Μανόλο λέω.Έχουμε την πιο άρρωστη δομημένη ομάδα. Για όσους δεν ήρθαν Βέροια, βασικά για όλους, εμείς πήγαμε ωραία και καλά μας βρίσανε τούρκικες μάνες μας ευχήθηκαν εκεί εκεί στη Β εθνική και επειδή απλά απαντούσαμε ομοιοτρόπως ο κύριος Μπαχαρίδης όντας προπονητής των ΤΕΠ παραδίπλα μας έλεγε συνεχώς να μην βρίζουμε τους καημένους Ημαθιώτες γιατί ήθελαν να μας βοηθήσουν στο δύσκολο έργο της παραμονής.Και λέω εγώ κυρίες και κύριοι χίλιες φορές στη Β παρά αυτό που έζησα σήμερα.Να είμαστε 8 άτομα και τα ΤΕΠ κι επειδή οι 4 πληρώσαμε 15€ και θέλουμε να στηρίξουμε την ομάδα να τρώμε και ban σε αυτό που γουστάρουμε και αγαπάμε.Με γεια μας με χαρά μας το καφενείο που ακόμη και στη Βέροια καταλάβανε τι καφενείο είμαστε, συγκεντρώθηκαν και έβρισαν διοίκηση και παίκτες μετά το τέλος του αγώνα-παρωδία. Εν τέλει πιθανότατα θα μείνουμε για άλλη μια χρονιά στην Σούπερ λιγκ χωρίς πολλά πολλά.Με το καλό αλλά σίγουρα έχει χάσει αυτή ομάδα κάποιους Πανθρακικούς που την ακολουθάνε από την Δ εθνική για μια ακόμα μια χρονιά στην Άλφα.Και μετά μην απορείτε που το γήπεδο είναι άδειο.Εσείς το αδειάζετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 04 Μάης 2015, 9:46 am

     ........αντε τωρα να γραψει κατι καποιος,μετα απο αυτα που εγραψε ο (νεαρος...) συναδελφος.....


.....πως να πανηγυρισεις πχ την ευγενικη χορηγια της Βεροιας στο β ημιχρονο(τελικα το παλιο κονε εκανε την δουλεια του χθες...) και να θες απο την αλλη να γουσταρεις την ομαδα σου στο γηπεδο........


               .......μπερδεγουεϊ και μαλιστα μεγαλο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

kyr


Αριθμός μηνυμάτων : 23

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 04 Μάης 2015, 10:27 am

Μια δήλωση που θα συζητηθεί έκανε ο προπονητής του Λεβαδειακού, λέγοντας πως γνώριζαν άπαντες από πριν πως ο Πανθρακικός θα νικήσει στη Βέροια.
Η δήλωση της 33ης αγωνιστικής έγινε από τον Άκη Μάντζιο χωρίς αμφιβολία. Μετά την ήττα του Λεβαδειακού στην Τούμπα από τον ΠΑΟΚ, ο τεχνικός των Βοιωτών είπε πως ήξεραν από πριν ότι ο Πανθρακικός θα νικήσει μέσα στη Βέροια! Το σίγουρο είναι πως θα πρέπει να υπάρξουν εξηγήσεις από πλευράς παραγόντων των Βοιωτών για το πώς γνώριζαν το αποτέλεσμα του αγώνα στην Ημαθία και δεν αποκλείεται να ζητηθεί από τις αρχές να δοθούν λεπτομέρειες για το θέμα αυτό, από τους ανθρώπους του Λεβαδειακού…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 04 Μάης 2015, 11:06 am

Οχι ότι μ' ενδιαφέρει κιόλας,αλλά κοίτα ποιος μιλάει ρε μαλάκα.

Αυτός που πήρε ΕΝΝΙΑ (9) βαθμούς στα χαρτιά και συν τοις άλλοις,παίζει και φιλικά ματσάκια εδώ και κανα τέρμηνο.


Κι αν το ήξερες ρε αποτυχημένε,γιατί δε μας το είπες και μας να κονομήσουμε λίγο;



Υ.Γ: Εγώ ήξερα από πριν ότι θα κερδίσεις μέσα στον πλάτανο. Το έπιασα και ακριβές 1-3. 'Αρα,δεν αποκλείεται να μου ζητήσουν οι αρχές να δώσω λεπτομέρειες για το θέμα αυτό,έτσι;

Πόσο καραγκιόζηδες είστε ρε γαμώ την κλίκα σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 04 Μάης 2015, 3:00 pm

.....ρε τον τρικαριολο τον Μαντζιος Ακης............ρε τον τρικαριολο.....ποτε μου δεν τον χωνεψα βεβαια,αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια..............


....ρε Μαντζιος Ακης,περυσι που ηξερε ολη η Ελλαδα και η Μεση Γη,πως ο Απολλωνας θα περασει ξεροσφυρι απο το ΔΑΚ,γιατι δεν μας το ειπες μπρε ?..............ε ποντικομαμη ?....κοντοπουτανο κουναβι,περυσι γιατι δεν εβγαλες αχνα,μπρε ?.............γιατι σε βολευε μπρε ?.....


........γκουντ μπαϊ μαϊ νταρλινγκ  Μαντζιος Ακης...................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gringababy
gringababy


Αριθμός μηνυμάτων : 1628

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 04 Μάης 2015, 4:12 pm

... είπε ο προπονητής της Λειβαδιάς

(και γελάσανε ακόμα και τα σημαιάκια του κόρνερ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

panthrax


Αριθμός μηνυμάτων : 80

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 04 Μάης 2015, 5:04 pm

Τον Ατρομητο,που τον ειχατε 2-0 στο 15' την περασμενη Κυριακη,θες να μας πεις Ακη μου,ν-Ακη μου,δε το ηξερες απο πριν...
Βρε αι στο διαολο,που κοντεψες να μας ριξεις απο τον Οκτωβριο και δεν εφευγες και οι αμπαλοι της διοικησης σε στηριζαν λες και εισαι ο Μουρινιο...
Ευτυχως,πηγες στη Λειβαδια και τα 40 παλικαρια,συν το πρωτοπαλικαρο,ο Κομποτης,μας κουνατε μαντηλι την Κυριακη!
Στο καλο και να μην ξαναρθετε!Δε θα λειψετε απο κανεναν!Στα τσακιδια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 05 Μάης 2015, 2:50 pm

......μου σφυριξανε σημερα εδω μπουγατσα μερια,πως την Κυριακη στην Βεροια μιλησε ο μπαουγκ.........................ετσι μου ειπανε........................και ο λογος για τα προξενεια ηταν ο Αθανασιαδης..........ετσι μου ειπανε.................


......παντως μπορει να στεκει αυτο,γιατι ο ποντιος ψαχνει συμμαχιες για το μελλον και με τον φερομενο σαν σημερινο ιδιοκτητη της Βεροιας,τον Καρυπιδη, ειναι κατι παραπανω απο κολληταρια........πολλοι λενε πως ο πραγματικος ιδιοκτητης της Βεροιας ειναι ο ποντιος.....




.....εκεινο που δεν ξερω αν στεκει,ειναι αυτο που μου ειπε χθες,παλια δοξα του Πανθρακα....πανω απο τα 70 και χαλκεντερος ακομη......"ρε συ Μακη μου λεει, εισαι τοσο σιγουρος πως θελουμε πραγματικα  να σωθουμε ? "..........


   ....τετοια μου ειπε ο χαλκεντερος και με ζωσανε τα φιδια....εμενα τον Πανθρακα,που συμμετεχω στα δρωμενα με ενα απλο πλην τιμιο διαρκειας ........και το μονο που γουσταρω,ειναι να βλεπω τον Πανθρακα να παιζει μπαλα.........


  ...τι λες κι εσυ μπρε λεγεωναριε ?..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 05 Μάης 2015, 4:08 pm

Εγώ λέω τα εξής:

1. Οι ομάδες που δεν αδειοδοτήθηκαν για την περίοδο 2015-16 (Πανθρακικός,ΠΑΣ,Πανιώνιος) έχουν δικαίωμα να κάνουν μεταγραφές μόνο παίκτες που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην εθνική Ελλάδος και είναι κάτω των 24 ετών (γεννημένοι από 1/1/91 και μετά)

2. Κατ' εξαίρεσιν του παραπάνω,επιτρέπεται η απόκτηση μέχρι τριών (3) ποδοσφαιριστών ανεξαρτήτως εθνικότητος και ηλικίας για τη μεταγραφική περίοδο καλοκαιριού και ενός (1) έλληνα για αυτήν του Ιανουαρίου,αρκεί οι ετήσιες αποδοχές των,να μην υπερβαίνουν τα εκατό (100) χιλιάρικα (καλά,αυτό δε μας πειράζει ούτως ή άλλως...)

3. Δεν επιτρέπονται ανανεώσεις-τροποποιήσεις των ήδη υπαρχόντων συμβολαίων εκτός από δύο (2) αλλά με τον περιορισμό (γι' αυτά τα δύο που θ' ανανεωθούν) της απαγόρευσης αύξησης των αποδοχών που προβλέπονται στα εν λόγω συμβόλαια.

4. Συνεπακόλουθα,απαγορεύεται οποιαδήποτε αύξηση αποδοχών στον οποιονδήποτε ποδοσφαιριστή υπογράψει ανανέωση,είτε αυτός είναι έλληνας κάτω των 24 χρονών,είτε εμπίπτει στις διατάξεις της παραγράφου 3 (ζήτω...)

5. Η κεντρική τηλεοπτική διαχείριση (νόβα) παρακρατεί το 20% των τηλεοπτικών δικαιωμάτων που αντιστοιχούν στη μη αδειοδοτηθείσα ΠΑΕ,για κάλυψη τυχόν οφειλών της προς ποδοσφαιριστές που έχουν προσφύγει προς τούτο στα αρμόδια όργανα.

6. Οι μη αδειοδοτηθείσες ΠΑΕ,δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στας ...ευρωπαϊκάς διοργανώσεις (ποσώς μας ενδιαφέρει βέβαια)


Άρα Cappo μου,αν είσαι Καραολάνης τα ζυγίζεις κι αποφασίζεις.

Εγώ θα το τολμούσα.

Διότι αυτό που λίγο-πολύ το κάνουμε εδώ και δύο-τρία χρόνια,πλέον απλά καθίσταται υποχρεωτικό.


Υπάρχει βέβαια κι ο κίνδυνος του χρόνου να ξεφτιλιστούμε αγωνιστικά,αλλα εντάξει,νομίζω ότι τα βουνά είναι συνηθισμένα στα χιόνια.

Συν ότι μάλλον (τι μάλλον,σίγουρα να λέω...) θα είμαστε και το πρώτο φαβορί για υποβιβασμό.

Αλλά εντάξει.

Ας το δοκιμάσουμε,εδώ ο ΠΑΣ το κάνει τέσσερα χρόνια και βγαίνει πέμπτος στο πρωτάθλημα.


Αυτά λέω εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 05 Μάης 2015, 4:17 pm

Και το σημαντικότερο όλων,είναι τούτο:


Αυτή η ομάδα,έφτασε εκεί που έφτασε βασισμένη στο ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ κι όχι στη λογική.


Από την πρώτη άνοδο ακόμα,όταν όλοι προειδοποιούσαν (προ της ανόδου) τον "Καραμήτρο" κι ο Καραμήτρος τους έγραψε όλους εκεί που δεν πιάνει μελάνι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 05 Μάης 2015, 4:35 pm

Και τελειώνω με τούτο:

Αμα την Κυριακή νικήσουμε,τότε από τον Αύγουστο θα έχουμε μπροστά μας τα εξής δεδομένα:

1. Τις ομάδες Αθηνών-Θεσσαλονίκης που λόγω φανέλας,ιστορίας,κόσμου,επιρροών δεν πρόκειται να συγκριθούν ποτέ μαζί μας και άρα,αποκλείεται να έχουμε τους ίδιους στόχους,δηλαδή ΟΣΦΠ-ΠΑΟ-ΑΕΚ-ΠΑΟΚ-ΗΡΑ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ.

2. Τις επαρχιακές ομάδες που εδώ και λίγα (εως αρκετά) χρόνια,δείχνουν (άλλες λιγότερο κι άλλες περισσότερο) να έχουν σταθεροποιηθεί στη μεγάλη κατηγορία,δηλαδή ΣΚΟΝΤΑ-ΠΑΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

3. Τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ,ο οποίος είναι μια κατηγορία μόνος του.

4. Τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ,ομοίως.

5. Τις ομάδες του καζανιού,από το οποίο θα βγουν οι δύο που θα χαιρετήσουν του χρόνου τέτοια εποχή,δηλαδή ΒΕΡΟΙΑ-ΚΕΡΚΥΡΑ-ΚΑΛΛΟΝΗ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ.


Σιγά τις μπαρτσελόνες,λέω γω.


Αν την Κυριακή δε νικήσουμε,τότε τα δεδομένα από Αύγουστο και μετά θα ειναι διαφορετικά.

Ενας όμιλος των είκοσι (20) ομάδων,δηλαδη 38 ματσάκια για κάθε ομάδα (χωρίς να υπολογίσω τυχόν πλεϊ-οφς ή πλεϊ-άουτ) και στο τέλος,οι δύο πρώτοι ν' ανεβαίνουν στην κλίκα και οι ΕΞΙ (6) τελευταίοι να πέφτουν στην αμιγώς ερασιτεχνική Γ' Εθνική,η οποία βέβαια,είναι η παλιά Δ' ωραιοποιημένη.

Αν δε δηλώσουν συμμετοχή 20 ομάδες (πολύ πιθανό...) τότε το πρωτάθλημα θα γίνει με λιγότερες και δε θα πέσουν έξι ομάδες,θα πέσουν τέσσερις,οι οποίες και θ' αντικατασταθούν από τις πρωταθλήτριες ομάδες των τεσσάρων ομίλων της Γ' Εθνικής της επόμενης σεζόν.


Στόχος της ΕΠΟ,είναι από την περίοδο 2016-17,η Β' Εθνική να γίνεται μόνιμα με 18 ομάδες.


Αυτά είναι τα δεδομένα,τα μελετάς κι αποφασίζεις.

Εγώ,αποφάσισα τι θέλω.


Κι ελπίζω και η ΠΑΕ Πανθρακικός,να συμφωνήσει μαζί μου.


Αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 05 Μάης 2015, 5:59 pm

Και μια πρώτη γεύση,σχετικά με το τι μας περιμένει το καλοκαίρι αν την κυριακή κερδίσουμε την Ξάνθη.

Και αν οι πληροφορίες μου είναι σωστές,που πιστεύω πως πάνω-κάτω είναι.

Τον Ιούνιο,λήγουν τα εξής συμβόλαια:

Ιγκόρ,Κάσες,Σερφά,Μεχία,Ρομέου,Εμπό,Ντιγκινί,Μπαϊκαρά,Τζάνης,Λαδάκης,Χρήστου,Παπαγεωργίου,Χασομέρης και έχω την εντύπωση και των Ποτουρίδη,Τσουμάνη,Πασχαλάκη.

Από ΟΛΟΥΣ αυτούς,μπορούμε ν' ανανεώσουμε μόνο ΔΥΟ (ανεξαρτήτως ηλικίας και εθνικότητος) κι αυτό,ΧΩΡΙΣ αύξηση αποδοχών.


Έχουν συμβόλαιο και μπορούν να συνεχίσουν απρόσκοπτα οι:

Μελίσσης (μέχρι Γενάρη,μετά πάπαλα),Αθανασιάδης,Ηλιάδης,Ροτζέριο,Σέτι,Βιγιαφάνε και ίσως Ποτουρίδης,Τσουμάνης,Πασχαλάκης.

Από κει και πέρα,μπορούμε να κάνουμε απεριόριστες μεταγραφές στους κάτω των 24 ετών (αρκεί να είναι έλληνες...) και μας δίνεται η δυνατότητα να πάρουμε και μέχρι ΤΡΕΙΣ (3) ποδοσφαιριστές άνω των 24 ετών (ανεξαρτήτως εθνικότητας) συν ακόμα έναν ΕΛΛΗΝΑ τον προσεχή Ιανουάριο.


Τα γράφω αυτά,με πάσα επιφύλαξη για τα συμβόλαια που λήγουν.

Τα συμπεράσματα,δικά σας.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την SPQR στις Τρι 05 Μάης 2015, 6:43 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 05 Μάης 2015, 6:07 pm

Η λογική λέει ήττα,το συναίσθημα λέει νίκη.

Εγώ με το συναίσθημα είμαι.

ΠΑΝΤΑ


Οπως και να 'χει,του χρόνου 20-25 βαθμούς θα τους πάρουμε πιστεύω και πάντως,δεν πιστεύω να δούμε το τραυματικό 2009-10 σε επανάληψη.

Συν ότι ένας χρόνος επιπλέον στην άλφα εθνική,είναι ένας χρόνος επιπλέον στην άλφα εθνική.

Οπως και να το δεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

manos


Αριθμός μηνυμάτων : 79

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 05 Μάης 2015, 9:38 pm

SPQR, εξαιρετική η ανάλυσή σου στα παραπάνω ποστ. Συμφωνώ 100% και με την επιλογή σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 05 Μάης 2015, 10:29 pm

Η επιλογή αγαπητέ Μάνο είναι μία και είναι η ΝΙΚΗ την Κυριακή.

Στην εποχή που ζούμε,στη χώρα που ζούμε,πρέπει να ζεις το ΤΩΡΑ και το ΣΗΜΕΡΑ.

Για το αύριο,έχει ο Θεός που λένε και οι μεγαλύτεροι (εμείς δεν το λέμε πλέον και πολύ κακώς κατά την ταπεινή μου γνώμη).


ΤΩΡΑ και ΣΗΜΕΡΑ λοιπόν,θέλω να ρίξω ένα τρίμπαλο στην ξανθούλα και να μείνω στην κλίκα με τη μαγκιά μου.

Τα υπόλοιπα,θα τα δούμε όταν έρθει η ώρα τους.




Υ.Γ: Τώρα με πήρε τηλέφωνο ένα φιλαράκι καλό (που σημαίνει ότι αυτά που γράφουμε δω μέσα διαβάζονται...) και μου είπε δυο πράγματα. Πρώτον,ότι δεν πήραμε άδεια για πενήντα χιλιάρικα,πράγμα που ήδη έχει γραφτεί και εδώ,και δεύτερον,ότι ανά πάσα στιγμή μπορούμε να την πάρουμε την άδεια,αν τακτοποιήσουμε αυτό ακριβώς το θεματάκι.

Δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο ισχύει (και δεν μπλέκουμε σε θέματα προθεσμιών και τα λοιπά) αλλά εδώ που τα λέμε,γιατί να μην ισχύει;

Εχω οικονομικές εκκρεμότητες,ΤΙΣ ΤΑΚΤΟΠΟΙΩ,ελεύθερος προς υπογραφήν και τα σκυλιά δεμένα. Ετσι δεν είναι;

Πάντως το ποσό αυτό είναι απλά τραγικό,για μια ΠΑΕ που θέλει να λέει ότι ανήκει στην άλφα εθνική.

Αναμφίβολα.


Υ.Γ 2: Και στην τυχόν ερώτηση,γιατί δεν το κάνει τόσα χρόνια κι ο ΠΑΣ αυτό το πράγμα και παίζει χωρίς άδεια,η απαντησή μου είναι,ότι ο ΠΑΣ χρωστάει ΠΕΝΤΕ ΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ (δεν το λέω εγώ αυτό,ο Χριστοβασίλης το λέει...)

Και φυσικά άλλο πενήντα χιλιάρικα,άλλο πέντε μύρια.

Επίσης αναμφίβολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
centipede_2_
centipede_2_


Αριθμός μηνυμάτων : 1621

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 06 Μάης 2015, 1:03 am

Spqr απο οσο γνωριζω, κατα 95%.
Μεχια διετες. 
Ντιγκινι διετες.
Ποτουριδης διετες.
Ιγκορ διετες.
Σερφα τριετες.
Πασχαλακης, Λαδακης, Χρηστου, Παπαγεωργιου διετες, αν δεν απατωμαι.
Αθανασιαδης διετες.
Σετι, Μπαλντα 1.5 σαρια και μαλλον και ο Ροτζεριο.

Υγ οσο εχω δει, αυτα που ληγουν και μας καινε ειναι Εμπο, Ρομεου, Τζανης, Ντενιζ.
Ερωτηματικα για Κασες, Μελισση, Τσουμανη.

Υγ1 και αν θυμαμαι καλα, με βαση οτι κανει και ο Πας αυτα τα χρονια....Περα των δυο ανανεωσεων που δικαιουται, προχωρει και σε αλλες που ...πιανουν χωρο στις θεσεις περιορισμων των μεταγραφων.
Με λιγα λογια μπορεις να κρατησεις τον οποιον βασικο κορμο.

Υγ2 αν ειμαστε λοιπον, που θα μαστε, και στην σουπα λιγκα του χρονου, το στοιχημα θα ναι και οι κατω των 24 ετων Ελληνες. Ο πας το κερδισε γιατι εφερε ενδεκαδατους Κοροβεση, Μανια, Γεωργιου, Χαριση.
Εσυ θα φερεις;

Υγ3 δεν νομιζω να μην δεν πηραμε αδεια για 50.000. Μου φαινεται κουφο. Εντελως κουφο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 06 Μάης 2015, 1:20 am

Δεν έχω ακριβή εικόνα σχετικά με τα συμβόλαια που λήγουν.

Το είπα και πριν αυτό.


Αν όμως ισχύουν αυτά που λες,τότε νομίζω ότι τα πράγματα θα είναι καλύτερα απ' όσο τουλάχιστον τα περιγράφω εγώ.


Μπορούμε ν' ανανεώσουμε Εμπό και Ρομέου και να περάσουν σαν "μεταγραφές" οι ανανεώσεις των Τζάνη και Μπαϊκαρά,αφού μου λες πως το κάνουν αυτό στα Γιάννενα.

Ο Κάσες,ας πάει στο καλό ή ας τον θεωρήσουμε ως την τρίτη "μεταγραφή" μας στην τελική.


Από κει και πέρα,το ζουμί είναι στις μεταγραφές ελλήνων κάτω των 24 ετών,που μπορούμε να κάνουμε όσες θέλουμε.

Και συμφωνώ μέχρι κεραίας,ότι εκεί είναι το μεγάλο στοίχημα.

Θα δούμε.


Α,κι αυτό με τα 50 χιλιάρικα,το έχω ακούσει από περισσότερους του ενός. Εχει γραφτεί ακόμα και δω μέσα από κάποιον.

Και κάποιος άλλος μου είπε,ότι περιμένουμε λέει να δούμε αν θα σωθούμε και τότε,θα τα πληρώσουμε.

Τι να πεις...

Δεν ξέρω ποιον και τι να πιστέψω.


Τέλος πάντων,νίκη την κυριακή και βλέπουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolykos
gerolykos
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3096

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 06 Μάης 2015, 2:05 am

εδω  και   λιγα  χρονια



ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ  ΚΑΝΟΝΙΚΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

panthrax


Αριθμός μηνυμάτων : 80

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 06 Μάης 2015, 2:27 am

Αφηστε συμπανθρακες τις αμπελοφιλοσοφιες για απο Δευτερα!
Τωρα μονο ενα πραγμα να σκεφτομαστε....
Νικη την Κυριακη κοντρα στην ξανθουλα και ολοι γηπεδο!!!!
Τα υπολοιπα θα γινουν κανονικα,οπως λεει ο προεδρος και οπως ειπα πριν,θα ασχοληθουμε με την ησυχια μας απο βδομαδα...
Πανθραξ εισαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

βέροια - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+

 Παρόμοια θέματα

-
» Βέροια - Πανθρακικός
» ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ- ΒΕΡΟΙΑ ΚΥΡ 29/4 (6Μ.Μ)
» Βέροια-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
» Πανθρακικός - βέροια
» Βέροια-Πανθρακικός(11η αγωνιστικη)
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού :: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ :: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SuperLeague 2014-15-

Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις