Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Panthraxclub3
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Panthraxclub3



 
ΦόρουμΔωρεάLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 78, στις Δευ 05 Ιαν 2015, 10:22 pm
Σκόρερ Πανθρακικού
Χορηγοί











IP
Για την καλύτερη περιήγηση στο Φόρουμ μας χρησιμοποιήστε: Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.


Μοιραστείτε | 
 

 ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 17 Μάης 2012, 8:21 pm

...να χαρω εγω Τσιπραιους φανς,που μας την βγαινουν απο αριστερα.......geek ..

...το πηρες φαινεται το μηνυμα απο τον Νικ δε Γκρηκ......."απασχολουμενοι και οχι εργαζομενοι"....ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 540118 ................

...τελικα Αλεξης,σεξυς,χεσεις...ολα κοντινες εννοιες μοιαζουν να ειναι.........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nick the Greek
Nick the Greek


Αριθμός μηνυμάτων : 76

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 17 Μάης 2012, 8:22 pm

kabano έγραψε:
Αυτό που τσατίζει με τον Τσιπ κεβάρα της χώρας μας είναι .............
που με κάνει να σκέφτομαι ότι μια κυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας ........
( με Παυλόπουλο, Αλογοσκούφη,Πετραλία ..... affraid )
είναι πια .........λύση για την σωτηρία της χώρας.............

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 617705 Γ@μώ την Αριστερά μου μέσα ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 584652

Θα ξεράσω............ Embarassed .
Καλό, καλό και ξεραστικό!

Αλλά μια "μικρή" παραλαγή είναι ίσως το μόνο "φως στο τούνελ":
1ο. Όλοι μαζί στην στρούγκα για σύνθεση των θετικών στοιχείων όλων.
2ο. Κανείς στην απέξω για μικροκομματικά κέρδη...
Η κατάσταση είναι δύσκολη, η προσφορά οδυνηρή και "αμφισβητούμενη" από παντού, ενώ η κριτική και οι "παροχές" εκ του ασφαλούς δίνουν πρόσκαιρα "κέρδη" και "δημοφιλία" που δεν οδηγούν πουθενά αν εν τω μεταξύ καταστραφούμε...

Πρέπει ο καθένας τους (μας) να θυσιάσει το προσωπικό - κομματικό συμφέρον για την πατρίδα μας και τον λαό μας. Μέσα απ' το γενικό όφελος θα βγούμε όλοι κερδισμένοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.panthracrocs.com
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 17 Μάης 2012, 8:25 pm

Επιτελους,να και μια δημοσκοπηση που τον περασαμε τον πουστη.

Μετα απο τοση μαυριλα,να χαρουμε και λιγο.

Γερα ρε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 17 Μάης 2012, 8:35 pm

ολοι το κουβεντιαζουν και πολυ το θεωρουν αναποφευκτο....η επιστροφη στην δραχμη......αν θα ηθελα να ξαναδω δραχμουλες στην τσεπη μου,αυτο θα οφειλεται σε ενα και μονο λογο.....για να δω τα μουτρα τα ξυνισμενα εκεινου του δηθεν εκσυγχρονιστη....του Κινεζου του Σημιτη.......γουστερνω καργκα να ξαναδω τι ελιες να αλλαζουν θεση στην "εκσυγχρονιστικη" του μουτσουνα.............

...επισης εχω να προτεινω και την εναλλακτικη προταση της επιστροφης στην ...μνα !!! το αρχαιο νομισμα μας.......και μονο που θα πλακωσει το συμπαν ολοκληρο,να μας χαζευει να συναλασσομαστε με κατι σαν πετρες,θα κονομησουμε.....χωρια που θα δημιουργηθουν θεσεις εργασιας αμετρητες.......γιατι εκτος απο αυτους που θα τις εχουν,θα χρειαζονται αλλοι τοσοι να τις κουβαλανε....ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 142235 ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 540118 ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 953425 ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 48509 ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 48509 ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 48509 ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 48509 ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 48509 ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 953425


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cappo στις Πεμ 17 Μάης 2012, 8:38 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nick the Greek
Nick the Greek


Αριθμός μηνυμάτων : 76

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 17 Μάης 2012, 8:37 pm

Ας βγουν να μας υποσχεθούν ότι θα εξασφαλίσουν:
ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ - ΙΣΟΝΟΜΙΑ - ΦΡΟΝΤΙΔΑ για τον Πολίτη...

Ας βγουν να μας υποσχεθούν ότι θα τους διακρίνει:
ΕΡΓΑΤΙΚΟΤΗΤΑ - ΤΙΜΙΟΤΗΤΑ - ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑ - ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΥΘΥΝΗΣ ως ηγέτες...

Ύστερα δε χρειάζεται να νοιαζόμαστε για τίποτε άλλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.panthracrocs.com
kabano
kabano
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2245

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 17 Μάης 2012, 8:40 pm

Ας βγει να πει και καποιος ότι δεν θα ξαναζητήσει ..... ρουσφέτι από Βουλευτή affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wild rose
wild rose


Αριθμός μηνυμάτων : 1159

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 17 Μάης 2012, 8:49 pm

kabano έγραψε:
Ας βγει να πει και καποιος ότι δεν θα ξαναζητήσει ..... ρουσφέτι από Βουλευτή affraid

δεν ζήτησα ούτε θα ζητήσω .... αρκεί να μην ζητήσει κι αυτός από τον εαυτό του affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolykos
gerolykos
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3096

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 17 Μάης 2012, 11:49 pm

Ανοικτή επιστολή προς τον ελληνικό λαό απευθύνει το CNN. Ο ανταποκριτής του στην Αθήνα Jim Boulden γράφει:

«Αγαπητή Ελλάδα, πρόσεχε για το τι εύχεσαι,

Ο κόσμος έχει πάλι την προσοχή του επάνω σου. Ο πόνος και οι θυσίες του οικονομικού προγράμματος και η κοινωνική αναταραχή έχουν δίκαια κάνει ψηφοφόρους και πολιτικούς σε όλο τον κόσμο να διαφωνούν για την λιτότητα την ανάπτυξη και τις μεταρρυθμίσεις.

Αυτά που περνάς έχουν κάνει ξεκάθαρο ότι η λιτότητα δεν είναι μια εύκολη λύση.

Εσύ ο ελληνικός λαός έχεις την ευκαιρία να κάνεις κάτι, κάτι που υποψιάζομαι πως και εκατομμύρια άλλοι στην Ευρώπη, θα ήθελαν να κάνουν, να ψηφίσουν εάν να αφήσουν το ευρώ ή όχι. Γιατί περί αυτού πρόκειται να είναι η 17η Ιουνίου, γιατί ο πόνος θα είναι μεγάλος για εσένα Ελλάδα εάν επιμείνεις με τις μεταρρυθμίσεις και τη λιτότητα, αλλά πολύ μεγαλύτερος εάν απορρίψεις τα δάνεια από την Ευρώπη και το ΔΝΤ. Πόνος έτσι και αλλιώς.

Έχω αρνηθεί να συζητώ για το αν η Ελλάδα θα εγκαταλείψει το ευρώ δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάποιος ξεκάθαρος και νόμιμος τρόπος για εσένα να βγεις από αυτό, ή να σε πετάξουν έξω. Μπορεί όμως αυτά να συμβούν.

Διαβάζω ότι οι περισσότεροι από εσάς θέλουν να παραμείνουν στο ευρώ και οι νέοι άνθρωποι με τους οποίους έχω μιλήσει στους δρόμους της Αθήνας μου έχουν πει: «Είμαστε ευρωπαίοι και μετά βίας θυμόμαστε τη Δραχμή, γιατί να θέλουμε να γυρίσουμε πίσω;»

Αλλά ούτε αυτό δείχνει να παίζει κάποια σημασία. Οι αναλυτές μιλούν για αυτό, οι πολιτικοί το ίδιο και οι επιχειρήσεις προετοιμάζονται για ένα τέτοιο ενδεχόμενο.

Υπάρχει περίπτωση, η επιστροφή στη Δραχμή να είναι μια αυτοεκπληρούμενη προφητεία;
Για όλη η αναταραχή που επικρατεί στην αγορά όλοι κατηγορούν την Ελλάδα, άδικα για εμένα. Η πτώση των τιμών του πετρελαίου στις ΗΠΑ, οι κλονιζόμενες ισπανικές τράπεζες, η πτώση στην βιομηχανική παραγωγή στην Ευρώπη και τα προβλήματα στις κινεζικές και ινδικές αγορές, λίγη σχέση έχει η Ελλάδα. Η πρόσφατη πτώση στην ισοτιμία του ευρώ, αποδόθηκε στην Ελλάδα, αλλά αυτή έγινε συντεταγμένα μέχρι στιγμής.

Η Ελλάδα όμως μας φέρνει στην προσοχή μας που είμαστε: Η κρίση στο ευρώ, δεν έχει τελειώσει και οι φόβοι μια νέα παγκόσμια ύφεση έχουν επιστρέψει. .

Εσύ ο Έλληνας ψηφοφόρος έχεις μια μεγάλη απόφαση μπροστά σου: Ναι, θα ψηφίσεις για το κόμμα ή τον ηγέτη της επιλογής σου. Αλλά αυτή η απόφαση θα έχει ένα μεγαλύτερο αντίκτυπο ακόμη και από τη διαφωνία περί της λιτότητας σε σχέση με την ανάπτυξη. Η Ελλάδα για πολύ καιρό τώρα μαγειρεύει τα βιβλία της και δεν προχωρά στις μεταρρυθμίσεις που ζητούν τα άλλα ευρωπαϊκά κράτη.

Σε τελική ανάλυση: Δεν είναι η καλύτερη επιλογή, αλλά δεν μπορώ να δω πως θα μπορούσατε να έχετε και την «πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο», αν και θα ευχόμουν να μπορούσατε.

Επομένως διαβάστε προσεκτικά τις προβλέψεις του τι θα συμβεί στην οικονομία σας εάν σταματήσετε να διαπραγματεύεστε με αυτούς που πληρώνουν τους λογαριασμούς σας.

Ακόμη αναρωτιέμαι εάν οι Ευρωπαίοι ηγέτες και το ΔΝΤ θα σου δώσουν Ελλάδα, περισσότερο χώρο για να αναπνεύσεις εάν αυτοί που θα τοποθετήσεις τελικά στην ηγεσία υποσχεθούν ότι θα συνεχίσουν να συνεργάζονται με τους διεθνείς ηγέτες.

Θα πρέπει να αναρωτιέσαι και εσύ το ίδιο.

Αλλά θυμήσου, εάν οι δανειστές σου δώσουν, Ελλάδα, περισσότερο χρόνο, αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να πληρώσεις πίσω περισσότερα χρήματα, ακόμη μεγαλύτερα επιτόκια, ή ακόμη και περισσότερα δάνεια τα οποία σίγουρα θα χρειαστείς για να καλύψεις τα ελλείμματα του προϋπολογισμού εάν οι μεταρρυθμίσεις καθυστερήσουν. Θα χρειαστείς περισσότερα χρήματα από έξω όχι λιγότερα.

Είναι αυτό περισσότερο καλό από το να καταρρεύσουν οι τράπεζες, τα σύνορα σου να κλείσουν εμποδίζοντας το συνάλλαγμα να βγαίνει έξω και μια εν δυνάμει κοινωνική αναταραχή;

Σας αφήνω μόνο με αυτή την παρατήρηση Έλληνες ψηφοφόροι: Πολύ λίγες χώρες έχουν καθυστερήσει τις πληρωμές τους στο ΔΝΤ. Και είναι μόλις τρεις: Η Σομαλία, το Σουδάν και η Ζιμπάμπουε, σύμφωνα με το ίδιο το ΔΝΤ.

Είναι αυτή η λίστα Έλληνες που θέλετε να προσθέσετε το όνομα της χώρας σας;

Με ειλικρίνεια
Jim «
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 12:01 am

...αυτο που μας μενει πια μετα και το μανιφεστο του CNN,ειναι να αναφωνησωμε ολοι μαζυ, για μια ακομη φορα......

..Αλεξη μπορεις,μπορεις να προκριθεις................ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 180890 ..............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ckara


Αριθμός μηνυμάτων : 215
Ηλικία : 56

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 11:11 am

"Ζιμπάμπουε"; χμμμμμμ.... ΑΚΟΜΑ μία ομοιότητα; Λες να επαληθευθεί ο Χάρρυ Κλυν που έλεγε ότι η Ελλάδα είναι η ΜΟΝΗ Αφρικανική χώρα με λευκούς κατοίκους;.......
Δεν ξέρω όμως ρε παιδιά με τι να πανηγυρίσω πια.
"Πετύχαμε το μνημόνιο, ΣΩΘΗΚΑΜΕ" αναφωνούσαν πολλοί πριν από μερικούς μήνες, ίσως οι περισσότεροι, ποιος μετράει τα ΘΕΛΩ και τα ΜΠΡΑΒΟ άλλωστε. "ΔΙΑΣΩΣΗ της Ελλάδας το μνημόνιο" έλεγαν άλλοι. "Θέλω μια ΚΑΛΥΤΕΡΗ Ελλάδα" έλεγαν ΟΛΟΙ.
Τι εννοούμε όμως "καλύτερη"; Κάποιοι λένε "αντιμνημονιακή", εννοώντας να γράψουμε στα @@ μας τους δανειστές μας, αυτούς που πριν ΛΙΓΟΥΣ μήνες ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΜΕ να μας δώσουν δανεικά για να σωθούμε.
Και κάνω λίγο μια μικρή παρομοίωση. Έστω ότι έρχεται ένας φίλος μου και μου ζητάει δανεικά γιατί έχει ένα "προσωρινό" πρόβλημα. Έστω (λέεεεεμε τώρα) ότι έχω να του δώσω γιατί πάνε καλά οι δουλειές μου. Ναι, μάλλον θα σκεφτώ (αν είμαι πολύ κακός) ότι είναι άχρηστος και δεν έκανε σωςστή διαχείριση των οικονομικών του (βλ. Μέρκελ και Γερμανίδες νοικοκυρές που λένε πως δεν μπορείς να ξοδεύεις περισσότερα απ'όσα βγάζεις). Αν πάλι δεν είμαι τόσο κακός θα σκεφτώ πως κάποια ατυχία του έτυχε και θα πρέπει να τον βοηθήσω να σταθεί στα πόδια του. Στη μικρογραφία αυτής βέβαιας της περίπτωσης, δε θα καθήσω να του πω τι να κάνει, έστω ότι βγάζω και του δίνω τα χρήματα που χρειάζεται. Κατά πάσα πιθανότητα, όχι μνημόνιο δε θα το βάλω να υπογράψι, αλλά μάλλον ούτε κολόχαρτο.
Περνάνε όμως οι μήνες και βλέπω τον φίλο μου να διασκεδάζει στα μπουζούκια, να αλλάζει τις Porsce σαν τα πουκάμισα, διακοπές στη Τζαμάικα, ενώ στην επιχείρηση του απολύει το 50% των υπαλλήλων του και στο άλλο 50% τους κατεβάζει το μισθό στο 1/3. Επίσης καμμία κίνηση να ξεπληρώσει τις ανειλλημένες προς άλλους υποχρεώσεις του. Κάθε φορά που βρισκόμαστε μου λέει για "δύσκολους καιρούς", για μειώσεις υπαλλήλων, για "κρίση στην αγορά" κτλ. Και ξαφνικά, μια μέρα, έρχεται και μου λέει πως "δε θα σε πληρώσω" γιατί κήρυξα πτώχευση. Γνωρίζω βέβαια εγώ πως έχει του κόσμου τις καταθέσεις στα νησιά Cayman, σπίτια σε ΟΛΟΝ (πλην Ελλάδας) κόσμο, αυτοκίνητα, κότερα κτλ, ΟΛΑ βέβαια σε άλλα ονόματα για να μην μπορούν να τα κατάσχουν.
ΔΕ ΡΩΤΑΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ αλλά τι πρέπει να κάνω, σ'αυτή την περίπτωση. Σίγουρα, μια φιλία τελειώνει στο σημείο αυτό, έτσι δεν είναι; Εξίσου σίγουρο είναι πως ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΞΑΝΑΔΑΝΕΙΣΩ, μετά από καιρό. Αλλά και, κατά πάσα πιθανότητα, δουλειές δεν πρόκειται να κάνω μαζί του στο μέλλον. Γιατί; επειδή, απλώς θα τον θεωρώ ΑΦΕΡΕΓΓΥΟ.
Αυτόν τον τίτλο θέλουμε για τη χώρα μας; του "αφερέγγυου"; Εύκολο να τον κατακτήσουμε, απλά δηλώνουμε ΣΤΑΣΗ ΠΛΗΡΩΜΩΝ. Ακόμα πιο εύκολα ξαναγυρνάμε στη δραχμή. Δικό μας κοπτήριο, κόψε εκατομμύρια, δισεκατομμύρια, τρισεκατομμύρια δραχμές και μοίρασε τις στους πολίτες. Ναι, τι μισθό θέλεις; έπαιρνες 1.100 €, πάρε 10.000.000 δραχμές τώρα, έτσι να γεμίσει το μάτι σου και η τσέπη σου. Το πρόβλημα είναι ΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ με αυτά τα 10.000.000 δρχ το μήνα. Γιατί εκτός από κάποια, ελάχιστα, γεωργικά προϊόντα, ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΙΣΑΓΕΙΣ. Και από τη στιγμή που είπες σε αυτούς που στα εξάγουν ότι δεν τους πληρώνεις, για πέστε μου, ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΕΙΣΑΓΟΥΜΕ όταν οι ΑΛΛΟΙ (δανειστές μας) μας ΚΟΨΟΥΝ τις εξαγωγές;
Και δε μιλάω για αυτοκίνητα πολυτελείας, κότερα, κτλ, αλλά μιλάω για πετρέλαιο, για ιατρικά μηχανήματα και αναλώσιμα υλικά, για εργαλεία, ανταλλακτικά κτλ.Θα μου πει κανείς ΑΝ, λέω ΑΝ, πιστεύει πως μπορούμε να σταθούμε μόνοι μας, παντελώς μόνοι όμως, μέσα στο παγκόσμιο περιβάλλον, χωρίς να κάνουμε ούτε μια εισαγωγή προϊόντος; αυτό λέγεται ΑΥΤΑΡΚΕΙΑ και νομίζω, ότι όλοι συμφωνούν, πως τέτοια δυνατότητα ΔΕΝ την έχει η χώρα μας.
Μήπως περιέγραψα την κατάσταση που θέλουν οι "αντιμνημονιακοί"; Αν ναι, τότε συγγνώμη, οιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι παντελώς συμπτωματική.

Φιλικά
Χρήστος

ΥΓ. Σιγά μην καθήσει ο Μπαλού στην Πανθρακικάρα μας σε μια περίπτωση όπως η παραπάνω. Ούτε εγώ θα καθόμουν αν ήμουν στη θέση του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 12:14 pm

Και εχεις κι αυτον τον Γλεζο (παρεμπιπτοντως ας τον μαζεψει καποιος,καθημερινα εκτιθεται και ειναι κριμα διοτι εχει καλη φημη μεταξυ ολων σχεδον των ελληνων...) να σου λεει "τι ευρω,τι δραχμη" και να σου ανεβαζει τζαμπα και βερεσε,την ηδη ανεβασμενη πιεση.

Καταλαβες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 12:26 pm

Κοινως,αυτα που λενε τωρα οι συριζαιοι,επρεπε να τα πουν το χειμωνα του 2009-10,τοτε που ο αλλος ο μπασταρδος μαγειρευε την εισοδο της χωρας μας στα σκατα.

Πουτανα επρεπε να τα κανουν τοτε.

Πως πηγαινε η Λιανα με ψωμι και γαλα στο βημα της βουλης;

Ετσι κι ακομα χειροτερα.

Ν' ανεβαινε ο αλεξης με ντοματες και να τις πεταγε σ' αυτο το αρχιδι.



Αντ' αυτου,παρακολουθουσαμε τα ΝΙΑΟΥΡΙΣΜΑΤΑ του.

ΤΟΤΕ,επρεπε να δρασει,αν θελει να λεγεται υπερασπιστης του ελληνικου λαου.

ΤΟΤΕ,που η φαρα των ευρωμασονων,ηταν καπως αθωρακιστη στο ενδεχομενο ατακτης χρεωκοπιας της ελλαδιτσας μας.



Τωρα (μετα τα PSI και τα αγγλικα τα δικαια που επεβαλλε ο Παπαδημιος...) ειναι πολυ αργα.

Τωρα δεν υπαρχει αλλος δρομος.

Τωρα,δεν ειναι τιποτα αλλο,απο γραφικος και συναμα επικινδυνος.



Και ασχετος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 12:37 pm


...τοτε που ο αλλος ο μπασταρδος μαγειρευε την εισοδο της χωρας μας στα σκατα.

....SPQR said......


...πρεπει να ηταν η χειροτερη πολιτικη που εφαρμοστηκε ποτε σε πολιτες ευνομουμενης χωρας, πανω σ αυτον τον πλανητη......ο μπασταρδος ειχε και διδυμο μπασταρδο..να μην ξεχναμε........τον προτεσταντη τον Παπακωνσταντινου....

......να επικηρυχθουν και οι δυο τους............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 12:41 pm

Αυτους τους δυο cappo μου,μπορω να τους εκτελεσω στην ψυχρα και μετα να παω για καφε σαν να μη συμβαινει τιποτα.

Χωρις πλακα.

Αμα καθαρισω μια κατσαριδα με αεροζολ,πιο πολλες τυψεις θα εχω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 12:55 pm


.............προλαβανε και μας καθαρισανε αυτοι,παντως.......ηταν πιο γρηγοροι απο μας στο τραβηγμα..........

....αλλα, το "αιμα που κυλαει,εκδικηση ζηταει"........μπορει να φαινεται μακρινο τωρα,αλλα η αχλαδα εχει παντα πισω την ουρα........................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolykos
gerolykos
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3096

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 1:16 pm

Η Ελλάδα στο τέλος του δρόμου με τον Τρισέ να προτείνει την Ελληνική χρεοκοπία!

18 Μαΐου 2012

Όσο διάστημα ο Ζαν-Κλοντ Τρισέ βρέθηκε στο τιμόνι της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας, εξελίχτηκε στον… κακό εφιάλτη των κερδοσκοπικών συμφερόντων, που είχαν ποντάρει στη χρεοκοπία της Ελλάδας, και ασκούσαν τις σχετικές παρασκηνιακές πιέσεις, ώστε να εισπράξουν τα κέρδη τους.
Μετά την αποχώρησή του, και τη διαδοχή του από τον Μάριο Ντράγκι, είναι εμφανές ότι η Φρανκφούρτη, εκεί όπου βρίσκεται η έδρα της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας, δεν είναι πια η ίδια. Στερείται του πολιτικού υπόβαθρου αλλά και της βαθιά ευρωπαϊκής συνείδησης, που κόμιζε ο Ζαν-Κλοντ Τρισέ, σε αντίθεση με τον περισσότερο φλεγματικό Μάριο Ντράγκι.
Για αρκετό καιρό, ο Ζαν-Κλοντ Τρισέ απέφυγε τις δημόσιες παρεμβάσεις για τις δημοσιονομικές εξελίξεις στην ευρωζώνη, στο περιθώριο της κρίσης χρέους που απειλεί να γκρεμίσει το κοινό νόμισμα. Φαίνεται ότι… είχε τους λόγους του. Έτσι, μερικές ώρες προτού ξεκινήσει στο Camp David η Σύνοδος του G8, υπό την προεδρία του Μπαράκ Ομπάμα, ο Γάλλος άλλοτε πρόεδρος της ΕΚΤ παρουσίασε ένα αναλυτικό και εξόχως ριζοσπαστικό σχέδιο, για να κάνει η ευρωζώνη ένα… κβαντικό άλμα προς το μέλλον.
Σύμφωνα με το non-paper του Ζαν-Κλοντ Τρισέ, θα πρέπει να ενεργοποιηθούν ομοσπονδιακές εξουσίες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, και να μπορεί η πολιτική ηγεσία της Ε.Ε. να κηρύσσει σε χρεοκοπία ένα κράτος το οποίο αδυνατεί να ανταπεξέλθει μόνο του στην κρίση. Σαν να λέμε… την Ελλάδα.
Η πρόταση Τρισέ οδηγεί στην κηδεμονία ενός τέτοιου κράτους, καθώς μετά τη χρεοκοπία, που ωστόσο δεν θα συνεπάγεται την έξοδο της συγκεκριμένης χώρας από την ευρωζώνη, αλλά την παραμονή της στο κοινό νόμισμα, οι ηγέτες της Ευρωπαϊκής Ένωσης θα αναλαμβάνουν ουσιαστικά τη χάραξη, εφαρμογή και παρακολούθηση της δημοσιονομικής πολιτικής στο χρεοκοπημένο κράτος-μέλος.
Σύμφωνα με τον Ζαν-Κλοντ Τρισέ, έχει ήδη πραγματοποιηθεί ένα εξαιρετικά σημαντικό βήμα προς την κατεύθυνση αυτή, από τη στιγμή που οι χώρες-μέλη της ευρωζώνης έχουν συμφωνήσει στην αμοιβαία παρακολούθηση των προϋπολογισμών τους, και στην επιβολή προστίμων σε όσους έχουν υπερβολικά ελλείμματα, παρά τις σχετικές συστάσεις.
Όσο για την πολιτική νομιμοποίηση της υποβολής μιας χρεοκοπημένης χώρας σε καθεστώς πολιτικής και οικονομικής κηδεμονίας, θα βρίσκεται σε σχετική έγκριση που θα δίνεται από το Ευρωπαϊκό Συμβούλιο και το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο.
Στο τέλος του δρόμου, χωρίς τον Οδυσσέα, χωρίς την Ιθάκη
Η «Ιθάκη» του Καβάφη συνιστά την αέναη δικαιολογία για όποιον δεν καταφέρνει να φτάσει στο τέλος της διαδρομής που ξεκίνησε, καθώς δίνει έμφαση στο ταξίδι και τα… παρελκόμενά του, περισσότερο από τον τερματισμό.
Στην περίπτωσή μας, μια Ελλάδα σε προϊούσα, σύνθετη και πολυεπίπεδη κρίση, μοιάζει να βρίσκεται στο τέλος της διαδρομής. Όχι όμως φτάνοντας στο λιμάνι προορισμού, που είναι φυσικά η εθνική και κοινωνική ευημερία, αλλά… βουλιάζοντας λίγο νωρίτερα.
Το εξώφυλλο του «Economist», με τίτλο «The Greek run», απηχεί το βαρύ κλίμα που διαμορφώνεται σε διεθνές επίπεδο, αναφορικά με την κατάρρευση της ευρωζώνης. Που προϋποθέτει την κατάρρευση της Ελλάδας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 1:35 pm

To μεγαλυτερο λαθος που εκανε ο Παπανδρεου οταν παρελαβε απο

τον "αστο για αργοτερα" δραπετη Καραμανλη,ηταν που δεν καλεσε

για κυβερνηση εθνικης ενοτητας ΤΟΤΕ,ή εστω να βαλει στο παιχνιδι

και τον λαλιστατο τοτε Σαμαρα.Εγκλωβιστικε στις συμπληγαδες

των Μερκελ-Σαρκοζι απο τη μια,των οξυτατων κοινωνικων αντιδρασεων

απο την αλλη και στο τελος εκανε μια τρυπα στο νερο.

Ο πολυποθητος αλλος δρομος που υπηρχε ηταν αυτος του εκβιασμου

στους δανειστες.Ή μου δανειζεις με τους ορους μου γιατι ετσι μου γουσταρει,ή σου καιω το σπιτι.Δεν τολμησε να παρει το ρισκο που τωρα εμφανιζεται να ειναι

διατεθειμενος να παρει ο ΣΥΡΙΖΑ.Δεν μπορω να ξερω τα αντιμετρα των ευρωπαιων

ΤΟΤΕ,γιατι θα ταν εντελως εξετελιστικο και γι' αυτους και τους λαους τους

να υποκυψουν στον εκβιασμο αμαχητι,αλλα δε νομιζω να τη βγαζαμε καθαρη

ωσαν λευκες περιστερες....

Αλλο μεγαλο λαθος ηταν η διεξαγωγη εκλογων αρον αρον απο το γινατι και την

εκτος πραγματικοτητας προσμονη του Σαμαρα για αυτοδυναμια.

Τελος παντων ηρθαν οι εκλογες και το αποτελεσμα εδειξε την φρικτη πραγματικοτητα

και στους πλεον δισπιστους που ονειρευοταν νεκραναστασεις και εναλλακτικους

δρομους.Φορεις αυτων των ουτοπικων πορειων της μαγκιας και

της "απεξαρτησης" απο τους αιμοβορους δανειστες αλλα με την παραπλανητικη

υποσημειωση(ακομη και τωρα),οτι θα περασει ο τσαμπουκας μας χωρις εξοδο

απο την ευρωζωνη με το αιολο και ακρως επικυνδυνο επιχειρημα οτι δεν τους συμφερει να μας διωξουν,ο Καμμενος και ο Τσιπρας.

Για μενα οι πραγματικοι και με καταφανεστατο ιδίον οφελος προδοτες που με λαικισμο

που παραπεμπει σε αλλες εποχες προσδοκουν αποκλειστικα και μονο κομματικα οφελη,

πονταροντας στην απελπισια του κοσμου.

Για Παπαδημο,δε σηκωνω κουβεντα.Απλα γραφικα τα περι προδοσιας,μασονιας κλπ κλπ....Μακαρι στην επομενη κυβερνηση να εχει ενεργο ρολο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 1:40 pm



ωραιος....ωραιος..............ωσαν Ευρωπαιος...............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 1:55 pm


..ρε Μηνα πως θα εκανε ομως αυτο που λες(καλεσμα για κυβερνηση εθνικης ενοτητας...) οταν κερδισε τις εκλογες με τα συνθηματα "Γιωργο,αλλαξε τα ολα...και "λεφτα υπαρχουν"..............?????...θα πηγαινε κοντρα στην λαϊκη βουληση ?...τετοια πολιτικη πραξη θα την εκανε μονο ο πολιτικος εκεινος,ο οποιος μεσα του θα αισθανοτανε και πατριωτης.....αλλα ποτε ο Τζεφρυ...αυτο δα ελειπε....

..για μενα το εγκλημα του,γιατι για τετοιο προκειται,ηταν που δεν μας ειπε την αληθεια απο την αρχη.....και γινεται ακομη μεγαλυτερο το εγκλημα του,γιατι γνωριζε για το ελληνικο κραχ,σχεδον δυο χρονια πισω.......................αρα οσοι θελουν,μπορουν να μιλανε ακομη και για καραμπινατο σχεδιο,αυτο που ακολουθησε.....αρα προδοτης......................

....εχει κανει ομως ακομη ενα μεγαλυτερο εγκλημα..........καταντησε και κατεληξε να κανει κομμα το Πασοκ..............κομμα βεβαια, ειχε αρχισει να το κανει εκεινος ο κοντοπουτανος ο Κινεζος,ο λεγομενος και εκσυγχρονιστης (ελα να δεις τα εργα σου μπασταρδοΓερμανε Σημιτη...)...........και το εγκλημα του,αποκαλυφθηκε βεβαια στις εκλογες της 6ης Μαϊου.....................και στις εκλογες της 17ης Ιουνιου,θα εχουμε και τον ενταφιασμο....του κομματος.........του Πασοκ.................


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cappo στις Παρ 18 Μάης 2012, 2:03 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 2:00 pm

Αν ο Τσαντ δεν ελεγε το "λεφτα υπαρχουν" δεν θα γινονταν πρωθυπουργος.

Το ειπε ομως κι εγινε,μονο και μονο για να ικανοποιησει το βιτσιο του.

Ενα-μηδεν.



Αν παρολο που το ειπε,ελεγε μετα στους ευρωπαιους "πτωχευω,δεν υπαρχει μια,θα σας παρω μαζι μου αν δε με βοηθησετε ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΟΡΟΥΣ ΚΙ ΑΜΑ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΚΙΟΛΑΣ" τωρα δε θα χρωσταγαμε ουτε ευρω (που λεει ο λογος...) και μιλωντας καθαρα στον ελληνικο λαο,θα ειχε πετυχει να ειναι καθαρος,αυτοδυναμος και χωρις να εχει αναγκη κανεναν πουστη. Ο οποιος πουστης,αν δε γουσταρε να βοηθησει γουστο του και καπελο του,εμεις ομως θα ημασταν στη δραχμουλα μας,οι γερμανοι στο μαρκο τους και καθε κατεργαρης στον παγκο του. Και κυριως,χωρις χρεη.

Δεν επραξε ομως τιποτα απ' αυτα,διοτι ειχε προαποφασισει παντελως προδοτικα (σε συνεργασια με τον αλλον τον μπασταρδο που τροποποιησε το ελλειμα ωστε να προετοιμασει το εδαφος για το ξεπουλημα της χωρας...) να προσφυγει στα συνεταιρακια του,δηλαδη στο αμερικανοκινουμενο και αμερικανοπροερχομενο ΔΝΤ.

Δυο-μηδεν.

Στη συνεχεια,μετα τα οσα εγκληματικα εκανε,οχι μονο δεν ιδρωσε τ' αυτι του για την κατασταση στην οποια εφερε τη χωρα,αλλα προχωρησε κι ακομα παραπερα. Πεταξε τη βομβα του δημοψηφισματος,κανοντας ανω-κατω τα χρηματιστηρια,την ευρωζωνη,τους δανειστες και γενικα ολο το χρηματοπιστωτικο συστημα σε παγκοσμια κλιμακα,καταβαραθρωνοντας ακομα χειροτερα την ηδη καταβαραθρωμενη οικονομια της πατριδας,την οποια υποτιθεται οτι επρεπε να υπηρετει.

Τρια-μηδεν και το σταματαω,διοτι το κοντερ θα γραψει πολλα και θα εγραφε ακομα περισσοτερα,αμα δεν τον εστελναν στον αγυριστο οπου τελικα τον εστειλαν.



Ο τυπακος αυτος,ειναι χειροτερος απο ολους τους προδοτες ολης της ιστοριας του ελληνικου εθνους μαζι,απο την εποχη του Εφιαλτη (που το ονομα του μετα απο δυομιση χιλιαδες χρονια εχει γινει ο προσδιορισμος του κακου ονειρου στην καθομιλουμενη,δηλαδη σε αλλα δυο χιλιαδες χρονια οι ελληνες,αν υπαρχουν τοτε,θα λενε "ειδα εναν ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ εχθες στον υπνο μου"...) και ακομα παραπισω.



Απλα πραγματα.

Εκτελεση με συνοπτικο στρατοδικειο θελει ο τυπος και μετα ν' αφησουν το πτωμα του δυο μερες εκτεθειμενο,οπως εκαναν οι ρουμανοι με τον τσαουσεσκου.



Αυτα για τον Τζορτζ Τσαντ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 2:10 pm

Τα εκανε πουτανα,πρεπει να πληρωσει γι' αυτο,ειναι ενοχος εσχατης προδοσιας,αλλα μετα απο τοσο νερο που κυλισε στο αυλακι,μετα απο τοσα επεισοδια του σηριαλ που παιχτηκαν,δεν υπαρχει αλλος δρομος.

Αυτα που λεει ο συριζα ειναι (πλεον...) για τα θηρια.

Το 2009,οι ευρωπαιοι (με τα πλαστα στοιχεια των Σημιτη-Αλογοσκουφη) αγρον ηγοραζαν.

Μπορουσες να τους γαμησεις χωρις σαλιο.

Τωρα,χεστα.



Σκασε και κολυμπα,κι οπου βγαλει.

Ψηφισε τους,με βρισιδια και με δακρυα στα ματια.

Οπως εκανα κι εγω,γαμω την καταδικη μου γαμω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 2:19 pm

Οσο για τον Παπαδημο,ενταξει,δεν εκανε και τιποτα ο ανθρωπος.

Στο τρενακι του λουνα-παρκ μπηκε.



Τι παρεμβαση μπορεις να κανεις στο τρενακι αυτο;

Οπου ειναι να σε παει θα σε παει και δε πα να χτυπιεσαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 2:20 pm

Απλως,το γουσταρε το τρενακι αυτος.

Το ζουσε.

Μαλλι της γριας,τρενακι και πεντε κρικοι ενα ταλιρο.

Ζωαρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 2:34 pm

Η ιστορια θα κρινει απαντες με ενα μεγαλοπρεπες 10-0 ( αυτοφασκελα με τα δυο

χερια).Ειναι εμφανες πιστευω οτι οι "αντιμνημονιακοι"ψηφισαντες στις 6 Μαιου σε ενα μεγαλο ποσοστο

ηδη σηκωνουν το ενα χερι....Το κοντερ ηδη γραφει εδω και 12 μερες.....Το πότε

θα τερματισει εξαρταται απο το τι θα κανει το αλλο χερι σε ενα μηνα.....

Ειδωμεν και ελπιζομεν....

Εφυγα....αργησα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wild rose
wild rose


Αριθμός μηνυμάτων : 1159

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ   ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 18 Μάης 2012, 2:52 pm

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ - Σελίδα 6 %CE%95%CE%9A%CE%9B%CE%9F%CE%93%CE%95%CE%A3+1964+%CE%95%CE%A1%CE%95-%CE%9C%CE%91%CE%A1%CE%9A%CE%95%CE%96%CE%99%CE%9D%CE%97%CE%A3

ρε πως γυρνάει η ιστορία γύρω γύρω ..... σημειολογικά

εκλογές του 64 .....δείτε τα ονόματα .... ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ....ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ..... Σαμαράς Γεώργιος του Αντωνίου (δύο ψήφους)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ " Η ΕΛΛΑΣ" ΦΡΕΣΚΑ ΨΑΡΙΑ ΜΙΚΡΑ-ΜΕΓΑΛΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού :: PanthraxClub :: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ-

Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις