Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Panthraxclub3
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Panthraxclub3



 
ΦόρουμΔωρεάLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Παρόντες χρήστες
6 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 6 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 78, στις Δευ 05 Ιαν 2015, 10:22 pm
Σκόρερ Πανθρακικού
Χορηγοί











IP
Για την καλύτερη περιήγηση στο Φόρουμ μας χρησιμοποιήστε: Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.


Μοιραστείτε | 
 

 Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 24 ... 28  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kabano
kabano
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2245

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 6:35 pm

Δυστυχώς ή ευτυχώς η Αριστερά στην Ελλάδα ποτέ δεν στάθηκε στο ύψος της ......
Για την ακρίβεια οι Αριστερές ...............

Μία Αριστερά είναι το ΚΚΕ της Κανέλη με το οποίο δεν πρόκειτε να ασχοληθώ όπως και δεν ασχολήθηκε πότε μαζί του, πάνω από το 10% των Ελλήνων, από τότε τουλάχιστον που έγινε νόμιμο κόμμα. Θα ασχοληθώ μονάχα αν αρχισει να παίρνει μεγαλύτερα ποσοστά, αφού τότε θα θεωρήσω ότι κινδυνεύει η Δημοκρατία στην Ελλάδα. Σε αυτό το θέμα είμαι απόλυτος, αφού η μοναδική τους πρόταση είναι η Λαοκρατία που σημαίνει κατάλυση της Δημοκρατίας και των όσων πιστεύω.

Οι άλλη Αρστερά είναι μια παρέα από κόσμο που έχει τόσες τάσεις όσες και το σύνολο των μελών της. Ίσως να έχει και περισσότερες .... αφού πολλοι "αριστεροί" διαφωνούν και με τον ίδιο τους τον εαυτό, αρκεί να τον βλέπουν στον καθρέπτη. Ο Τσίπρας είναι πολιτικά καμένο χαρτί εδώ και καιρό. Ειδικά μετά τα τσαμπουκαλίκια του με τις απελάσεις των υπαλληλίσκων της Τρόικας έγινε και γραφικός .......
Ο δε Κουβέλης ... αν συνεχίσει να μη μιλάει θα φτάσει και το 25% στις δημοσκοπήσεις αφού θεωρείτε ακίνδυνος και ο Ελληνας τηρεί " το μη χείρον , βέλτιστο" .

Όσο για τον Καρατζαφύρερ που πίστευε ότι με τσιτάτα για παιδιά τετάρτης δημοτικού θα κάνει κίνημα . απέδειξε ότι μπορεί να κάνει τόσες κωλοτούμπες όσες ο κλόουν στο τσίρκο Μedrano.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 6:40 pm

....Κοιτα που δε θα ψησω καστανα σημερα.....

Οταν γραφεις για σουταρισμα των δανειστων,για ευρεια συνενωση και

εκλογη στην εξουσια αυτων που θελουν να τους σουταρουν,τι εννοεις....

Χρεοκοπεια και επιστροφη στη δραχμη εννοεις....τι να εξηγησεις.....

Γραφεις οτι η Αργεντινη δεν ειχε εξαγωγες....Και σου γραφω μεταφεροντας

αρθρο οτι ειναι κατ'εξοχην εξαγωγικη χωρα....Με αριθμους για το ισοζυγιο.....

Εξαγουμε και μεις δε λεω,τυρι,λαδι,κρασι.....ειμαστε ομως λιγοι....πολυ λιγοι.....

Ο ορυκτος πλουτος στην καλυτερη των περιπτωσεων θα φερει καμια 15 δις

την επομενη δεκαετια.....Τα φημολογουμενα κοιτασματα στην κρητη

-αν και οταν- θα φερουν χρημα σε καμια εικοσαετια.....

Τα κουκια του τουρισμου δε φτανουν.....Πας και μου αναγαγεις

τα ΑΕΠ των δυο χωρων σε απολυτους αριθμους εκμηδενιζοντας τα ποσοστα....

Αμα σας εκατσε στραβα η Ουασιγκτον Ποστ,να ποσταρω αντιστοιχα

αρθρα απ'ευθειας απο Αργεντινη.....στους αριθμους παντως δεν εβαλε

δαχτυλο το φερεφωνο ο δημοσιογραφος....στανταρ αυτο....

Επετρεψε μου να σου πω οτι η ΑΛΗΘΕΙΑ ειναι πασιφανης.....

Απλα δεν ειναι αρεστη.....Και το γεγονος οτι δεν ειναι αρεστη,

επιβουλευονται καποιοι σαλτιμπαγκοι της πολιτικης κι εσεις ΤΣΙΜΠΑΤΕ....

Ναι,δυστυχως τσιμπατε γι'αυτο δε θα σηκωσουμε κεφαλι.....οχι σε δεκα,

ουτε σε εκατο χρονια απο τωρα.....

Και στο κατω κατω ρε σεις να τα πουμε και καφενειακα.....

Ο αλλος σε δανειζει.....σε δανειζει για να μη φτασεις στο σημειο να παιρνεις

τροφιμα με δελτιο και να ζεσταινεσαι με ξυλοσομπα....Σε δανειζει για να σωσει

και τον δικο του κωλο απο τυχον "εξαγωγη" της κρισης.....

Δεν παυει ομως να ειναι ο δανειστης.Αυτος βαζει τους ορους.

Σα να πηγαινω εγω στην τραπεζα επειδη τα σκατωσα στην επιχειρηση μου

και προ του λουκετου να το παιζω μαγκας και να παζαρευω επιτοκια και

να μη δεχομαι υποθηκες.....Εκανα την πατατα,θα υποστω και τις συνεπειες....

Θα το παρω κι ας μου βαλουν και 20% επιτοκιο.....

Θα μου πεις τι φταιει ο απλος κοσμακης να πληρωσει τη νυφη?

Δε φταιει,αλλα θα την πληρωσει....γιατι απλα ειχε την ατυχια να γεννηθει

σ' αυτο το μικρο μερος του πλανητη που ειχε ολα τα φοντα να μεγαλουργησει,

αλλα προτιμησε το ευκολο αλλα με ημερομηνια ληξης μονοπατι της λαμογιας....



ΥΓ.Τα πενηντα χρονια στο ΠΑΜΑΚ κι αλλα πενηντα στην αγορα,με βοηθησαν να μην λειτουργω κουτουρου....ή με αισθησεις....τουλαχιστον σε θεματα που απτονται

της ειδικοτητας μου....

Φανταζομαι και συ στη λεγεωνα δε θα λειτουργησεις με τις αισθησεις αν αυριο

μεθαυριο χρειαστει να κρινεις και να αξιολογησεις δυσκολες καταστασεις.....

Εγω τουλαχιστον σε θεματα λεγεωνας αν χρειαστει να σε ακουσω θα σε ΑΚΟΥΣΩ.

Δε θα σου λεω παπαριες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 6:47 pm

...καλη παρεα εχουμε....αλλα πρεπει να φυγω....θα παω για ...γειτόνια !....ετσι τα ελεγαν οι παλιοι.... μαζεματα απο σπιτι σε σπιτι......παίρνανε μαζι τα σκαμνια τους,παίρνανε και τα φαγητα τους και την εβγαζαν σημερα στον γειτονα, αυριο στον κουμπαρο και μεθαυριο στον φιλο.....ετσι κι εγω....παω να δω την αδερφη μου που εχω να την δω ενα μηνα.................



...μην σταματε ......συνεχιστε την καλη παρεα.....οι παρεες γραφουν την ιστορια.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 6:48 pm

cappo έγραψε:
.....Μηνα θελω να σε ρωτησω και να μου απαντησεις...................απο ποιους περιμενεις στο αμεσο μελλον,μετα το αυριανο ξεκληρισμα,να στειλουν τα παιδια τους στα ιδιωτικα εκαιδευτηρια ?.................

Να φυγουν μαζι με τα παιδια τους Cappo εννοω.....οσοι μπορουν να φυγουν

και να πιαστουν απο καπου,να το κανουν....

ΥΓ.Ενα παληκαρι εμπαινε εδω μεσα απο Δανια....Ας μας περιγραψει αυτος

τη μερα με τη νυχτα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 6:59 pm

cappo έγραψε:
....δηλαδη σημερα δεν ειμαστε χρεωκοπημενοι ?.....κι αν δεν ειμαστε,τι ειμαστε τοτε ?.....................................


Cappo,οσο εχεις τη δουλεια σου και καταφερνεις κουτσα στραβα να βρισκεις τα

προς το ζειν και καυσιμο να πηγαινοερχεσαι ΣΚ Κομοτηνη δεν ειμαστε....

Οταν σταματησουν και τα ανωτερω,τοτε θα εισαι και με τη βουλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kabano
kabano
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2245

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 7:03 pm

Λάκης Γαβαλάς:Ξεκίνησε απεργία πείνας! Smile

http://www.athensmagazine.gr/portal/gossip/13632
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 7:25 pm

Δεν ειχα σκοπο να το συνεχισω,αλλα η αληθεια ειναι οτι σε περιμενα.

Επειδη λοιπον,με εχεις παρεξηγησει στο μεγιστο βαθμο,θα πω τουτα και θ' αποχωρησω μια και καλη απ' αυτο το θεματακι,που στο κατω-κατω δεν το κατεχω.

Εσεις που το κατεχετε,ας συνεχισετε. Χωρις ιχνος ειρωνειας αυτο.



Η αισθηση που σου λεω,δε βασιζεται σε ψυχανεμισματα (που ελεγε κι ο Μικρουτσικος...) βασιζεται σε (οσο το δυνατον ΛΟΓΙΚΑ) συμπερασματα,τα οποια βγαινουν απο ολο αυτο το θεατρο (δραματικο,αλλα θεατρο) που παρακολουθουμε εδω και σχεδον δυο χρονια.

Και η αισθηση μου αυτη,ειναι που μου λεει οτι ολο το παιχνιδι ειναι στημενο. Η εισοδος στο ΔΝΤ ηταν ΠΡΟΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΗ και εν γνωσει ΟΛΩΝ (μα ολων...) των πολιτικων φορεων.

Απο κει και μετα (οπως και σε ολα τα θεατρικα εργα...) ο καθενας διαλεξε το ρολο του.

Αλλος το ρολο του κακου,αλλος το ρολο του επαναστατη,αλλος το ρολο του καλου,αλλος το ρολο του κομπαρσου.

Ολοι ομως,ηταν και ειναι ΤΑΓΜΕΝΟΙ αφενος στις επιταγες της τροικας,αφετερου στην απαρεγκλιτη πορεια προς την ΥΠΟΤΕΛΕΙΑ της χωρας μας,η οποια οσα λαθη κι οσες λαμογιες κι αν εκανε,ΕΙΧΕ ΔΡΟΜΟ ΔΙΑΦΥΓΗΣ απο ολο αυτο στο οποιο την εμπλεξαν.

Ποιους δρομους;

Μη με ρωτας,δεν ξερω απ' αυτα.

Φανταζομαι ομως,τους δρομους που το ιδιο το συστημα κρυβει επιμελως.

Ενα συστημα που οσο επετρεψε στον Σορο να βγαλει ενα δις δολλαρια με μια και μονο σωστη κινηση,αλλο τοσο θα τον καταστρεψει με μια λαθος. Ενα συστημα τοσο ρευστο,που το να λες οτι εφτασες σε αδιεξοδο και δεν μπορεις πια να κανεις ουτε μπρος ουτε πισω,ειναι σαν να λες,οτι σε ολα τα δισεκατομμυρια δισεκατομμυριων γαλαξιων που υπαρχουν στο συμπαν (και ο καθενας απ' αυτους εχει δισεκατομμυρια αστρα σαν τον ηλιο μας...) ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να υπαρχει πλανητης που να μπορει να συντηρησει ζωη οπως η Γη μας.

Τοσο εκτος τοπου και χρονου (η βαλτος δεν ξερω και γω απο ποιον...) ΘΕΩΡΩ οτι εισαι,αν ισχυριστεις το παραπανω,το οποιο μοιαζει απιστευτα με οσα μας λενε ο Παπαδημος και το λοιπο συναφι.

ΘΕΩΡΩ αδυνατον,να μην υπαρχει εναλλακτικη λυση στο θεμα της Ελλαδας.

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ στο εκβιαστικο διλημμα ΔΝΤ Η ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ.

ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΟΣ οτι μας λενε ΨΕΜΜΑΤΑ ολοι τους.

Παει αυτο,νομιζω ξεκαθαριστηκε.



Οσον αφορα την ατακτη χρεωκοπια,σαφως και δεν ειμαι υπερ.

Μονο ενας τρελος θα ηταν.

Ακομα κι αν ειχα υποστει μια προπαγανδα αντιθετη της υπαρχουσας,παλι θα ειχα τις αμφιβολιες μου,διοτι μιλαμε για το αγνωστο.

Το οποιο αγνωστο,ειναι επικινδυνο αφενος λογω της φυσης του,αφετερου λογω του απροβλεπτου που το συνοδευει.

Δε θα ηθελα να τη ζησω,επ' ουδενι.

Αν αυτο καταλαβες,τοτε κανεις λαθος...



Μεσα σε αυτο το πλαισιο λοιπον,εγω το μονο που κανω ειναι να στηλιτευω τη σταση των πολιτικων (και των τεχνοκρατων που βρισκονται απο πισω τους) και κατ' επεκταση την αδρανεια τους (ειπαμε ακουσια η εκουσια...) εστω να ΨΑΞΟΥΝ να βρουν τη λυση (η οποια δεν ειναι ουτε το ΔΝΤ,ουτε η ατακτη χρεωκοπια) μεσα σ' αυτην την απεραντοσυνη του συστηματος,την οποια λιγο υπερβολικα,την παρομοιωσα με την αντιστοιχη του συμπαντος.

Εκει κολλαω εγω.

Παραλληλα καυτηριαζω και τη σταση της αντιπολιτευσης η οποια (εχοντας παρει το ρολο του επαναστατη στο θεατρικο...) δεν κανει τιποτα για να αποτρεψει ουτε το τσεκουρι,ουτε το μαχαιρι.

Μονο λογια λεει. Λογια του αερα βεβαιως.



Και για να καταληξω,αν εγω ο ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ μ' αυτα,την ψαχνω ετσι,τοτε γιατι να μην την ψαξουν οι σχετικοι;

Και πως ειναι τοσο βεβαιοι για την αληθεια;

Πως επαναπαυονται;

Αυτο μου τη δινει εμενα,τον ασχετο...



Υ.Γ: Πως εισαι τοσο βεβαιος οτι τα τροφιμα με το δελτιο δε θα ερθουν ακομα και με τη συνεχιση του δανεισμου; Πως μπορεις να μιλας εκ μερους συμπατριωτων μας που εχουν ηδη χρεωκοπησει; Μπορεις να ερθεις στη θεση τους τοσο καλα ωστε να τους αντιπροσωπευσεις; Πως εισαι τοσο βεβαιος οτι ο Παπαδημος εργαζεται για το καλο της χωρας κι οχι για την καταστροφη της; Ο πρωην υπαλληλος του ΔΝΤ; Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν υπαρχει ζωη περα απ' το ΔΝΤ; Κι αφου εισαι τοσο καλος στα νουμερα,πως ειναι δυνατον να μη βλεπεις οτι το προγραμμα αυτο που μας επιβαλλουν δεν εχει μελλον; Δεν ειναι βιωσιμο κι ουτε θα γινει; Πως δε βλεπεις οτι το μονο που πετυχαινει η κυβερνηση ειναι να παιρνει παραταση εξαμηνο το εξαμηνο εξαθλιωνοντας τους πολιτες και κανοντας μια τρυπα στο νερο στο θεμα του χρεους; ΠΩΣ;

Υ.Γ 2: Αυτο με τα πενηντα χρονια στο ΠΑΜΑΚ τι ηταν; Χιουμορακι;

Υ.Γ 3: Αυτα τα ολιγα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kabano
kabano
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2245

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 7:53 pm

Χρεοκοπημένοι Μάκη είμαστε εδώ και πολλά χρόνια ........

Χρεοκοπημένοι από ήθος, από πολιτισμό, από παιδεία, από ανθρωπιά, από πατριωτισμό, από πιστεύω, από ιδέες, από όνειρα..........

Τσιμπήσαμε το δόλωμα, φάγαμε το τυράκι και τώρα κλαίμε σαν παρθένες που έχασαν το πολύτιμό τους.

Είμασταν υποχρεωμένοι να διαφυλάξουμε έστω και τις ελάχιστες αξίες οι οποίες θα μας επέτρεπαν να ζούμε σε μια οργανωμένη χώρα.

Εμείς αντίθετα κάναμε όλα τα άλλα.

Δεχθήκαμε ότι το ήθος δεν έχει σχέση με τους Δημόσιους λειτουργούς.
Η λαμογιά είναι ο μοναδικός τρόπος συναλλαγής.
Δεν είναι απαραίτητο να δουλεύει κάποιος για να ζει, πόσο μάλλον να πλουτίσει.
Δεχθήκαμε απίθανους τύπους να επιδεικνύουν μπροστά στα μούτρα μας με τον χυδαιότερο τρόπο, τα κλοπιμαία από την " επιχειρηματική " δραστηριότητά τους.
Δεχθήκαμε αυτό το πράγμα που ονομάζουν μουσική , διασκέδαση, κουλτούρα, ριάλιτι, τηλεόραση, ενημέρωση.

Όλα αυτά Μάκη μας .... χρεοκόπησαν ............

Τώρα απλά ζοριζόματσε .... να αγοράσουμε πετρέλαιο .....




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolykos
gerolykos
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3096

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 8:47 pm

Aπο τη στιγμη που ο ντραγκι και η ευρωπαικη τραπεζα, εχουν τυπωσει (πραγμα που εκαναν και οι αμερικανοι με τη δικη τους κριση ), πανω απο 400 δις , ειναι ευκολο νομιζω και χωρις ιδιαιτερες αναλυσεις να καταλαβουμε οτι οι εταιροι μας στη κομισιον μας γραφουν στα @@τους. ηδη αρκετες τραπεζες του private sector στην ευρωπη εχουν αντλησει ρευστα απο αυτα που ''τυπωσε '' ο ντραγκι.
Το συμπερασμα το δικο μου ειναι οτι ΔΕΝ μας θέλουν πλεον, και οτι μας οδηγουν σε τετοια μετρα ετσι ωστε να φυγουμε μονοι, γιατι απλα δεν μπορουν να μας διωξουν νομιμα.
Δυστυχως δεν ειμαστε πολιτικα και οικονομικα ενωμενοι οπως θα ηθελαν ο σμιτ ο μιτεραν ο κολ ο κράισκυ, ο μπραντ.
Στην αμερικη για παραδειγμα αν καιγοταν οικονομικα η μασαχουσετη ολες οι αλλες πολιτειες θα ετραχαν να σβησουν τη φωτια. εδω οι ...πολιτειες της κομισιον ριχνουν πετρελαιο στη φωτια της χωρας μας.
ειναι λογικο αυτο απο τη στιγμη που κανεις πλεον δε σκεφτεται ευρωπαικα.και ειναι λογικο απο τη στιγμη που διευρυνθηκε η ευρωπη με κρατη που το μενος (δικαιολογημενο απολυτα) εναντια στο σοσιαλισμο τα οπλισε με κυβερνησεις που η εθνικιστική τους χροια ηταν εκτος του ευρωπαικου ιδεωδους. Γερμανοι και γαλλοι εκμεταλευτηκαν στο επακρο την εισοδο αυτων των χωρων αφηνοντας τον παραδοσιακα φιλοευρωπαικο νοτο εκτεθειμενο.
Σιγουρα μια ατακτη χρωκοπια θα φερει πανικο. ΔΕΝ θα φερει αν ολοι μαζι πιστεψουμε οτι την υστατη στιγμη μπορουμε. προσωπικα δε πιστευω οτι η αριστερα η δεξια το πασοκ το κεντρο και ολοι οι συγχρονοι πολιτικοι σχηματισμοι εχουν στο μυαλο τους την ΚΟΙΝΗ πάλη.
και για να ξεκαθαρισω κατι. πιστευω σε πολιτικες και οχι τεχνοκρατικες λυσεις.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 9:04 pm

Υ.Γ: Πως εισαι τοσο βεβαιος οτι τα τροφιμα με το δελτιο δε θα ερθουν ακομα και με τη συνεχιση του δανεισμου; Πως μπορεις να μιλας εκ μερους συμπατριωτων μας που εχουν ηδη χρεωκοπησει; Μπορεις να ερθεις στη θεση τους τοσο καλα ωστε να τους αντιπροσωπευσεις; Πως εισαι τοσο βεβαιος οτι ο Παπαδημος εργαζεται για το καλο της χωρας κι οχι για την καταστροφη της; Ο πρωην υπαλληλος του ΔΝΤ; Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν υπαρχει ζωη περα απ' το ΔΝΤ; Κι αφου εισαι τοσο καλος στα νουμερα,πως ειναι δυνατον να μη βλεπεις οτι το προγραμμα αυτο που μας επιβαλλουν δεν εχει μελλον; Δεν ειναι βιωσιμο κι ουτε θα γινει; Πως δε βλεπεις οτι το μονο που πετυχαινει η κυβερνηση ειναι να παιρνει παραταση εξαμηνο το εξαμηνο εξαθλιωνοντας τους πολιτες και κανοντας μια τρυπα στο νερο στο θεμα του χρεους; ΠΩΣ;

Υ.Γ 2: Αυτο με τα πενηντα χρονια στο ΠΑΜΑΚ τι ηταν; Χιουμορακι;







Ακομη και τωρα θεωρω οτι ειναι πιο πιθανη η χρεοκοπια....Δεν εγραψα πουθενα

οτι θα τη σκαπουλαρουμε.....Αν υπαρχει καποιο παραθυρο ελπιδας,αυτο ειναι

να παρουμε το δανειο κι οπου βγαλει.....Οι οροι των δανειστων σαφως και ειναι

απαραδεκτοι ως προς την κατευθυνση λιτοτητας και δειχνουν να οδηγουν σε

φαυλο κυκλο και αδιεξοδα....Κρυφη μου ελπιδα μονο ειναι να φυγουν απο τη

μεση οι Μερκοζι μετα τις επικειμενες εκλογες σε Γαλλια και Γερμανια μπας και

αλλαξει η πολιτικη των δυο κουμανταδορικων χωρων προς αναπτυξιακες

λογικες και οχι πολιτικες ασφυκτικης λιτοτητας που οδηγουν σε αδιεξοδα....

Η Μερκελ κοιτωντας το δικο της εκλογικο σωμα (που δυστυχως φαινεται

να επιδοκιμαζει την πολιτικη της τιμωριας των ανυπακουων κρατων) φαινεται

ξεκαθαρα οτι δε χαμπαριαζει απο τις βοες περι λαθους κατευθυνσεων.....

Με την ληψη του δανειου απλα παιρνουμε παραταση ζωης,απλα δεν ειναι

πλεον στο δικο μας χερι ν'αλλαξουμε τους ορους του συμπαντος....

Επειδη ερχομαι σε καθημερινη τριβη με τους συμπατριωτες μας,γνωριζω πολυ καλα

οτι ναι καποιοι εχουν ηδη χρεοκοπησει,καποιοι ομως παραμενουν με νυχια και με

δοντια ζωντανοι.Πιστευω ακραδαντα οτι θα το πουν το ποιημα και αυτοι

αν δεν παρουμε το δανειο και περιμενουμε λυσεις απ'το Υπερπεραν.....

Για το αν υπαρχει ζωη περα του ΔΝΤ,στην παρουσα φαση ειμαι σιγουρος οτι δεν.

Γιατι απλα δεν μπορουμε να παραξουμε τα στοιχειωδη για να επιβιωσουμε αλλα

μονο να τα εισαγουμε....Γιατι απλα στα ταμεια δεν υπαρχει μια και δεν θα πληρωνονται

μισθοι συνταξεις.....Ηδη συγγενικο μου προσωπο περιμενει πανω απο ενα χρονο να παρει συνταξη.Τρεις λεξεις για αλλο απλο παραδειγμα που πιστευω οτι ειναι

ανατριχιαστικες.Καυσιμα-Στρατος-Τουρκια.Διοτι χωρις μαλλι εισαγωγες πετρελαιων γιοκ.

Ειναι σα να εχουμε την επαρατη και να χουμε να επιλεξουμε μεταξυ ευθανασιας απο

τη μια και αναμονης απ'την αλλη μπας και βγει κανενα φαρμακο και αντιστρεψει την πορεια.

Τωρα για το αν ο Παπαδημος ειναι πρακτορας του ΔΝΤ και θελει να μας καταστρεψει,

επειδη ηταν υπαλληλος του ΔΝΤ(Αντιπροεδρος της ΕΚΤ ηταν νομιζω),δεν εχω να πω τιποτα....

Αληθεια,ποιος θα ηταν ο καταλληλοτερος Ελληνας να αναλαβει τα ηνια της χωρας

στην παρουσα φαση εκτος του Παπαδημου?

Υπερκοματικη κυβερνηση χωρις υπονομευσεις κι οπου βγαλει....Οι Ιταλοι

δειχνουν το δρομο....

Εκανα 50 τα 15 χρονια που μου γραψες.....δεν ειμασταν και αιωνιοι.....

Εναλλακτικη λυση στη φαση που ειμαστε,εγω δε βλεπω.Ουτε ακουσα

καποιον αριστερο,δεξιο,κλπ κλπ να τη βρισκει.Το ταμειον ειναι μειον.

Απο που θα βρεξει λεφτα να πληρωθουν οι συνταξεις και οι μισθοι

αν δεν παρουμε το δανειο,ξεροσταλιαζω στα ειδησεογραφικα sites

ολιμερις κι ολονυχτις,αλλα απαντηση δε βρισκω.



Καθομαι ολες αυτες τις μερες και διαβαζω και ειλικρινα δεν ειχα καμια ορεξη

να μπω στο τρυπακι....εχει ο καθενας τον νταλκα του εχει τα ζορια του,ξεσπαει

οπως ξεσπαει,ειπα και γω να ξεσπασω σημερα.

Σειρα,συγνωμη αν ημουνα επιθετικος,σεβομαι αυτα που εγραψες κι αυτα που

πιστευεις,απλα εκνευριστηκα γιατι θεωρησα οτι με εγραψες στους κογχονες

σου οταν εκανα τηλεφωνο στην Κριστινα να μας εξηγησει τι διαολο εκανε

ο συγχωρεμενος στην Αργεντινη.Ο ξερολας(me) και ο ισχυρογνωμων(you).

Nα κανουμε και την αυτοκριτικη μας που και που....Sorry ξανα,σε παω παρ'αυτα....

Παω για καστανα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 10:42 pm

Καμμια παρεξηγηση,εννοειται.

Σιγα μη "μαλωσω" εγω με σενα.

Σιγα μην τους κανουμε τη χαρη.



Εννοειται οτι δεν υπαρχει "θεμα" ουτε κι απο μενα.

Απλα οτι ηταν να πω σ' αυτο το τοπικ,το ειπα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 10:44 pm

...το κλαμπ σκεπτομενο...................................

...η σωτηρια των δανειστων, ειναι μεγαλο πραγμα.....(κατα Κραουνακη ασμα...)



...Υ.Γ. για τον Μηνα.....εχω την δουλεια μου ακομη...ειναι αληθεια αυτο....και βρισκω και βενζινη ακομη...ειναι αληθεια και αυτο...................μια ομως ακομη αληθεια Μηνα φιλε μου,ειναι πως μια τριμελης οικογενεια οπως η δικη μου,με ενα εσοδο(το δικο μου...) για να βγαλει τον μηνα της( με παιδι στις σπουδες.......) απαιτει γενναια "τσοντα" απο την οικογενειακη παραοικονομια.....αντιληπτον φανταζομαι τι εννοω....

...τα συκα-συκα και η σκαφη σκαφη......αν δεν υπηρχε η οικογενειακη αλληλεγγυη,το πραγμα το δικο μου δεν εβγαινε......οπως συμβαινει σε χιλιαδες συνΕλληνες.....ειμαστε εδω και πολυ καιρο εν δυναμει χρεωκοπημενοι...η ελληνικη οικογενεια ειναι αυτη,που κραταει τα μποσικα ακομη και δεν αφηνει την τραγωδια μας,να δωσει την παρασταση της στην κεντρικη σκηνη......οι παραστασεις της τραγωδιας, δινονται ακομη περιφερειακα...........................

....με την ..εβδομη σωτηρια ομως του λαου μας και την πρωτη των δανειστων μας(γιατι θ ακολουθησουν κι αλλες....αυτο ειναι σιγουρο....) η παρασταση ανεβαινει στην κεντρικη σκηνη......θα εχουμε καυσιμο,αλλα δεν θα μπορουμε να το αγορασουμε...θα εισαγουμε τα τροφιμα,αλλα δεν θα μπορουμε να γεμισουμε το ψυγειο μας.....θα εχουμε φαρμακα,αλλα δεν θα υπαρχουν ασθενεις να θεραπευτουν....θα υπαρχουν πτωματα................γιατι το σχεδιο με τα διλληματα,θελει πτωματα...μονο πτωματα....

...αν ενας πολιτικος Καραμπελας,ειχε το σθενος η ακομη ακομη,την πολιτικη αναιδεια,να πει ενα οχι τωρα,σε ενα εικοσιτετραωρο αυτο που αναφερεται στο διλλημα σαν χρεωκοπια,θα ειχε αποσοβηθει.......................

....Υ.Γ.1 .... δηλαδη αν "χρεωκοπησει" η χωρα μας,ο Βαρδης η ο Λατσης,θα ζοριστουν να φερουν πετρελαια στην Ελλαδα ?....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 10:46 pm

...καλα,καλα,καλα.....θα μας πιασουν τα ..σοροπια.................Crying or Very sad ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 11:01 pm

.... "Ούτε η φτωχή Αφρική, ούτε η Λατινική Αμερική δεν είχε τέτοια προνομιακή μεταχείριση". Ο λόγος, βέβαια, για το δανειακό πρόγραμμα των 200 δισεκατομμυρίων ευρώ και το "κούρεμα' του χρέους, εξελίξεις που ο ίδιος θεωρεί ως επίτευγμα της δικής του διετίας.

.... "Είναι άχαρο να προλαβαίνεις τις κρίσεις, ενώ σε αυτούς που λύνουν τις κρίσεις δίνουν και Νομπέλ".

.............................................................................................................


...τα λογια αυτα,που ειπωθηκαν προς τους βουλευτες σημερα,βγηκαν απο το στομα του ανθρωπου ο οποιος μας εσωσε μονος του απο την πρωτη ως την εκτη φορα......στην εβδομη τωρα,εχει και παρεα αλλους σωτηρες......


...και ειναι λογια ενος ανθρωπου,ο οποιος με την επιλογη του, θα ορισει το μελλον μας ,για μισο αιωνα μπροστα...................

...την χρεωκοπια αυριο τυπωμενη,εδω και τωρα,να την υπογραψουμε ολοι οι Ελληνες...ο αφρονας που λεει τα παραπανω,να κλειστει σε λευκο κελι......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 11:05 pm

....καληνυχτα με πολλα κουραγια........



...δεν ξερω ομως, τι να χωρεσω στα ονειρα μου........................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 11:15 pm

Μπορεις να ονειρευτεις πρωταθλημα στην Ισπανια.

Μειον δεκα απο αυριο το βραδυ.

Διοτι στην Παμπλονα,τον σερβιρουν αλυγιστο jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 11:38 pm

SPQR έγραψε:
Μπορεις να ονειρευτεις πρωταθλημα στην Ισπανια.

Μειον δεκα απο αυριο το βραδυ.

Διοτι στην Παμπλονα,τον σερβιρουν αλυγιστο jocolor



...δεν μ επιανε ο υπνος....απο τον..... αλυγιστο της Παμπλονα !

...εσυ παντως,σαν καλη αρρεβωνιαστικια,πρεπει να εχεις εμβαθυνει πολυ στους αλυγιστους....τοσα χρονια στα τεσσερα.................................

.....δεν θα χωρεσει λοιπον στα ονειρα μου το πρωταθλημα στην Ισπανια.........Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 11:45 pm

bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce

Σαν πολλοι δεν ειναι οι βαθμοι της διαφορας;

Σχεδον δε χωρανε στο πεδιο (σκεψεων κι ονειρων...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolykos
gerolykos
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3096

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 11 Φεβ 2012, 11:57 pm

τους εφταιγε το κρυο αρχηγε. το ειδα το ματσακι. ο γκουαρντιολα δεν ηξερε που πανε τα τεσσερα με τις αλλαγες του. βεβαια ειχαν και δοκάρι προς το τελος, αλλα τα δοκαρια δε κρινουν πρωταθλημα, οπως αυτο του οζιλ δεν εκρινε το κυπελο. τελος παντων , καλα ειναι , γιατι τα ποκεμον παραπηρανε αερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 12 Φεβ 2012, 12:05 am

Δεν ηταν μονο το κρυο και οι αλλαγες του καλυτερου προπονητη στο συμπαν (και σ' αυτο ειμαι βεβαιος,εχω ψαξει δισεκατομμυρια προπονητες...)

Ηταν και το γεγονος,οτι την Τριτη (Saint Valentine's Day...) εχουν αγωνα τα μικρα μου ποκεμον.

I LOVE BARCA που λεει και το μεγκατσανελ Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 953425
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolykos
gerolykos
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3096

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 12 Φεβ 2012, 12:42 am

νεοκοποι μπαρτσελονικοι ολοι τους. κατι σαν τους πασοκαραιους του σημιτη, .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 12 Φεβ 2012, 10:11 am

.....καλημερα νεοπτωχοι....

...σαν τις νυφιτσες πιτσι πιτσι και οι δυο οι αρρεβωνιαστικες...στα μαυρα τα μεσανυχτα......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolykos
gerolykos
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3096

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 12 Φεβ 2012, 11:09 am

http://www.nooz.gr/prosopa/varoufakis-teleutaia-eukairia



καλημερα καλημερα, και ονειρα γλυκα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 12 Φεβ 2012, 11:20 am

...και για να ξεκαθαρισω κατι, πιστευω σε πολιτικες και οχι τεχνοκρατικες λυσεις.

....gerolykos χθες..................



....καλα για πολιτικες λυσεις μιλουσες μολις χθες................σημερα μοστραρεις τον Βαρουφακη,που η πολιτικη συντεχνια δεν θελει να τον βλεπει ζωγραφιστο.......

...οταν ξυπναμε το πρωϊ ριχνουμε πολυ νερο στο προσωπο για να φυγει η θολουρα......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2   Παγκόσμια  κοινωνικά  θέματα 2 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 12 Φεβ 2012, 11:23 am

...παντως καλα εκανες και φανερωσες την συμπαθεια σου για την ...Οσασουνα....

...για να ξερουμε αλλη φορα, να βγαζουμε μεζε και για σενα και για την συμπαθεια σου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Παγκόσμια κοινωνικά θέματα 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+

 Παρόμοια θέματα

-
» Παγκόσμια κοινωνικά θέματα
Σελίδα 21 από 28Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 24 ... 28  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού :: PanthraxClub :: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ-

Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις