Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Panthraxclub3
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Panthraxclub3



 
ΦόρουμΔωρεάLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 5 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 78, στις Δευ 05 Ιαν 2015, 10:22 pm
Σκόρερ Πανθρακικού
Χορηγοί











IP
Για την καλύτερη περιήγηση στο Φόρουμ μας χρησιμοποιήστε: Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.


Μοιραστείτε | 
 

 ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα

Γιαννης


Αριθμός μηνυμάτων : 306

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠεμ 19 Μάης 2011, 1:29 am

andia έγραψε:
Εκτός του παραπάνω θέματος δεν ανοίγουμε κανένα θέμα για την επιβίωση της λέσχης ΤΩΡΑ, γιατί έχει πάρει τον οικονομικό κατήφορο.
Ένα με δύο μήνες ζωή την δίνω.
Ο Γιάννης έγραψε για μία εκδήλωση που θα γίνει στο REX σήμερα Τετάρτη και τα έσοδα θα δοθούν στο σωματείο Φιλοπτωχου Κομοτηνης.
Να κάνουμε τίποτα και εμείς;
Κανένα αγώνα με τους παίχτες του Πανθρακικού παραδειγμα ή ότι άλλο.

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΕΊΝΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΠΑΡΑΤΗΣΤΕ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΝΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΗΘΑΡΓΟ.
αν μπορειτε να οργανωσετε κατι μουσικο εγω ειμαι μεσα και τα "παιδια"μου παντα σε ετοιμοτητα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠεμ 19 Μάης 2011, 2:12 pm

Aγώνας Μπάσκετ Βετεράνων Ελλάδας VS Βετεράνων Κομοτηνής
Ώρα
Σάββατο, 21 Μάιος · 7:00 μ.μ. - 10:00 μ.μ.
Τοποθεσία
Κλειστό Γυμναστήριο Κομοτήνής

Δεν το έχουμε ξαναζήσει… και πιθανόν δεν θα το ξαναζήσουμε!!!

Όλα τα αστέρια του ελληνικού μπάσκετ στην Κομοτηνή για έναν μοναδικό αγώνα !!

- Σιγάλας
- Αλβέρτης
- Prelevic
- Μπαλογιάννης
- Μπουντούρης
- Σούλης
- Ρεντζιάς
- Κασουρίδης
- Λημνιάτης
- Κωνσταντινίδης
- Κουτσογιάννης
- Χρυσανθόπουλος


Ο αγώνας έχει φιλανθρωπικό χαρακτήρα.Τα έσοδα της συνάντησης θα διατεθούν στη Στέγη Αυτόνομης Διαβίωσης Κομοτηνής.

μόλις μου έστειλε προσκληση η gringa και φυσικά αποδέχθηκα

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Basketta
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andia
andia


Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Ηλικία : 55

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠεμ 19 Μάης 2011, 11:21 pm

Παιδιά χωρίς πλάκα τον σεισμό που έγινε πριν απο δύο λεπτά τον καταλάβατε;
Η γυναίκα μου τον κατάλαβε και είδα το φωτιστικό να κουνιέτεαι.

Δεν κάνα πλάκα το ξαναλέω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.panthraxclub.com
gerolykos
gerolykos
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3096

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠεμ 19 Μάης 2011, 11:52 pm

andia έγραψε:
Παιδιά χωρίς πλάκα τον σεισμό που έγινε πριν απο δύο λεπτά τον καταλάβατε;
Η γυναίκα μου τον κατάλαβε και είδα το φωτιστικό να κουνιέτεαι.

Δεν κάνα πλάκα το ξαναλέω.


πάει κι ο υπασπιστής μου. τάφτυσε .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andia
andia


Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Ηλικία : 55

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠαρ 20 Μάης 2011, 12:12 am

gerolykos έγραψε:
andia έγραψε:
Παιδιά χωρίς πλάκα τον σεισμό που έγινε πριν απο δύο λεπτά τον καταλάβατε;
Η γυναίκα μου τον κατάλαβε και είδα το φωτιστικό να κουνιέτεαι.

Δεν κάνα πλάκα το ξαναλέω.


πάει κι ο υπασπιστής μου. τάφτυσε .
gerolykos έγραψε:
Το τραγούδι της ημέρας , δεν το διάβασες όμως.
Αντρέα θα σε κάνω Ανθυπασπιστή.

ΥΓ. Καλτσόν για ΤΤ έχεις ρε μπερδεμένε ;

Ναι σε διχτυωτό.

Καλά δεν το κατάλαβε κανείς το σεισμό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.panthraxclub.com

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠαρ 20 Μάης 2011, 8:25 am

ΣΕΙΣΜΟΣ 5,8 εως 6 Ριχτερ .....23:15(ώρα Ελλάδος) στην Κιουτάχεια της Μ.Ασίας (380χλμ νοτιοανατολικά της Κομοτηνής) .....μικρο εστιακό βάθος μόλις 9 χλμ ..... έγινε αισθητός και στην Κομοτηνή ...... θύματα αναφέρθηκαν πολλά στην Κομοτηνή με συμπτώματα αϋπνίας

ΥΓ ...ο επόμενος σεισμός θα γίνει στην Κομοτηνή σε ένα μήνα περίπου όταν θα ανεβεί ο Πανθρακικός στην Σούπερ Λίγκα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠαρ 20 Μάης 2011, 9:42 pm

...σπιτι ρεεεε....γλυκο σπιτακι...
...μετα απο 15 μερες κι αφου γυρισαμε δυο φορες την μιση Ελλαδα,απο το αυλακι και πανω....γλυκια Κομοτηνουλα....ετσι μου φανηκε σημερα το βραδακι...αμα σου λειπει την λαχταρας....πραγματικα.....

...τι να γραψουμε ρε ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΕ ?...τι ακριβως ?...για ενστασεις,για εδαφια,για υποπαραγραφους,για παραπομπες,για υποεδαφια,για εφεσεις,για νομιστικες παπαρες ?....που εχουν καταλαβει τον χωρο και δεν εχουν αφησει ουτε cm για μπαλα ?....

...προσωπικα, το θεματακι ειναι παρκαρισμενο στους αδενες μου...κοινως στ αρχιδια μου.....αλλιως την καταλαβαινω την μπαλα εγω....κι αλλιως φανταζομαι την ομαδα μου.......θα μου πεις αφου αυτος ειναι ο νταλγκας,με τι αλλο να διαολιζομαστε ?....σωστο κι αυτο....πουτανα ολα λοιπον.....

......ομως,προτιμω να τσαρκαρω στους δρομους και να μυριζω την ανοιξη που ηρθε,παρα να τρωω στην μαπα,εδαφια και εφεσεις.....ας τα φανε στην μαπα οσοι αντεχουνε και γουσταρουνε....εγω βαριεμαι και πολυ μαλιστα........

...εδω ειμαστε ομως παντα ....και καποια στιγμη να μιλησουμε για μπαλα...και για την ομαδα μας.......για το σημερα και το αυριο της......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠαρ 20 Μάης 2011, 10:37 pm

Δυστυχως ομως cappo μου,αυτη τη στιγμη καλως η κακως (πολυ κακως κατα τη γνωμη μου...) το σημερα και κυριως το αυριο της ομαδας μας,ειναι αυτα τα υποεδαφια και οι υποπαραγραφοι.

Σ' αυτα τα εδαφια και σ' αυτες τις παραγραφους,κρινεται αν θα υπαρχει Πανθρακικος απο δω και περα.

Πανθρακικος οπως τον ξερουμε τα τελευταια εξι χρονια.

Αυτη ειναι η πικρη αληθεια.

Ουτε σε μενα αρεσει να το παιζω δικηγορος,να προσπαθω να ερμηνευσω νομους και κανονισμους,να προσπαθω να δω αορατες συμμαχιες,να παρακολουθω ολες τις παλινωδιες τους,να προσπαθω να κατανοησω σκοτεινα συμφεροντα και αλλα πολλα παντελως ασχετα με τη μπαλα.

Δε γινεται ομως να κανω αλλιως.

Διοτι εμενα μ' ενδιαφερει η ΣΥΝΕΧΕΙΑ της ομαδας που ΛΑΤΡΕΥΩ.

Και η συνεχεια αυτη,περναει απο τις εφεσεις επι εφεσεων και απο τις αδειοδοτησεις επι αδειοδοτησεων.

Βεβαια τωρα που μιλαμε,εχει μπερδευτει τοσο το πραγμα,που το μονο που μπορω να κανω,ειναι να περιμενω και να ΕΛΠΙΖΩ.

Θα ηταν ευχης εργον,η συνεχεια αυτη να περναγε απο το χορταρι.

Ποιος δε θα το 'θελε αυτο αλλωστε;

Δυστυχως ομως,ΔΕΝ...


Υ.Γ:Για την Κομοτηνουλα μας,θα σε παρηγορησω λιγο φανταζομαι,λεγοντας οτι υπαρχουν και χειροτερα. 10 Οκτωβριου. Πανθραξ-Ιωνικος 1-0 με γκολ του Λοπεζ (αληθεια,τι να κανει αυτη η ψυχηWink Απο τοτε εχω να τη δω. Σε καποιο ποσοστο,κατ' επιλογην βεβαια. Δε βαριεσαι ομως...

Υ.Γ 2: Αρχηγε μου,χαρηκα πολυ που τα ειπαμε σημερα. Να το ξανακανουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠαρ 20 Μάης 2011, 10:58 pm

...δεχομαι απολυτα την θεωρηση σου για την ομαδα....εγω ομως κοιταζω αλλου.....και να σου πω και κατι........πολλα απο αυτα που εχω στο κεφαλι μου για την ομαδα μας,καποτε ηταν και δικα σου.....

...τα εγραφες,τα φωναζες ,παλευες....αλλα και παλι σου λεω,πως δεχομαι την οποια θεωρηση σου για το μελλον του Πανθρακικου....κι ας ειναι καθε χρονο, 25 φατσες διαφορετικες στην κορνιζα......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠαρ 20 Μάης 2011, 11:05 pm

Αλλαξανε πολλα cappo μου.

Παρα πολλα...

Η Δυση εγινε ανατολη και ο Βορρας Νοτος...

Η πυξιδα τρελαθηκε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΠαρ 20 Μάης 2011, 11:12 pm

...μονον στα μυαλα του καθε λογης λαμογιου,που μπαινει στην μπαλα να κονομησει.....και παταει συνηθως πανω στην τρελα των καψουρηδων καθε ομαδας......

...εγω γιαυτην την τρελα μιλαω και για τους πραγματικους καψουρηδες της μπαλας....

...οι ισολογισμοι και τα cash flow του καθε λαμογιου που νταραβεριζεται με τις ομαδες,μ αφηνουν αδιαφορο......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΚυρ 22 Μάης 2011, 10:40 am

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Images?q=tbn:ANd9GcQKki1Fm5DM5zMBB5YF8ULFQvSx_1tFbpgbMBJZsI-bCM4wc-KF


...καλημερα σας......σαν πολυ νωρις να πηραμε τα κουβαδακια μας....φαινεται πως δεν υπαρχει αλλος μεζες για εφεσεις και αδειοδοτησεις.....για να δουμε αυριο,που ερχονται τα χαμπερια......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΔευ 23 Μάης 2011, 11:24 pm

όσοι έχουν καιρό να δουν ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ....έχει τώρα στο ΣΚΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 9:42 am

Κύριοι Γλυκε και kabano ..... εσείς που είστε σαϊνια στα οικονομικά

αν σηκωθούμε και φύγουμε όλοι οι Έλληνες από την Ελλάδα και πάμε μετανάστες στου διαόλου την μάνα σε κάθε πέρατο της οικουμένης ...... τα λεφτά ποιος θα τα χρωστάει ??? ..... το δημόσιο χρέος δεν μπορεί να μας συνοδεύει στην νέα μας κατοικία ...... άρα θα τα πληρώσει όλα ΠΟΙΟΣ ?????...... κάνουμε την μαγκιά όλοι μαζί συνεννοημένα ?????
ΥΓ ...τραβάτε δηλαδή σκανδιναβία , Κύπρο , Ελβετία, Αυστραλία , Ν. Ζηλανδία, να ζήσετε σαν πρόσφυγες στην αρχή αλλά αργότερα σαν άνθρωποι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 10:03 am

....και δεν μου λες karafatme ......

...εκει στα ξενα τι ομαδα θα υποστηριζουμε ?.....

...αμα ειναι να κουβαλησουμε και τον Πανθρακα μαζι,κατι γινεται....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 10:04 am

προσφυγικός πάνθρακας ..... κάτι σαν αεκ , παοκ , πανιώνιος ..... ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ....ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolykos
gerolykos
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3096

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 10:28 am

Eγώ πάντως σε περίπτωσης ολικής μετανάστευσης θα πάω στο Μπουρούντι.
Βρήκα και δουλειά εκεί. Θα ασπρίζω σπίτια. Θα μετράω μετά το κοντράστ λευκού (σπιτιών ) και του μαύρου των κατοίκων και θα στέλνω ραπόρτα στους υπόλοιπους ανά τον κόσμο ομογενείς.

Τι ομάδα θα υποστηρίζω ;


Αντραπακικο φυσικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 10:31 am

Γερόλυκε .... θα με πάρεις τσιράκι να σου σβήνω τον ασβέστη ??? ..... ξέρω καλή χημεία ...μέχρι και ΑΠΕ θα σου κάνω από τον ασβέστη με την θερμότητα που βγάζει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 10:37 am

....ρε δεν ντραβατε και οι δυο τα μπαμπαλα σας,να γινουν φυσαρμονικες....

...εδω θα ψοφησουμε ρε...στη μανα γη....τι θα τρωμε ?...ραπανακια.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 10:44 am

cappo έγραψε:
.......τι θα τρωμε ?...ραπανακια.....

έχω .... αν θες σου στέλνω ..... βγήκαν πολύ πετυχημένα ..... δώσε κάσα στον andia να σε φορτώσω ..... ούτε ΦΠΑ ούτε αποδείξεις ... ανταλλακτική οικονομία ..... να δούμε από ποιους θα τα πάρει ο παπακωνσταντίνου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 10:49 am

....εγω ανταλασσω τα ραπανακια σου,με αυγα,κουκια,κρεμυδακια και σκορδα......

..αλλα,χερι-χερι......χωρις κασες και... andies μεταξυ μας.....και παιρνεις σειρα για μποστανι και αμπελι.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kabano
kabano
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2245

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 11:04 am

karafatme έγραψε:
Κύριοι Γλυκε και kabano ..... εσείς που είστε σαϊνια στα οικονομικά

αν σηκωθούμε και φύγουμε όλοι οι Έλληνες από την Ελλάδα και πάμε μετανάστες στου διαόλου την μάνα σε κάθε πέρατο της οικουμένης ...... τα λεφτά ποιος θα τα χρωστάει ??? ..... το δημόσιο χρέος δεν μπορεί να μας συνοδεύει στην νέα μας κατοικία ...... άρα θα τα πληρώσει όλα ΠΟΙΟΣ ?????...... κάνουμε την μαγκιά όλοι μαζί συνεννοημένα ?????
ΥΓ ...τραβάτε δηλαδή σκανδιναβία , Κύπρο , Ελβετία, Αυστραλία , Ν. Ζηλανδία, να ζήσετε σαν πρόσφυγες στην αρχή αλλά αργότερα σαν άνθρωποι.


Βρε καραφατμέ αν χρωστάς Στεγαστικό Δάνειο για το σπίτι που μένεις ……

Και φύγεις από το σπίτι σου……… νομίζεις ότι ξόφλησες το στεγαστικό………



Αυτό που δεν έχουμε καταλάβει στο Ελλάδα είναι ότι το Δημόσιο είμαστε εμείς..

Το έχουν καταλάβει οι Αμερικάνοι ( τα αμερικανάκια που λέμε υποτιμητικά... ) οι Βρετανοί (οι ντιντίδες που λέμε ), οι Γερμανοί ( τα σκλαβάκια που δουλεύουν όλοι μέρα ) και μόνο εμείς οι ΕΞΥΠΝΟΙ, οι Μάγκες , εμεις που πηδάμε τις γυναίκες των Ευρωπαίων γιατί είμαστε καμάκια και καπάτσοι και δαιμόνιοι και όλα τα ηλίθια στερεότυπα που έχουμε καταπιεί, για να καλύψουμε το αίσθημα κατωτερότητας που έχουμε απέναντι σε αυτούς που και θέλουν και τηρούν τους νόμους τους .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kabano
kabano
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2245

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 11:10 am

cappo έγραψε:
....εγω ανταλασσω τα ραπανακια σου,με αυγα,κουκια,κρεμυδακια και σκορδα......

..αλλα,χερι-χερι......χωρις κασες και... andies μεταξυ μας.....και παιρνεις σειρα για μποστανι και αμπελι.....

και τον σολωμό βρε Μάκη μου που θα τον βρούμε ??
και μη μου πεις να αφήσω το παιδί μου σωρίς σολωμό...
Να αφήσω το παιδί μου χωρίς ωμέγα λιπαρά και φώσφορο ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 11:15 am

ρε kabano όλα αυτά γίνονται για το δημόσιο χρέος ...όχι για το ιδιωτικό ..... και για το ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ μιλάω εγώ όχι το ιδιωτικό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5 - Σελίδα 37 Icon_minitimeΤρι 24 Μάης 2011, 11:15 am

Με τον εντυπωσιακό τίτλο : ''Την φωτιά την πολεμάς με φωτιά'' οι Financial Times, που χαρακτηρίζουν ως δημοσιονομικά αμφισβητήσιμη την ελληνική κυβέρνηση,επιχειρηματολογούν υπέρ της αναδιάρθρωσης υποστηρίζοντας πως και οι ΑΝΟΗΤΟΙ πιστωτές της Ελλάδας πρέπει να τιμωρηθούν, και πως δεν θα δημιουργηθεί ντόμινο στην ευρωζώνη καθώς η ''υπανάπτυκτη σε εξαγωγές Ελλάδα δεν μοιάζει και δεν απειλεί την Ισπανία''.

Διαβάστε όλο το άρθρο.

Ας αφήσει η ΕΚΤ την Ελλάδα να καεί
Η Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα ίσως να θέλει να μάθει κάτι από την εμπειρία των αποίκων στην Αμερική. Ανακάλυψαν ότι μία μικρή φωτιά θα μπορούσε να δημιουργήσει αρκετό κενό χώρο, ώστε να σταματήσει την εξάπλωση μίας μεγαλύτερης πυρκαγιάς. Αντί λοιπόν να προσπαθεί μάταια να σώσει την Ελλάδα από την δική της φωτιά, η ΕΚΤ ίσως να πρέπει να την αφήσει να καεί.
Ο Jean Claude Trichet δεν σκέφτεται με αυτόν τον τρόπο. Ο πρόεδρος της ΕΚΤ αρνείται να συζητήσει ακόμη και την πιο ήπια μορφή αναδιάρθρωσης. Αντ’ αυτού, η Ελλάδα πρέπει και μπορεί να πληρώσει τα χρέη της. Η συζήτηση για άλλες εναλλακτικές αποτελεί επικίνδυνο αποπροσανατολισμό.
Γιατί όμως, είναι τόσο κατηγορηματικός ο κ. Trichet; Ενδεχομένως, η απάντηση να βρίσκεται στα προβλήματα ρευστότητας που θα δημιουργηθούν για την ΕΚΤ. Εάν η κοινή εκτίμηση για τα δημοσιονομικά της Ελλάδας είναι σωστή, τότε η κεντρική τράπεζα αντιμετωπίζει διαγραφές της τάξεως του 35%-70% στους ελληνικούς κρατικούς τίτλους που διαθέτει που υπολογίζονται στα 40-50 δις. ευρώ. Ποσό επαρκές για να δημιουργήσει ένα σημαντικό πρόβλημα στον ισολογισμό της ΕΚΤ. Ρεαλιστικά όμως, οποιαδήποτε αναδιάρθρωση θα μπορούσε να οδηγήσει και σε αναδιάρθρωση κεφαλαίων της ΕΚΤ, εάν κάτι τέτοιο κριθεί απαραίτητο.
Το πιο πιθανό είναι πως ο κ. Trichet κινητοποιείται από την αρχή ότι οι ριψοκίνδυνοι οφειλέτες πρέπει να πληρώσουν και από την ανησυχία του κινδύνου μετάδοσης: εάν καταρρεύσει η Ελλάδα, τότε θα ακολουθήσουν η Ιρλανδία και η Πορτογαλία και θα είναι ακόμη πιο δύσκολη η προάσπιση της Ισπανίας. Και τα δύο αυτά κίνητρα είναι αμφισβητήσιμα.
Υπάρχουν αρκετά επιχειρήματα για την αντίθετη άποψη: ότι οι ανόητοι πιστωτές θα πρέπει να πληρώσουν. Επιπλέον υπάρχουν σαφείς διαφορές ανάμεσα στην Ελλάδα, με την δημοσιονομικά αμφισβητήσιμη κυβέρνησή της και τον υποαναπτυγμένο κλάδο εξαγωγών και τις άλλες χώρες της ευρωπαϊκής περιφέρειας, πόσο μάλλον την Ισπανία.
Μία αποφασιστική διαγραφή χρεών της Ελλάδας θα μπορούσε να χρησιμεύσει ως αντιπυρική ζώνη, εάν συνοδευθεί από ένα σκληρό πρόγραμμα μεταρρυθμίσεων στην Ελλάδα και από σαφείς επεξηγήσεις στις αγορές ότι η Ελλάδα είναι μία ειδική περίπτωση. Μία τέτοια κίνηση πιθανότατα θα δημιουργούσε μικρότερο κίνδυνο μετάδοσης από ότι η πιθανότερη εναλλακτική: μία σειρά πακέτων στήριξης που αποτελούν προσωρινή λύση μετά από μία άτσαλη κρατική κατάρρευση. Δεν είναι αργά για να συμφωνήσει η ΕΚΤ ότι την φωτιά την πολεμάς με φωτιά.

.....newsit wrote....



....αντε να τελειωνουμε μια ωρα νωριτερα...με τις υγειες μας......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+

 Παρόμοια θέματα

-
» ΚΑΦΕΝΕΣ
» ΚΑΦΕΝΕΣ Νο8
» ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 2
» ΚΑΦΕΝΕΣ Νο9
» ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 3
Σελίδα 37 από 41Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού :: PanthraxClub :: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ-

Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | Σπορ | Collectives sports | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις