Για την καλύτερη περιήγηση στο Φόρουμ μας χρησιμοποιήστε: Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
ΣυγγραφέαςΜήνυμα

........................

Αριθμός μηνυμάτων : 8474

Παναιτωλικός-Πανθρακικός 13η αγωνιστική - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παναιτωλικός-Πανθρακικός 13η αγωνιστική   Παναιτωλικός-Πανθρακικός 13η αγωνιστική - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 13 Δεκ 2010, 6:01 pm

Παναιτωλικός-Πανθρακικός 13η αγωνιστική - Σελίδα 5 Panthrak
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

καμιά ευχαριστία δεν στείλαμε για το ότι δεν μας έβαλαν 5 γκολ .....

ΤΕΠ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2-2

Από έναν βαθμό και τις εντυπώσεις μοιράστηκαν, Παναιτωλικός και Πανθρακικός στο ντέρμπι του πρωταθλήματος της Football League Νέων στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής.
Αν και με πάρα πολλές βασικές ελλείψεις, οι "μικροί" του Νίκου Ιωσηφίδη κατάφεραν να αποσπάσουν πολύτιμη ισοπαλία από τον πολύ δυνατό και δεύτερο μέχρι χθες
στον βαθμολογικό πίνακα Παναιτωλικό.

Φάσεις και γκολ του αγώνα

-στο 1' έξυπνο σουτ του Γωνιάδη απείλησε για πρώτη φορά την εστία του Παπανικολάου

-στο 5' κάθετη πάσα του Γωνιάδη που βρήκε τον Γιαννακιτσίδη μόνο με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού ο οποίος και ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Πανθρακικού 0-1

-στο 21' διπλή χαμένη ευκαιρία του Παναιτωλικού μέσα στα καρέ του Πανθρακικού

-στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου εκτέλεση κόρνερ από τον Παναιτωλικό, ο Ταϊρης με ωραία επέμβαση αποσοβεί τον κίνδυνο για την εστία του

-στα πρώτα δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου ο Γωνιάδης πιάνει δυνατό σουτ που καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παπανικολάου

-στο 68' έπειτα από αναμπουμπούλα στην περιοχή του Πανθρακικού, ο Παναιτωλικός κατάφερε από προφανή θέση οφσάιντ να ισοφαρίσει με τον Καντάνη τον αγώνα, 1-1

-στο 80' εκτέλεσε φάουλ του Παναιτωλικού από έξω δεξιά θέση και πάλι ο Καντάνης με κεφαλιά κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του Παναιτωλικού (που ίσως και να ήταν φάουλ στον τερματοφύλακα του Πανθρακικού)

-στο 86' ο Γωνιάδης κερδίζει πέναλτι το οποίο εκτελεί ο ίδιος και γράφει το τελικό 2-2

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Παπανικολάου, Μπούρος, Σαμαράς, Τσαντίλας, Καντάνης, Τζιντζής, Καταπόδης (69’ Λιάρος), Τουρλίδας (65’ Ζαρκάδας), Μεταξούλης (80’ Μαυρόπουλος), Κούσης, Σμίλτος
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Ταΐρης, Σταματέρης, Καρανικόλαος, Βοσνακίδης, Καρτσαμπάς, Σταματόπουλος, Μουστάκας (90’ Φωτιάδης), Νόβες, Τριανταφυλλίδης, Γιαννακιτσίδης (77’ Μαμούτ), Γωνιάδης

1. Πανθρακικός 28 12 29-12

2. Πιερικός 25 13 25-12

3. Παναιτωλικός 24 13 29-17

4. Δόξα Δράμας 24 13 28-10

5. ΠΑΣ Γιάννινα 24 12 15-8

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Σελίδα 5 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού :: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ :: Προηγούμενες αγωνιστικές περίοδοι Πανθρακικού :: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Football Leugue 2010-11-