Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Panthraxclub3
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Panthraxclub3



 
ΦόρουμΔωρεάLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Παρόντες χρήστες
7 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 7 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 78, στις Δευ 05 Ιαν 2015, 10:22 pm
Σκόρερ Πανθρακικού
Χορηγοί











IP
Για την καλύτερη περιήγηση στο Φόρουμ μας χρησιμοποιήστε: Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.


Μοιραστείτε | 
 

 ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 12:26 am

Αλλα ακομα κι εκει,στο δευτερο βαθμο ειχαμε εκπτωσεις.

Αρχικα,η Γιουβεντους ειχε πεσει στη Δ' και οι Μιλαν,Φιορεντινα,Λατσιο στη Β'.

Δευτεροβαθμια,μονο η Γιουβε υποβιβαστηκε,αλλα στη Β' αντι για Δ'.

Οι υπολοιπες παρεμειναν και απλα τους αφαιρεθηκαν βαθμοι απο το επομενο πρωταθλημα.


Εδω,εγω θα ειμαι ικανοποιημενος,αν ολοι οι εμπλεκομενοι πανε μεσα.

Κι οταν λεμε μεσα,το εννοουμε.

Συν κατασχεση περιουσιας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 12:28 am

karafatme έγραψε:


πιστεύω ότι η ΠΟΠΗ όμως πρέπει στις επόμενες εκλογές να την βγάλουμε πρωθυπουργό ..... ελπίζω να έιναι και κανένα μανούλι ..... είναι μόνο 32 χρονών


ΤΗΣ ΠΟΠΗΣ εγινε ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 953425

Καληνυχτα κυρ διευθυντα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 12:42 am

Ομως,για να λεμε τα πραγματα με τ' ονομα τους,οι δυο Ολυμπιακοι,η Τριπολη και η Καβαλα,δεν πρεπει να ξαναδουνε Α' Εθνικη για πολλα χρονια.

Απο το υλικο που διαβασαμε μεχρι τωρα.

Απ' αυτο που ΘΑ διαβασουμε,δεν ξερω.

Επιφυλασσομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 12:51 am

Συν Κερκυρα,Ατρομητος και (ενδεχομενως) Αρης.

Αυτα,μονο για στησιματα αγωνων.

Το "ο χοντρος θελει να σωσει την Τριπολη,αλλα πρωτα θελει να σωσει τον Πανιωνιο και να ριξει τον Ηρακλη" το αφηνω στην απ' εξω.

Αν αποδειχθει,τοτε και Πανιωνιος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 3:28 am

Διαβασα και τις 130 σελιδες του κειμενου της Ποπης προς την Ελενη.

Η ομαδα μας "εμπλεκεται" σε τρια σημεια:

1. Δυο απο τα λαμογια,συνομιλουν για τον αγωνα ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ που εληξε ισοπαλος,ενω ολοι το ειχανε παιξει ασσο. Καταληγουν οτι το ματς παιχτηκε τελικα στα ισια και το φορτωμα του ασσου οφειλεται στο γεγονος οτι ο Διαγορας κατεβηκε με ελλειψεις,ενω ο Πανθρακικος το ηθελε οπωσδηποτε για να φτασει κοντα στα πλει-οφς. Επισης,βγαζουν το παντελως αυθαιρετο συμπερασμα,οτι ο διαιτητης μας εσπρωχνε (αλλα αυτο ειναι μαλλον ασχετο με την υποθεση).

2. Δυο ατομα,επαιξαν τον αγωνα ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ της περσινης περιοδου και αποκομισαν κερδη καποιων χιλιαδων ευρω. Δε διευκρινιζεται,αν το επαιξαν ακριβες σκορ. Το ματς ηρθε 0-1. Ο ενας επαιξε τεσσερα δελτια στον ΟΠΑΠ και κερδισε 33.709 ευρω και ο αλλος επαιξε ενα δελτιο και κερδισε 16.623 ευρω.

3. Ο Σαββας,διωκεται ποινικα,διοτι απο την κινηση της πιστωτικης του καρτας,διαπιστωθηκε οτι επαιζε στοιχημα σε εταιρεια του εξωτερικου. Γενικα και αοριστα.


Εβγαλα τα ματια μου,αλλα δε βρηκα καμμια αλλη αναφορα στην ομαδα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 11:49 am

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Images?q=tbn:ANd9GcQcUTJYpE9wSOFkJhpwLBShmhUztljUPDz02t1Ngg1ll_BMt-84fw



.... 1 - Χ - 2 .....

1,80 o ασσος...3,2 το χ....2,2 το διπλο.......

....παμε για κανενα... στημενο ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Evgenis


Αριθμός μηνυμάτων : 27

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 1:54 pm

Εμφανώς ενοχλημένος για τις κατηγορίες που τον εμφανίζουν να εμπλέκεται
στο κύκλωμα των «στημένων», εμφανίστηκε ο Σάββας Παντελίδης.

Ο
έμπειρος προπονητής του Πανθρακικού, τόνισε μεταξύ άλλων ότι δεν έχει
καμία σχέση με τα στημένα παιχνίδια και ότι το μόνο που καταφέρνουν
είναι να του αμαυρώνουν το όνομα.«Δεν
έχω καμία σχέση με τα στημένα παιχνίδια. Ποτέ δεν έχω κάνει τέτοιο
πράγμα, ούτε για άλλες ομάδες, ούτε για τις ομάδες που προπονώ. Δεν
ξέρω από πού έχει προκύψει αυτό. Όταν θα έρθει η ώρα και θα με καλέσουν
θα δικαιωθώ. Το μόνο αποτέλεσμα αυτής της διαδικασίας είναι να μου
αμαυρώνουν το όνομα και να κάνουν κακό στην δουλειά μου. Όλοι ξέρουν
ποιος είμαι
», είπε χαρακτηριστικά ο Παντελίδης.

Πηγή:Onsports.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 2:13 pm

Κελαηδάνε όλοι τώρα .... κελαηδάει κι ο υπόδικος Κομπότης

Ο πρόεδρος και ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Λεβαδειακός, μίλησε στο Οnsports για όσα καταλογίζονται, αλλά και για το θέμα των αδειοδοτήσεων και της διεξαγωγής των Play Offs της Football League.

«Το ότι εγώ δεν παίζω στοίχημα είναι γνωστό. Ρωτήστε πρώτο τον κ. Πιλάβιο. Είναι γνωστό. Ολη η Ελλάδα το ξέρει. Ισα - ίσα που εγώ λέω σε άλλους, που παίζουν, ακόμα και δημοσιογράφους, ότι χάνετε τα λεφτά σας. Το ένα βγαίνει απ' τα δέκα που παίζουν αυτά τα λαμόγια. Ποτέ δεν έχω παίξει».

- Πώς προκύπτει η κατηγορία εναντίον σας;

«Προκύπτει, θεωρητικά, στο ματς με την Ηλιούπολη. Τι θα πει, δηλαδή, ότι κερδίσαμε με ανατροπή στο β' ημίχρονο. Γιατί τότε τα ματς διαρκούν 90 λεπτά; Ας τα σταματάμε στα 45'. Και ο στοιχηματισμός να διαρκεί ως το 45' και οι βαθμοί να μοιράζονται στο 45. Και τα άλλα 45' να έχουν χαρακτήρα προπονητικό. Και θες να ξέρεις κάτι ακόμα; Αυτό το παιχνίδι δεν παιζόταν πουθενά στον κόσμο. Πουθενά. Και δεν μπορώ να ξέρω εγώ αν ο άλλος πάει να το παίξει στο μπακάλικο της γειτονιάς του. Δεν καταλαβαίνω τι μου λες»...

- Πώς κρίνετε τις εξελίξεις...

«Εγώ πάντα μιλάω γι' αυτά που ξέρω. Δεν μπορώ να μιλήσω για ό,τι κάνουν άλλοι. Τι έχουν κάνει στη ζωή τους, τι δεν έχουν κάνει, αν και πως εμπλέκονται. Θα γινόταν αυτό κάποια στιγμή. Ομως δεν σημαίνει ότι όλα όσα αναφέρονται, είναι και πραγματικότητα. Δηλαδή, εγώ με μια ομάδα 4 εκατομμυρίων ευρώ που με κέρδισε η Παναχαϊκή στο Κύπελλο και έμεινα με εννέα παίκτες, τι να πω... Θα πουν ότι με μια ομάδα Α' Εθνικής δεν μπορώ να γυρίσω ένα ματς με την Ηλιούπολη που έπρεπε να το είχαμε κερδίσει με 8-3; Ποιον κέρδισα; Τον Ολυμπιακό; Δηλαδή, ο Ολυμπιακός Βόλου που κέρδισε την ΑΕΚ; Η Καβάλα που νίκησε τον Παναθηναϊκό; Τι σημαίνει, πως όποιος κερδίζει στήνει; Είναι δυνατόν;».

- Ο Λεβαδειακός σε τι κατάσταση βρίσκεται και ποια στάση θα τηρήσει στη διαδικασία των αδειοδοτήσεων και των Play Off της Football League;

«Εγώ θα παίξω μόνο με ομάδες νόμιμες. Αν οι ομάδες δεν έχουν τα χαρτιά τους, βάση προκήρυξης, δεν παίζουμε. Εγώ θα κατεβώ να παίξω εφόσον όλες ομάδες οι ομάδες θα έχουν τα ίδια δικαιολογητικά με εμένα. Μακάρι να πάρει άδεια και ο ΟΦΗ και τα Τρίκαλα. Δεν έχω τίποτα με τις ομάδες ή τους ανθρώπους τους».

- Αν καταργηθεί η διαδικασία της αδειοδότησης;

«Εγώ συμμετείχα σε πρωτάθλημα με προκήρυξη για άδειες. Διαφορετικά, αν ισχύσει η διαδικασία μη αδειοδότησης εγώ δεν κατεβαίνω. Υπέγραψα συγκεκριμένη προκήρυξη και όλη τη σεζόν αγωνιζόμασταν με βάση αυτή.Να παίξω πλει οφ, αλλά υποχρεωτικά με άδεια... Ετσι θα παίξω. Επαναλάμβάνω. Μακάρι να πάρει άδεια και ο ΟΦΗ και τα Τρίκαλα, παρά τα προσωπικά προβλήματα που έχω με τον Πλεξία. Αν δεν πάρει άδεια, ανάκληση δεν μπορεί να γίνει. Τελείωσε το πρωτάθλημα, κύριοι. Αν το έλεγαν τον Γενάρη θα το δεχόμουν. Διαφορετικά, να βγούν οι παράγοντες της ΕΠΟ στο γήπεδο».

- Σε μια τέτοια περίπτωση, πώς θα αντιδράσετε;

«Οπως μας έδειξε ο ΟΦΗ υπάρχουν και πολιτικά δικαστήρια. Δικαιώνεται με τη συμπεριφορά του. Μας έδειξε το δρόμο να κάνουμε το ίδιο».

- Ποια είναι η επόμενη μέρα για τη Super League;

«Ετσι όπως έχει γίνει τώρα η κατάσταση, για εμένα πρέπει οι ομάδες της Super League να γίνουν 18 και να μη διεξαχθούν τα Play Offs στη Football League. Δηλαδή, να κάνουμε αγώνες μέσα στον Ιούλιο; Δεν ξέρω που τα έχουν δει αυτά. Δεν μπορεί εγώ που είμαι νόμιμος όλη τη χρονιά να γίνω παράνομος και όσοι δεν έχουν πιστοποιητικά να γίνουν ξαφνικά νόμιμοι. Ας γίνουν 22 οι ομάδες της Super League. Δεν με νοιάζει. Αλλά να μείνω έξω εγώ που όλη τη σεζόν ήμουν νόμιμος, δεν πρόκειται να το δεχτώ ποτέ».

onsports.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 2:17 pm

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Savakis

ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ Ο ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΑΒΒΑΚΗΣ
Ο Πανθρακικός είναι καθαρός…
24.06.2011
Ο μεγαλομέτοχος της ομάδας αισιοδοξεί, λέγοντας στο «Χ», ότι «γίνονται βήματα προς την κάθαρση
του ποδοσφαίρου»
Μπορεί οι εξελίξεις στον χώρο του επαγγελματικού ποδοσφαίρου να έπεσαν σαν κεραυνός, αλλά όχι εν αιθρία για τους περισσότερους. Πάντως, όσον αφορά στον Πανθρακικό, ο μεγαλομέτοχος της ομάδας Θόδωρος Σαββάκης, σε συνέντευξη που παραχώρησε στο «Χ», διαμήνυσε πως «καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται».
«Τα άτομα αυτά προφανώς παρακολουθούντο, προέκυψαν στοιχεία και προσήχθησαν στην ασφάλεια. Από ότι βλέπω έχουν πάει στον εισαγγελέα και αναμένονται αποφάσεις», σημείωσε για τις συλλήψεις παραγόντων με τις κατηγορίες «στημένων» παιχνιδιών, και συμπλήρωσε πως στον έναν χρόνο που διεξάγονται οι έρευνες, «απ’ όσο ξέρω, καμία ενόχληση δεν έχει γίνει σε κανέναν συνεργάτη μου. Δεν έχει κληθεί ποτέ κανείς, ούτε ποδοσφαιριστής, ούτε παράγοντας, ούτε προπονητής. Δεν έχω κάποια πληροφόρηση, ούτε στο παρελθόν, ούτε τώρα».
Σχολιάζοντας την εμπλοκή του ονόματος του σωματείου της Κομοτηνής, ο κ. Σαββάκης υπογράμμισε ότι «από μόνη της η αναφορά στα «ύποπτα» παιχνίδια δεν σημαίνει ότι σώνει και καλά υπάρχει πρόβλημα» και επιχειρηματολογώντας περαιτέρω επισήμανε, «το μεγαλύτερο ποσό που παίχτηκε στο ελληνικό στοίχημα, ήταν στον αγώνα Άρης – Πανθρακικός, γύρω στο 1,5 εκατομμύριο στον «άσο». Το παιχνίδι βγήκε «διπλό», όμως ο συγκεκριμένος αγώνας δεν συμπεριελήφθη στα ύποπτα παιχνίδια. Και μόνο το στοιχηματικό ποσό που παίχτηκε στο εν λόγω παιχνίδι, αποτελούσε στοιχείο».
Ο ισχυρός άντρας της ΠΑΕ Πανθρακικός, εμφανίστηκε αισιόδοξος για την εξυγίανση του ποδοσφαίρου, καθώς όπως είπε: «γίνονται βήματα, βλέπω τα πράγματα από την θετική τους πλευρά και νομίζω ότι πάμε προς τον καλύτερο δρόμο». Συνάμα, συντάχθηκε με την ανοιχτή επιστολή που έστειλαν στον πρόεδρο της ΕΠΟ οι οργανωμένοι φίλοι της ομάδας και με την οποία ζητούν την απ’ ευθείας άνοδο των ομάδων στη σούπερ λίγκ. «Αναμένουμε τη συνεδρίαση του Δ.Σ. της ΕΠΟ, εκεί όπου ο κ. Πιλάβιος θα ενημερώσει για τις συναντήσεις που είχε με τον γενικό γραμματέα και την Ουέφα, για το τι μέλλει γενέσθαι με τη διαδικασία των Play Off», σημείωσε.
Τέλος, στον πρώην αρχηγό της ομάδας Νίκο Μπαχαρίδη που ξεκινά προπονητική καριέρα στη Ν. Χιλή, ο κ. Σαββάκης ευχήθηκε καλή επιτυχία, και «γιατί όχι, τα επόμενα χρόνια να αναλάβει και το τιμόνι του Πανθρακικού».

ΧΡΟΝΟΣ

ΥΓ .... νυσταγμένο τον βλέπω στην φωτο ... πρεπει να έχασε λίγο τον ύπνο του ..... ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ..... ΟΛΑ ΚΑΛΑ ..... ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΘΑΡΟΙ σαν κρύσταλλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 2:33 pm

Εμβρόντητος έμεινε ο Σάββας Παντελίδης, όταν έμαθε πως το όνομά του συγκαταλέγεται στη λίστα με τα "στημένα". Ο ίδιος πάντως, αισθάνεται σίγουρος για τον εαυτό του και την αθωότητά του και δηλώνει έτοιμος να ανταποκριθεί στο κάλεσμα των Αρχών για να καταθέσει όσα γνωρίζει.


mikriliga.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 2:37 pm

ο κ. Μποροβήλος τόνισε:«Ίσως να βρεθήκαμε στο επίκεντρο εξαιτίας του περσινού παιχνιδιού μας με τον Πανθρακικό, το οποίο συμπεριλήφθηκε στη λίστα με τα ύποπτα. Ωστόσο σε εκείνο το ματς ο Αστέρας ήταν το φαβορί, έπαιζε εναντίον ενός υποβιβασμένου αντιπάλου και κέρδισε(σ.σ. 3-1). Που υπάρχει κάτι ύποπτο;

sportaction.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 2:40 pm

Στην προπόνηση των Βοιωτών η ασφάλεια!

Ο τεχνικός του Λεβαδειακού, Γιάννης Παπακώστας αναζητείται από την αστυνομία διότι διώκεται για αρκετές αξιόποινες πράξεις! Έτσι, ένα αυτοκίνητο της ασφάλειας βρέθηκε το απόγευμα της Πέμπτης στο γήπεδο της Χαιρώνειας και παρακολούθησε την προπόνηση των "πράσινων", καθώς πίστευε ότι ο Έλληνας προπονητής θα γύμναζε την ομάδα της Βοιωτίας. Ωστόσο, ο Γιάννης Παπακώστας δεν βρέθηκε στην προπόνηση του Λεβαδειακού και το αυτοκίνητο της ασφάλειας αποχώρησε...

mikriliga.com


YΓ ...... Πηλαδάκη ..... μπορείς εύκολα να καταλάβεις γιατί έπεσες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 3:49 pm

Το υποπτο κυριε Μποροθρυλε,ειναι οτι ο Μπακος ακουγεται να ζηταει απο τον Μπεο να "κανει οτι μπορει" για να σωθει η ομαδα σου και το οτι κατα δηλωση Ψωμιαδη,εδωσες δυο βαλιτσες με 500 χιλιαρικα εκαστη,για να παρεις ισαριθμα ματσακια.

Ενας τα πηρε (σε αγωνα που κερδισες) και ενας δεν τα πηρε (σε αγωνα που εχασες).

Αν αποδειχθουν τα παραπανω υποπτα τοτε θα μιλαμε για ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΟ υποβιβασμο της ομαδας σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 4:06 pm

Οσον αφορα τη Β' Εθνικη,στις 130 σελιδες του πορισματος,κυριολεκτικα,γινεται της ...Ποπης.

Περιληπτικα:

1. Ο Τσακος ειναι μεσα σε ολα.

2. Οι ομαδες Ηλιουπολη,Διαγορας και Αγροτικος Αστερας δεν ειναι ομαδες,ειναι συμμοριες πραγματικες. Ο αρχηγος της Ηλιουπολης (Νικολοπουλος) μιλαει με τον Τσακο,λες και ειναι συνεταιρακια. Ο προπονητης του Αγροτικου,γνωστος και ως "Περρης" ειχε φτασει στο σημειο να παιξει την ηττα της ομαδας του στον αγωνα με τον ΠΑΣ στα Γιαννενα (εληξε 1-0) και μαλιστα στο ημιχρονο του εν λογω αγωνα,θα εκανε αναπαντητη στο κινητο ενος μπουκ,αν ο αγωνας θα πηγαινε για over. Για το Διαγορα,δε χρειαζεται να πουμε τιποτα. Πραγματικα,τιποτα.

3. Πολλα παρε-δωσε μεταξυ Αθηναικων ομαδων. Ο Τσακος επαιρνε τηλεφωνο τον Παντελη,ο προεδρος του Εθνικου Αστερα τον Τσακο και παει λεγοντας.

4. Το Ηλιουπολη-Λεβαδειακος ειναι χιλια τα εκατο στημενο. Ο μπουκ που μιλαει στο τηλέφωνο ειναι κατηγορηματικος,ορθος και κοφτος επ' αυτου.

5. Σε παρα πολλα παιχνιδια,αναφερεται η Δοξα. Χωρις να σημαινει οτι η Δραμινοι ειναι και στο κολπο. Αναφερονται τα παιχνιδια Δοξας-ΟΦΗ,Ηλιουπολης-Δοξας και Δοξας-Εθνικου.

6. Αλλα παιχνιδια που ακουγονται στις συνομιλιες,ειναι το ΠΑΣ-Διαγορας,το Διαγορας-Πιερικος και το ΟΦΗ-Ιωνικος.

7. Υπαρχουν υποπτες κινησεις στους λογαριασμους παραγοντων. Αναφερεται η μεταβιβαση χρηματων,μεταξυ Κομποτη-Ριαβογλου.


Αυτα τα ολιγα,θυμαμαι ετσι προχειρα,αλλα σιγουρα ξεχναω αρκετα.

Στη Β' Εθνικη,γινεται κυριολεκτικα της πτανας το μαγκαλι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andia
andia


Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Ηλικία : 55

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 4:47 pm

Εϊναι λίγο μεγάλο αλλά αξίζει να το διαβάσετε.

Μάκαρος: Παπά παιδί, διαβόλου εγγόνι

Ο Χρυσόστομος, κατά κόσμο Mάκης Ψωμιάδης, είναι ο αντιπροσωπευτικός τύπος μιας χώρας με κρίση αξιών...
Στο βιογραφικό του μετρά κανείς ποικίλα αδικήματα: λαθρεμπόριο χρυσού, καταδίκες από την Ιντερπόλ, πλαστογραφίες δημοσίων εγγράφων, «μαύρο» χρήμα, «προστασία» σε νυχτερινά μαγαζιά, παράνομη οπλοκατοχή έντονη κινητικότητα στην «παράγκα« του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Ωστόσο, παρά το βεβαρημένο ποινικό μητρώο του προς το παρόν δεν έχει κοιμηθεί ούτε μία νύχτα στο στρώμα της φυλακής, παρ' ότι το άθροισμα από τις καταδίκες του φθάνει συνολικά σε 20 χρόνια και δύο μήνες.

Ήδη η αθλητική κοινότητα και ο κοινός «ελληνικό» νους διερωτάται αν ο «Μάκαρος» ή «αγαπούλας» θα μείνει στη φυλακή μετά και τη σύλληψη του για το σκάνδαλο με τα στημένα παιχνίδια. Διότι, ο βίος του μέχρι σήμερα έχει αποδείξει ότι όσες καταδίκες και αν βαρύνουν το ποινικό του μητρώο, ο Μάκης βρίσκει πάντα τον τρόπο να μένει εκτός φυλακής.

Ωστόσο, σε μια χώρα σαν τη δική μας ο Μάκης Ψωμιάδης έχει αποτελέσει πρότυπο για τον Έλληνα. Μόνο στο Facebook πριν ένα χρόνο ψηφίστηκε ως… ο μεγαλύτερος Έλληνας!

Πυκνό μουστάκι, άρχοντας στις κινήσεις του, μόνιμα κουστουμαρισμένος. Ομιλία αργή, σχεδόν απειλητική. «Μπίζνα» για τον Μάκαρο χωρίς τον περιβόητο «πουροσωλήνα», το τεράστιο κομπολόι να το παίζει υπομονετικά και το όπλο του να περιμένει κάτω από τα ρούχα ως ένδειξη αυτοπεποίθησης δεν γίνεται. Το γνωρίζουν όλοι στην πλατεία Κολωνακίου, όπου αρέσκεται να πίνει τον καφέ του, ακόμα και τις μέρες που… καταζητείται από τη δικαιοσύνη.

Σχολαστικός με τη δίαιτά του, πάθος με την οικογένειά του και θρήσκος. Mε τις προσευχές του στα δύσκολα, με τα εικονισματάκια του, με τα κομποσκοίνια του. Μην ξεχνάμε εξάλλου ότι είναι παπαδοπαίδι.

Γεννημένος το 1955 στην Καβάλα, από πατέρα παππά, έζησε φτωχικά τα παιδικά του χρόνια. Από μικρός όμως ονειρευόταν την καλή ζωή και τα λεφτά, τα πολλά λεφτά.

Πέρασε από πολλά στάδια. Tο όνομά του ακούστηκε για πρώτη φορά έναν χρόνο μετά την πτώση της δικτατορίας. Bασανισθέντες κατέθεσαν στη δίκη των χουντικών στον Kορυδαλλό φοβερά πράγματα γι' αυτόν. «Nεαρός ρασοφόρος κυκλοφορούσε μέσα στο EAT/EΣA και κακοποιούσε μαζί με άλλους στρατονόμους τους πολιτικούς κρατούμενους.

Δεκατρία χρόνια μετά η «Eλευθεροτυπία» θα γράψει ότι «ο Mάκης Ψωμιάδης δεν ήταν ο καλόγερος της Nομικής και του Πολυτεχνείου, αλλά ένας ξάδελφός του, ο Πολύκαρπος Ψωμιάδης».

Aπό μικρός συμμετείχε στη Θύρα 21 της AEK. Όσοι τον γνώρισαν τότε, περιγράφουν ένα πάμφτωχο, πολύ ψηλό και αδύνατο παιδί. Aρκετοί τον θυμούνται φαντάρο το 1973 να συμμετέχει σε εκδρομές με την AEK στην περιφέρεια. Oι πιο παλιοί παίχτες της AEK Έχουν να λένε ιστορίες γι' αυτόν και ειδικά για την εποχή που ήταν δίπλα στον αείμνηστο πρόεδρο της AEK, τον Mιχάλη Aρκάδη. Tον είχαν βάλει να συνοδεύει την αποστολή στην επαρχία, για να την προστατεύει από επιθέσεις βίας.

Ύστερα από ένα ματς στο «Aλκαζάρ» με τη Λάρισα και ενώ το πούλμαν της ομάδας περνούσε τη γέφυρα του Πηνειού, δέχθηκε επίθεση από οπαδούς της γηπεδούχου ομάδας με πέτρες και όλα τα σχετικά. Σύμφωνα με μαρτυρίες, ο Mάκης, που υποτίθεται ότι ήταν εκεί για να προστατεύσει την αποστολή, έπεσε από τους πρώτους στο πάτωμα του πούλμαν για να καλυφθεί. Δυο παίχτες της ομάδας ήταν αυτοί που κατέβηκαν και κυνήγησαν τους χούλιγκανς. (Για αυτό ίσως όταν απέκτησε πλούτη κυκλοφορεί με μόνο με μπράβους).

Έπειτα από κάθε αποστολή, οι παίχτες έκαναν έρανο και του έδιναν χρήματα για να βγάλει τη βδομάδα... Μπορεί να μην τα έβγαζε πέρα οικονομικά αλλά το όπλο το εξασφάλισε. Από τότε κουβαλούσε πιστόλι πάνω του.

Όταν ο Aρκάδης έφυγε από την προεδρία της AEK, ο Ψωμιάδης εξαφανίσθηκε για περίπου τέσσερα χρόνια. Πολλά λέγονται για το διάστημα αυτό. Πολλές είναι οι φήμες για δουλειές με πρώην μεγάλο Eλληνα ποδοσφαιριστή, καθώς και με πρώην πρόεδρο μεγάλης ΠAE... Όπως και για πολύ συχνά ταξίδια του στην Eλβετία, και κυρίως στη Γενεύη.

H ουσία είναι ότι το 1988 εμφανίζεται ξανά στο προσκήνιο. Αυτή τη φορά όμως δεν είναι ο φουκαράς που περίμενε να τον κεράσουν καφέ για να διασκεδάσει την πείνα του. Είναι πλούσιος και το δείχνει με τον δικό του μοναδικό τρόπο.

Βέβαια διόλου τυχαία ένα χρόνο πριν, το 1987, είχε εκδοθεί ένταλμα σύλληψής του από την Ιντερπόλ. Όπως είχε αποκαλύψει ο «Pιζοσπάστης» , ο ανακριτής της Γενεύης, Barley Capole εξέδωσε ένταλμα σύλληψης στις 6.9.1987 για «απάτη και πλαστογραφία τίτλων». Κατηγορήθηκε, τότε, συνολικά για έξι εγκλήματα και φυσικά. δεν μπήκε ποτέ φυλακή.

Tο 1989, ο Τύπος αποκαλύπτει ότι «ο 34χρονος πρόεδρος της Ερασιτεχνικής AEK κατηγορείται για συμμετοχή σε κύκλωμα λαθρεμπορίας και πώλησης χρυσού, παράνομη εξαγωγή συναλλάγματος και λαθρεμπόριο βίντεο».

Tο 1988 γίνεται πρόεδρος της Eρασιτεχνικής AEK. Ξοδεύει πάρα πολλά χρήματα, κάνοντας ιδιαίτερα δαπανηρές μεταγραφές για την εποχή, για να ενισχύσει την ομάδα μπάσκετ (Γαλακτερός, Kατσικάρης, Kουντουράκης κ.ά.). Eίχε φέρει και τον Nτάνι Bρέινς, τον Aμερικανό, που έφυγε έντρομος από την Eλλάδα, αντιμετωπίζοντας την οργή του Mάκη, όταν... τόλμησε να του ζητήσει τα χρήματα που του χρωστούσε!

H πρώτη καταδίκη του Ψωμιάδη ήρθε από το Γ' Tριμελές Πλημμελειοδικείο της Aθήνας, «που τον τιμώρησε ερήμην με φυλάκιση 2 ετών για υπεξαίρεση αντικειμένου ιδιαίτερα μεγάλης αξίας και πλαστογραφία μετά χρήσεως». Για τον ίδιο λόγο καταδικάσθηκε σε φυλάκιση 22 μηνών η σύζυγός του Eλένη Σταμέλου. Όπως αναφέρει το δημοσίευμα «τη μήνυση εναντίον του ζεύγους είχε υποβάλει στις 10.2.1984 η Γεωργία Bένδρα, η οποία είχε συστήσει μαζί τους εταιρεία με αντικείμενο την εμπορία τουριστικών ειδών και χρυσών κοσμημάτων στην Πλάκα».

Aφού ξέμπλεξε με την Iντερπόλ και το λαθρεμπόριο χρυσού, ο Ψωμιάδης αποφάσισε να ασχοληθεί με τη... νυχτερινή διασκέδαση των Aθηναίων. Ξαφνικά βρέθηκε με αρκετά νυχτερινά μαγαζιά, με πιο ονομαστό το «Mαρακές» στην οδό Aμερικής. Tο 1995 αποφασίζει να εισβάλει και στον χώρο του Tύπου. Eκδίδει την εφημερίδα «Tο Oνομα», η οποία όμως τον μπλέκει σε μεγάλες περιπέτειες με τον πρώην υπουργό ΠEXΩΔE, Kώστα Λαλιώτη.

Τον Φεβρουάριο του 1995, η εφημερίδα γράφει ότι «ο πρώην υπουργός δωροδοκήθηκε με 4,5 δισ. δρχ. για να πάρει το νέο αεροδρόμιο στα Σπάτα η γερμανική εταιρεία». Oλο το ρεπορτάζ στηρίχθηκε σε ένα έγγραφο... Tον Iούνιο του 2001 αποδεικνύεται ότι το έγγραφο ήταν... πλαστογραφημένο! O Kώστας Λαλιώτης δικαιώνεται και ο Ψωμιάδης καταδικάζεται σε φυλάκιση τριών ετών για τη συκοφαντική δυσφήμηση και 26 μηνών για ψευδή καταμήνυση. O «Mάκαρος» προσφεύγει στον Aρειο Πάγο, ο οποίος έκρινε ότι δεν μπορούσε να στοιχειοθετηθεί το αδίκημα της ψευδούς καταμήνυσης. Eτσι, εξαγόρασε το υπόλοιπο της ποινής του και έμεινε πάλι ελεύθερος...

O K. Λαλιώτης όμως δεν το βάζει κάτω. Tον καθίζει και πάλι στο εδώλιο τον Oκτώβριο του 2002, αυτήν τη φορά με την κατηγορία της πλαστογραφίας μετά χρήσεως σε βάρος του Δημοσίου. Eκείνη τη χρονιά ήταν πρόεδρος της ΠAE AEK! Kαταδικάζεται και πάλι σε κάθειρξη 12 ετών. Aλλά ο Mάκης δεν πάει ποτέ φυλακή στην Eλλάδα!... Eπικαλούμενος προβλήματα υγείας, νοσηλεύεται για λίγες ημέρες φρουρούμενος στο νοσοκομείο «Σωτηρία». Πάγια τακτική του Μάκαρου, την οποία και χρησιμοποίησε και χτες στην περίπτωση των «στημένων».

Tον χειμώνα του 2004 συγκρούεται με τον Nτέμη Nικολαΐδη. Τον κατηγορεί ότι δεν κάνει καλή ζωή και για να το αποδείξει εισβάλλει αργά το βράδυ στο σπίτι του. Γίνεται χαμός, έρχεται η αστυνομία και ο Nτέμης τον μηνύει. Τα χειρότερα όμως έρχονται όταν ο Nτέμης γίνεται πρόεδρος της ΠAE. O «Mπιγκ Mακ» στο μεταξύ είναι ιδιοκτήτης του Aκράτητου, τον οποίο, ως γνωστόν, οδήγησε στην καταστροφή . O Nικολαΐδης ψάχνει σχολαστικά τα βιβλία και βγάζει «λαβράκι»: 11 εκατομμύρια ευρώ ήταν περασμένα στα βιβλία για έργα στους Θρακομακεδόνες που δεν έγιναν ποτέ!

Σε 4 χρόνια κάθειρξη ερήμην, χωρίς δικαίωμα εξαγοράς ή αναστολής καταδικάστηκε ο «Μπιγκ Μακ» και όμως. δεν μπήκε ποτέ στη φυλακή.

Το 2009, ο «Μπιγκ Μακ» επιδίδεται σε μια πρωτοφανή έκφανση του νεοπλουτισμού, επιβραβεύοντας την ομάδα του, την Καβάλα, έπειτα από την νίκη του επί της παλιάς του αγαπημένης, ΑΕΚ, με μια μαύρη σακούλα σκουπιδιών.

«Μια μία μαύρη σακούλα απορριμμάτων γεμάτη χαρτονομίσματα των 500 ευρώ μπήκε στα αποδυτήρια της Καβάλας ο Μάκης Ψωμιάδης και άρχισε να τα μοιράζει στους «αργοναύτες» μαζί με τα συγχαρητήριά του! Η διοίκηση είχε ανακοινώσει ότι οι παίκτες θα μοιραστούν 100 χιλ. ευρώ πριμ νίκης, αλλά δεν είχε ανακοινώσει τον τρόπο που θα εισπραχθεί.» έγραψαν οι εφημερίδες.

Ωστόσο, αυτές οι μαύρες σακούλες μάλλον θα αποτελέσουν παρελθόν για τον Μπιγκ Μακ στο εξής μιας και η περίοδος των παχέων αγελάδων του Μάκαρου δεν χωρούν στην εποχή του Μνημονίου. Το πρόβλημα όμως είναι η διαπίστωση ότι τα αμύθητα ποσά που εξασφάλισε ο ίδιος και το υπόλοιπο κύκλωμα της παράγκας του ποδοσφαίρου μάλλον τον φθόνο του Έλληνα προκάλεσαν παρά το αίσθημα της δικαιοσύνης.

newpost
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.panthraxclub.com
andia
andia


Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Ηλικία : 55

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 4:57 pm

Κίνδυνος υποβιβασμού για 13 ομάδες και αποκλεισμού από την Ευρώπη για Ολυμπιακό και Ολ. Βόλου

Κίνδυνος να μην διεξαχθεί το νέο πρωτάθλημα

- Πως εμπλέκονται 13 ομάδες από την “δράση” των παραγόντων
- Τι θα γίνει με Καβάλα, Κέρκυρα, Αστ. Τρίπολης, ΠΑΣ Γιάννινα, Λεβαδειακό, Ηλιούπολη, Εθνικό Αστέρα και Διαγόρα
- Κίνδυνος να μην διεξαχθεί το νέο πρωτάθλημα...

- Πως έφτασαν στην ποινική δίωξη Μαρινάκη, Αβρ. Παπαδόπουλου, Μπουρούση και άλλων 80 ατόμων
- Τι απαντάει ο Βαγγέλης Μαρινάκης
Μέχρι τώρα τα 83 άτομα έχουν το τεκμήριο της αθωότητας καθώς δεν έχουν καταδικασθεί αλλά βρισκόμαστε στο στάδιο της ποινικής διώξεις με βαρύτατες όμως κατηγορίες. Εάν και εφόσον όμως καταδικαστούν όπως ρητά προβλέπεται, ενδεχομένως να πάρουν στο λαιμό τους και τους συλλόγους τους.

Ανεξάρτητα με τις τιμωρίες που θα επιβληθούν σε ποινικό επίπεδο, η υπόθεση των στημένων αγώνων απασχολεί ήδη τους ποδοσφαιρικούς εισαγγελείς Ανδρέα Φάκο και Εμμανουήλ Αντωνακάκη οι οποίοι έχουν ζητήσει την δικογραφία της υπόθεσης από την εισαγγελέα Πόπη Παπανδρέου.

Με τι ποινές κινδυνεύουν οι ομάδες των παραγόντων που κατηγορούνται

Βάση των ανθρώπων που κατηγορούνται μέχρι τώρα οι ομάδες αυτές είναι οι: Ολυμπιακός, Ολυμπιακός Βόλου, Καβάλα, Αστέρας Τρίπολης, Κέρκυρα, Λεβαδειακός, ΠΑΣ Γιάννινα, Ηλιούπολη, Εθνικός Αστέρας, Διαγόρας Ρόδου, Αετός Σκύδρας και Καλαμάτα.

Οι ποινές προβλέπουν από πρόστιμο μέχρι και υποβιβασμό στην επόμενη κατηγορία. Οι ποδοσφαιρικοί εισαγγελείς πιθανότατα να βασιστούν στο άρθρο 21 του πειθαρχικού κώδικα της ΕΠΟ για δωροδοκία και για στοίχημα και στο άρθρο 26 για δυσφήμηση του αθλήματος. Σύμφωνα με το πρώτο και σε περίπτωση που η ομάδα κριθεί υπαίτια από την “δράση” του παράγοντα η ποινή που προβλέπεται είναι υποβιβασμός στην αμέσως επόμενη κατηγορία και πρόστιμο 300.000 ευρώ, με το διάστημα παραγραφής να ορίζετε στα 3 χρόνια. Σε περίπτωση δε που μία ομάδα αγωνίζεται στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, τότε θα γνωρίσει και τον αποκλεισμό από αυτές.

Υποβιβασμός προβλέπεται και σύμφωνα με το άρθρο 26, ωστόσο το διάστημα παραγραφής σε αυτή την περίπτωση είναι ένας μήνας.
newsit
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.panthraxclub.com
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 6:45 pm

Συν τον Ατρομητο απο superleague.

Εμπλεκεται σε δυο αγωνες.

Ειδικα με το Διαγορα στο κυπελλο.

Εκτος αν το εστησε μονος του ο Διαγορας,που δε νομιζω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 6:46 pm

Και Αγροτικος απο τη Β' Εθνικη και κλεισαμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kabano
kabano
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2245

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 7:23 pm

Εδώ άραγε τί να είχε παίξει ????

[youtube][/youtube]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panthrakikosfan
Panthrakikosfan


Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ηλικία : 28
Τόπος : Κομοτηνή

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 10:31 pm

ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΩΡΑ Ο ΣΑΒΒΑΣ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ, ΜΠΟΡΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ,ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.panthrakikosfans.blogspot.com/
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιουν 2011, 11:14 pm

Στην παρουσα φαση,το προβλημα του Σαββα,δε μπορει να ειναι και προβλημα του Πανθρακικου.

Αν για παραδειγμα,επαιζε οτι στον αγωνα Μιλγουολ-Σκανθορπ το πρωτο κορνερ θα το κερδισει η Μιλγουολ (γιατι τετοια στοιχηματα παιζουν οι ΑΡΡΩΣΤΟΙ...) δε νομιζω να εχει σχεση με την ομαδα μας.

Αν επαιζε κατα της (οποιας) ομαδας του οπως ο Περρης,τοτε αλλαζει δραματικα το πραγμα.

Διοτι πρωτα βγαινει η ψυχη και μετα το χουι λενε.

Απο την αλλη,το να εχεις κατηγορουμενο προπονητη,ειναι καπως.

Δεν ξερω.

Για μενα,εχει τεραστια σημασια,το ειδος των στοιχηματων που επαιζε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιουν 2011, 12:21 pm

Έρχεται νέο σκάνδαλο στο ελληνικό ποδόσφαιρο με 170 άτομα!

newsit.gr

Αν δεν έχουμε εμπλοκή πουθενά .... και σε καμιά φουρνιά κατηγορουμένων..... . τότε μπορώ να πω μετά βεβαιότητας ότι πρέπει να κάνουμε προετοιμασία για να πάιξουμε champions league από αυτόν τον Ιούλιο ..... στα προκριματικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιουν 2011, 1:16 pm

οι 130 σελίδες του πορίσματος της ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΑΣ .... ας κρατήσουμε μια σειρά στο αρχείο

μέρος 1ο

μέρος 2ο

μέρος 3ο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panthrakikosfan
Panthrakikosfan


Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ηλικία : 28
Τόπος : Κομοτηνή

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιουν 2011, 2:34 pm

ΠΡΟΒΛΗΜΑ Νο1.ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΕΞΟΔΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥΣ,ΑΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑ. ΑΥΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΠΑΝΘΡΑΚΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΗΣΟΥΜΕ ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ CHAMPIONS LEAGUE
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.panthrakikosfans.blogspot.com/

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιουν 2011, 5:27 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 29Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού :: PanthraxClub :: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ-

Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | Σπορ | Collectives sports | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις