Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Panthraxclub3
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Panthraxclub3



 
ΦόρουμΔωρεάLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 78, στις Δευ 05 Ιαν 2015, 10:22 pm
Σκόρερ Πανθρακικού
Χορηγοί











IP
Για την καλύτερη περιήγηση στο Φόρουμ μας χρησιμοποιήστε: Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.


Μοιραστείτε | 
 

 Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΤετ 31 Οκτ 2012, 4:34 pm


... και μεσα στην χλαπαταγη και στα φυγε συ Σαββα ,ελα εσυ Ζαγοροσκυλε εχουμε και πολυ δυσκολο ματς στην Αθηνα............επιασα την Λειβαδια, γι αυτο επιχειρω να ανοιξω και παλι αγωνιστικη......


...9η αγωνιστικη και μονον εξη βαθμα στο σακκουλι μας......ζηταμε ..εξη βαθμους το Σαββατο,για να παρουμε ανασες.............αν κοιμηθουν ο Θεος και ο Βουδας μαζι,τους πηραμε..............................

.....τελος παντων ...να ευχηθουμε να βρει την ηρεμια της η ομαδα(κατι πολυ δυσκολο...κι εδω θα φανει αν ο Ζαγοροσκυλος,μπορει να κανει κατι........................) ......εστω και ενα βαθμουλακι,θα μας ειναι θησαυρος...............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gringababy
gringababy


Αριθμός μηνυμάτων : 1628

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΤετ 31 Οκτ 2012, 4:38 pm

Καλά έκανες και το άνοιξες Μάκη. Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα και να πάρουμε το 3ποντο. Ποτέ δε θα ευχηθώ για την ομάδα κάτι διαφορετικό και το ξέρετε. Στηρίζουμε την ομάδα μέχρι τέλος. Τον ηλίθιο όμως, συγγνώμη, αλλά δε μπορώ να τον στηρίξω. Δεν το έχω, όπως λες κι εσύ.

Με το καλό να έρθουν τα βαθμά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΤετ 31 Οκτ 2012, 7:11 pm

Ο Παύλος Δερμιτζάκης παρουσιάστηκε επίσημα από τον Πανθρακικό το απόγευμα της Τετάρτης (31/10) και στις πρώτες του δηλώσεις μίλησε για ανάγκη αλλαγής ψυχολογίας στην ομάδα και άμεση συγκομιδή βαθμών μέσω θετικών αποτελεσμάτων.

Ο Έλληνας προπονητής, που διαδέχεται στον πάγκο της ομάδας της Κομοτηνής τον Σάββα Παντελίδη, είχε μόνο καλά λόγια να πει για τον προκάτοχό του αλλά και για τους διοικούντες τον Πανθρακικό οι οποίοι τον εμπιστεύθηκαν εκ νέου για την τεχνική καθοδήγηση της ομάδας.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι σε ένα γνωστό περιβάλλον. Δεν υπάρχει οικειότητα μόνο με την ομάδα, τη διοίκηση αλλά και με τους εκπροσώπους των ΜΜΕ, αφού και την προηγούμενη φορά είχαμε άριστη συνεργασία. Είχα την ευθύνη για την τεχνική καθοδήγηση αυτής της ομάδας πριν μερικά χρόνια. Θέλω να ευχαριστήσω τη διοίκηση και ιδιαίτερα τον κ. Καραολάνη, που μου έδωσαν τα ηνία της ομάδας», είπε αρχικά ο Παύλος Δερμιτζάκης.

Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Ο Σάββας Παντελίδης είναι ένας εξαιρετικός συνάδελφος και άνθρωπος, πέτυχε πολλά πράγματα στον Πανθρακικό και θέλω να του ευχηθώ καλή σταδιοδρομία».

Για το τι θα αλλάξει στην ομάδα, τόνισε: «Πρέπει να ανακάμψουμε άμεσα και όσον αφορά τα αποτελέσματα και βαθμολογικά αλλά και από άποψη ψυχολογίας. Η ομάδα δεν έχει πάρει μέχρι τώρα αυτό που της αναλογεί. Χρειάζεται μεγαλύτερη προσπάθεια από το τεχνικό επιτελείο, από τους ποδοσφαιριστές και στήριξη από τη διοίκηση, η οποία βέβαια είναι δεδομένη. Φυσικά χρειαζόμαστε και τη στήριξη του κόσμου. Όλοι ξέρουμε πως ο κόσμος εδώ αγαπά την ομάδα και όπως είχα πει παλιότερα, μπορεί να αποτελέσει τον 12ο παίκτη για τον Πανθρακικό. Η ομάδα δεν έχει να κάνει με πρόσωπα, προπονητές ή ποδοσφαιριστές, είναι κάτι ανώτερο».

Ενώ για τον αγώνα με τον Ατρόμητο, ανέφερε: «Έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι στον Ατρόμητο, αφού ο αντίπαλός μας είναι μια πολύ ποιοτική ομάδα. Στόχος μας είναι φυσικά να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα, που θα μας δώσει τη δυνατότητα να ανακάμψουμε ψυχολογικά και βαθμολογικά. Μπορεί να αποτελέσει αυτό ο αγώνας μια αρχή, ώστε να πετύχουμε το στόχο της άνετης παραμονής της ομάδας στην κατηγορία».

Τέλος, αναφορικά με τους συνεργάτες του, υποστήριξε ότι: «Ο Γιάννης Ταουσιάνης θα είναι βοηθός μου και ο Τάσος Σιδερίδης θα είναι ο γυμναστής της ομάδας. Όσον αφορά τη θέση του προπονητή τερματοφυλάκων ευελπιστώ πως μέχρι την Δευτέρα θα έχουμε βρει το άτομο που αναζητάμε».

Νωρίτερα, είχε μιλήσει στους εκπροσώπους του Τύπου ο μεγαλομέτοχος του Πανθρακικού, Αναστάσιος Καραολάνης. Ο ισχυρός άνδρας της ομάδας της Κομοτηνής, ανέφερε πως ο Παύλος Δερμιτζάκης επιλέχθηκε για να ολοκληρώσει το έργο που είχε αρχίσει στο παρελθόν στον Πανθρακικό.

«Σας παρουσιάζω τον νέο προπονητή της ομάδας Παύλο Δερμιτζάκη. Είναι γνώριμος στην πόλης της Κομοτηνής καθώς συνεργαστήκαμε στο παρελθόν και μέσα σε αυτό το διάστημα της συνεργασίας μας υπήρξε πολύ καλή χημεία τόσο αγωνιστικά όσο και εξωαγωνιστικά. Κατά το διάστημα της συνεργασίας μας η ομάδα έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, προωθήθηκαν ποδοσφαιριστές από την ομάδα Νέων, αναδείχθηκαν ποδοσφαιριστές και είχαμε κέρδη τόσο αγωνιστικά όσο και οικονομικά. Τις τελευταίες μέρες ακούω διάφορα σχόλια για την αλλαγή στην τεχνική ηγεσία. Ακούω θετικά σχόλια για την επιλογή του Παύλου Δερμιτζάκη ακούω και αρνητικά σχόλια. Για τα θετικά σχόλια δεν έχω να προσθέσω τίποτα πέρα από ότι όλοι μας θα δουλέψουμε ακόμη πιο σκληρά για να βελτιώσουμε την εικόνα του Πανθρακικού τόσο αγωνιστικά όσο και σε συγκομιδή πόντων», είπε αρχικά ο κ. Καραολάνης.

Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Με τον Παύλο Δερμιτζάκη η διοίκηση της ομάδας είχε μια πολύ καλή συνεργασία η οποία κράτησε 6 μήνες στην Super League. Ξεκινήσαμε και την επόμενη χρονιά στην Football League. Ο ίδιος αλλά και η ομάδα δέχτηκε δυο φορές πρόταση, αν θυμάμαι καλά, για να πάει στον ΠΑΟΚ. Με την δικιά μας έγκριση συζήτησε 2 φορές με τον ΠΑΟΚ. Από εκεί και πέρα, πρέπει να υπενθυμίσω στον κόσμο, ότι από την αλλαγή προπονητή υπήρξε οικονομικό όφελος για τον Πανθρακικό καθώς αποζημιώθηκε».

Για το πώς επιλέχθηκε ο Παύλος Δερμιτζάκης, σχολίασε: «Η επιλογή για να αναλάβει ο Παύλος Δερμιτζάκης τον Πανθρακικός ήταν μια ομόφωνη απόφαση της Διοίκηση και μόνο αυτής. Υπήρξαν και άλλα ονόματα προπονητών που μας απασχόλησαν αλλά θεωρήσαμε ότι με την επιλογή του Παύλου λιγοστεύουμε το ρίσκο καθώς μέσα στην αγωνιστική περίοδο επιλέγεις το σίγουρο, το γνώριμο και όχι το άγνωστο. Ο Παύλος ήρθε για να συνεχίσει αυτό που αφήσαμε στη μέση, μας χρωστάει και του χρωστάμε οπότε πιστέψαμε ότι ήρθε η κατάλληλη στιγμή για αποδείξεις».

Τέλος, τόνισε: «Κλείνω ευχόμενος όλα να πάνε καλά για την ομάδα μας. Στον Παύλο εύχομαι υγεία, καθαρό μυαλό και φυσικά πολλές νίκες με τελικό στόχο την παραμονή της ομάδας μας».
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoss16
tasoss16


Αριθμός μηνυμάτων : 225

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΤετ 31 Οκτ 2012, 7:38 pm

Εχει απουσιες λεει ο Ατρομητος..Δεν θα παιξουν οι Ιγκλεσιας και Επσταιν. Σημαντικες απουσιες εχουν. Εμεις εχουμε αλλαγη προπονητη που υποτιθεται βοηθαει την ομαδα για λογους ψυχολογιας κλπ κλπ. Τωρα γιατι ενω ο Ατρομητος εχει να κερδισει δυο μηνες, εγω φοβαμαι οτι θα τον αναστησουμε δεν ξερω.. Κατι τετοια κανουμε εμεις..Ανασταινουμε πεθαμενους και προσλαμβανουμε ανεργους απο το ΟΑΕΔ.

Τελος παντων, αντε καλη τυχη στον νεο κουτς γιατι θα την χρειαστει. Και αυτος αλλα και η ομαδα μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΤετ 31 Οκτ 2012, 8:01 pm

...Ο Παύλος ήρθε για να συνεχίσει αυτό που αφήσαμε στη μέση, μας χρωστάει και του χρωστάμε οπότε πιστέψαμε ότι ήρθε η κατάλληλη στιγμή για αποδείξεις».


....Καραολανης said........................



.....για να μας χρωσταει το καταλαβαινω.....τι σκατα ομως μπορει να του χρωσταμε εμεις ?........μηπως μας εκανε καμμια χαρη και δεν το μαθαμε ?....ταμαμ Σακελλαριου,που μπορουσε να παιξει μπαλαρα για ενα χρονο εστω στον Πανθρακα,τον αχρηστεψε..........................

.....εκεινο παντως που ειναι σιγουρο,ειναι πως και η ΠΑΕ ενα θεματακι το εχει με το Ζαγοροσκυλο.....και μαλλον απο ευγενεια,λεει και τα παρακατω................

.......και ευχομαι ,οι καλες νεραϊδες του Πανθρακικου να ειναι ξυπνιες γιατι η ανηφορα που εχουμε να ανεβουμε,ειναι πολυ μεγαλη.....................βεβαια,οι νεραϊδες δεν παιζουν μπαλα,αλλα.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gringababy
gringababy


Αριθμός μηνυμάτων : 1628

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΤετ 31 Οκτ 2012, 8:07 pm

cappo έγραψε:
βεβαια,οι νεραϊδες δεν παιζουν μπαλα,αλλα.......

Φώναξε κανείς? Cool Cool Cool Cool

lol! lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΤετ 31 Οκτ 2012, 8:13 pm

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Images?q=tbn:ANd9GcRsbE8o6w-uuUxBn-pBznjww117_XchMWser5MIDaDBrM2jdve4Vg



......gringalady is here......................ουαου...........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gringababy
gringababy


Αριθμός μηνυμάτων : 1628

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΤετ 31 Οκτ 2012, 8:19 pm

κι ας μη μου φαίνεται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bulldog63
Bulldog63
Moderator-Αντιπρόεδρος
Moderator-Αντιπρόεδρος

Αριθμός μηνυμάτων : 989

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΠεμ 01 Νοε 2012, 11:21 pm

ΧΟΡΕΨΤΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

KOM-MPAK


Αριθμός μηνυμάτων : 594

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΠαρ 02 Νοε 2012, 2:28 pm

γκρινια γκρινια κτιπησε η ατυχια ο Σαρακατσανος εκτος τραυματιστηκε στην προπονηση οπως και ο Σταθης Κοντογουλιδης και ο Μιχαλοπουλος στην αποστολη ο Κουτσοπουλος ευχαριστω αυτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wild rose
wild rose


Αριθμός μηνυμάτων : 1159

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΠαρ 02 Νοε 2012, 2:32 pm

KOM-MPAK έγραψε:
γκρινια γκρινια κτιπησε η ατυχια ο Σαρακατσανος εκτος τραυματιστηκε στην προπονηση οπως και ο Σταθης Κοντογουλιδης και ο Μιχαλοπουλος στην αποστολη ο Κουτσοπουλος ευχαριστω αυτο

άρα σέντερ μπακ ποιος ??
κάτι μου λέει ότι θα δούμε τον Μελίσση και όχι τον Μακρυδημήτρη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΠαρ 02 Νοε 2012, 3:31 pm



.....τρε μανιφικ...........................Σαρακατσανος αουτ..............ε να μην κανει σεφτε ο Κουτσι,ο οποιος μεχρι τωρα βλεπει τα διχτυα σαν υδροκυανειο.....................

......ιτιαααααααααα...........ιτιααααααααααααα................

......να απογειωθουν οι νεραϊδες και να πεσουν σε βαθυ ληθαργο Θεος και Βουδας..................μαζι ομως και οι δυο......................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 8:18 am

Ο Ατρόμητος των δύο μόλις νικών σε οκτώ αγωνιστικές, υποδέχεται στο Περιστέρι (17.15, NS 1) τον Πανθρακικό που ταξίδεψε στην Αθήνα με πρόβλημα βαθμών και ψυχολογίας, αλλά και με καινούριο προπονητή.
Η αλήθεια είναι ότι για τον αγώνα των Ζωσιμάδων υπάρχει βάσιμη δικαιλογία και δεν είναι άλλη από τις κάκιστες καιρικές συνθήκες και τον ακόμα πιο κακό αγωνιστικό χώρο. Αλήθεια, όμως, είναι επίσης ότι έστω και με αυτά τα δεδομένα, ο Ατρόμητος ήταν χειρότερος του αντιπάλου του. Δημιούργησε μόλις μία ευκαιρία και δεν δικαιούταν κάτι περισσότερο από τον βαθμό στην αναμέτρηση με τον ΠΑΣ.

Με αυτά και με αυτά, οι Περιστεριώτες διεύρυναν το μη νικηφόρο σερί τους στα έξι ματς και βέβαια είναι κάτι περισσότερο από ευνόητο ότι χρειάζονται οπωσδήποτε το τρίποντο κόντρα στον Πανθρακικό. Το παραδέχθηκε άλλωστε και ο Ντούσαν Μπάγεβιτς ότι «έχουμε μείνει πίσω...». Στην προσπάθειά του να υπερκεράσει το εμπόδιο των Ακριτών δεν θα είναι αρωγοί ο τιμωρημένος Ιγκλέσιας και ο τραυματίας Επστάιν.

Η αποστολή του Ατρομήτου

Ιτάνζ, Ράντμαν, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Καλλέργης, Καραμάνος, Μπάλλας, Καραγκούνης, Νάστος, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Μπρίτο, Σουμπίνιο, Γκαρσία, Δημούτσος, Κούτσι, Καραμάνος, Μπέλιτς

Μηδενική ήταν η βαθμολογική συγκομιδή του Πανθρακικού στα δύο κρίσιμα εντός έδρας παιχνίδια με ΠΑΣ Γιάννινα και Πανιώνιο και σε αυτές τις περιπτώσεις είθισται (στην Ελλάδα τουλάχιστον) κάτι να αλλάζει για να αφυπνιστεί η ομάδα. Στην περίπτωση των ακριτών, άλλαξε ο προπονητής. Επειτα από 19 μήνες στο τιμόνι του Πανθρακικού, ο Σάββας Παντελίδης αποχώρησε από την Κομοτηνή, της οποίας μόνιμος κάτοικος έγινε ο Παύλος Δερμιτζάκης! Ανθρωπος που έχει εργαστεί και στο παρελθόν στη συγκεκριμένη ομάδα και που γνωρίζει καλά τα κατατόπια.

Η πρώτη του αποστολή είναι ιδιαιτέρως δύσκολη, καθώς ο Πανθρακικός τίθεται αντιμέτωπος με πιο ποιοτικό αντίπαλο που συγχρόνως καίγεται και για αποτέλεσμα. Αν μη τι άλλο, τα προβλήματα αγωνιστικής φύσης περιορίζονται μόνο στην απουσία του τραυματία Σαρακατσάνου.

Η αποστολή του Πανθρακικού

Αντίλοβιτς, Κουτσόπουλος, Σερφά, Μελίσσης, Μακρυδημήτρης, Σκλιοπίδης, Χρήστου, Βιγιαρέχο, Κάσελαν, Μουνάφο, Λαδάκης, Πρίττας, Βαιρουά, Μπαϊκαρά, Μίνγκας, Λουσέρο, Παπαδόπουλος, Κυβελίδης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 8:23 am


Τη βεβαιότητά του πως αν όλοι στο «στρατόπεδο» του Πανθρακικού δουλέψουν με υπομονή και επιμονή, τότε οι νεοφώτιστοι θα πετύχουν τους στόχους τους, εξέφρασε ο Παύλος Δερμιτζάκης.

Παράλληλα, ο νέος τεχνικός του συλλόγου της Κομοτηνής, μιλώντας στο «Αθλητικό Metropolis» δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στις αντιδράσεις μερίδας οπαδών της ομάδας από τη στιγμή που έγινε γνωστό πως θα είναι εκείνος που θα διαδεχθεί τον Σάββα Παντελίδη στην άκρη του πάγκου.

Αναλυτικά, όσα δήλωσε ο Παύλος Δερμιτζάκης:

Για την επιστροφή του:

«Σίγουρα όταν είχα έρθει το 2010 με την προϋπόθεση να δημιουργήσουμε ένα σύνολο που την επόμενη χρονιά θα ανέβαινε στην Σούπερ Λιγκ, δεν μπόρεσα να το ολοκληρώσω γιατί πήγα στον ΠΑΟΚ. Μου δίνεται τώρα η ευκαιρία να το κάνω σε έναν οικείο χώρο. Τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα στον Πανθρακικό, έχει αναπτυχθεί με το αθλητικό κέντρο και υπάρχουν όλες οι ανέσεις ώστε να εργαστείς πολύ καλά».

Για την εικόνα του Πανθρακικού:

«Υπήρχαν παιχνίδια που έπαιζε πολύ καλά και παιχνίδια που προβλημάτιζε. Θα μπορούσε να είχε περισσότερους βαθμούς η κατάσταση όμως στην ομάδα είναι συγκεκριμένη και θέλει μεγάλη προσπάθεια. Δεν είναι εύκολο αλλά ούτε δύσκολο και μπορούμε να τα καταφέρουμε».

Για την αλλαγή του προπονητή μέσα στη χρονιά:

«Δεν είναι το καλύτερο να αναλαμβάνεις μέσα στην χρονιά μια ομάδα. Στην Ελλάδα όμως συμβαίνει αυτό και έχουμε εξειδικευτεί οι προπονητές. Πρέπει να τρέξουμε πολλά πράγματα για να μπορέσουμε να φτάσουμε στο επίπεδο που όλοι θέλουμε».

Για το ότι ήρθε σε ένα περιβάλλον που γνωρίζει:

«Τι ότι ήρθα σε ένα μέρος που γνωρίζω είναι καλύτερο για εμένα από ότι να πήγαινα σε ένα που δεν γνωρίζω. Από εμάς θέλει μεγάλη δουλειά, επιμονή και υπομονή για να πετύχουμε τους στόχους μας».

Για το τι πρέπει να αλλάξει στην ομάδα:

«Το πρώτο που πρέπει να κάνουμε είναι να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι στην αμυντική μας λειτουργία, εκεί πρέπει λίγο να βελτιωθούμε. Επιθετικά έχει την ποιότητα να δημιουργήσει η ομάδα. Τα παιδιά είναι συγκεντρωμένα και καταλαβαίνουν την προσπάθεια που πρέπει να κάνουν».

Για τις αντιδράσεις του κόσμου:

«Αν έλεγα ότι δεν με πειράζει θα έλεγα ψέματα, σίγουρα με στεναχωρεί. Εγώ το μικρό χρονικό διάστημα που έμεινα στην ομάδα έδωσα τον καλύτερο εαυτό μου από εκεί και πέρα μου έγινε μια πρόταση που ήταν κάτι πρωτόγνωρο για εμένα. Σίγουρα δεν έγινε κάτι επίτηδες, δεν έγινε κάτι με δόλο, κανένας δεν ήθελε το κακό κανενός. Κάποιοι έχουν στεναχωρηθεί, όμως εγώ αυτό που έχω να πω είναι να κοιτάξουμε το συμφέρον της ομάδας και την πορεία της ομάδας».
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 8:34 am

Οι υπόλοιποι δε ξέρω απο που πληρώνεστε,
αλλά εγώ κανά πενηνταρικο θα του το τσιμπησω
τα Χριστούγεννα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 8:48 am


....ειπε και κατι αλλο στο τελος ......(τον ακουσα ζωντανα )


...."να τους εχει ο Θεος καλα"...............οσοι τον κραζουνε............

...βοηθεια μας scratch (του.. Ακεψιμά ειναι σημερα...αν εχετε κανενα φιλο,μην τον ξεχασετε..).........................γκαλημερα..... bounce ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kabano
kabano
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2245

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 9:03 am

ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ έγραψε:


«Αν έλεγα ότι δεν με πειράζει θα έλεγα ψέματα, σίγουρα με στεναχωρεί. Εγώ το μικρό χρονικό διάστημα που έμεινα στην ομάδα έδωσα τον καλύτερο εαυτό μου ............................


Τελικά κανείς δεν κατάλαβε ότι ............
η μεγάλη αγάπη ...............
γεννάει και το μεγαλύτερο μίσος..................


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ckara


Αριθμός μηνυμάτων : 215
Ηλικία : 56

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 10:36 am

Μίσος και αγάπη είναι δύο συναισθήματα, το ένα πολύ κοντά στο άλλο. Και στα δύο σκέφτεσαι συνέχεια το "άλλο" πρόσωπο. Αυτό που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ακόμα καταλάβει ο Παύλος είναι ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΚΡΑΖΟΥΜΕ.
Εντάξει ρε φίλε, είσαι Καβαλιώτης. Έπαιξες στον ΠΑΟΚ, τον αγάπησες, ίσως να ήσουν ΠΑΟΚτσής κιαπό τα γεννοφάσκια σου. ΜΑΓΚΙΑ σου, κανένα πρόβλημα. Όταν όμως επιλέγεις, ως ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ την προπονητική, πρέπει να ξέρεις και από κάτι που λέγεται ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ. Δεν μπορείς να έρχεσαι και να μου λες πως ήταν ΤΙΜΗ του Πανθρακικού πως μια "ΜΕΓΑΛΗ" ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ έκανε πρόταση στον Πανθρακικό και πήρε τον προπονητή του, γιατί, απλούστατα, έτσι θεωρείς τον Πανθρακικό μια μικρή ομάδα απέναντι στον ΠΑΟΚ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ. Εκτός αν προσβλέπεις (και πάλι) στη θέση που κατέχει τώρα ο Δώνης.
Δεν ξέρω από προπονητική, φυσικές καταστάσεις, συστήματα, αθλητική ψυχολογία, ποδοσφαιρικό μάρκετινγκ κτλ. ΕΛΠΙΖΩ να γνωρίζουν οι υπεύθυνοι του Πανθρακικού. Όπως ταυτόχρονα ΕΛΠΙΖΩ στο μυαλό τους μέσα να είναι ΠΑΝΩ απ'όλα ο ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ και όχι η ομάδα που είχαν αγαπήσει μικροί, που έχουν τη φανέλα τους (παιδικό νούμερο) κάπου καταχωνιασμένη, ή το κασκόλ σε κάποια ντουλάπα. Γιατί, στο ποδόσφαιρο ΔΕ ΧΩΡΑΝΕ ΔΥΟ ΑΓΑΠΕΣ. Και μπορεί ο προπονητής να ΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΙΛΑΘΛΟΣ - ΟΠΑΔΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ, αλλά σίγουρα, ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ. Ίσως να μη χρειάζεται και τόσο πολύ. Ίσως να χρειάζεται να δείχνει πως ΑΠΛΩΣ ΠΟΝΑΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. Αλλά να έχει και τα @ρχίδι@ να πορεύεται μαζί της ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ εκτός από τα ΕΥΚΟΛΑ. Ίσως γιαυτό αντιδράσαμε έτσι στη φυγή - διωγμό - παραίτηση - απόλυση του Παντελίδη. Σίγουρα ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ, ούτε καν τον γνώριζε μάλλον, ακόμα κιόταν έπαιζε ποδόσφαιρο. Αλλά είχε τα @ρχίδι@ να μείνει μαζί με την ομάδα ακόμα κιόταν έγιναν οι προτάσεις από ομάδα της πόλης του (και μεγαλύτερου βεληνεκούς από την ομάδα μας). ΔΕ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ, όπως έκανες εσύ Παύλε. Τώρα για τις ευχές και τις κατάρες, άστα. Πήρες την ευχή του Τάσου για να φύγεις. Δεν είναι όμως μόνο ο Τάσος στις κερκίδες. Εκτός αν σε ενδιαφέρει ΜΟΝΟ αυτός που σε πληρώνει, τότε αλλάζει το θέμα. Μίλησες για Ρομπέρ και Σακελλαρίου και γιατί ΔΕ φωνάξαμε που έφυγαν. Μάλλον τα έχασες λίγο στο σημείο αυτό. Και οι δύο αυτοί είναι παίχτες και, φυσικά δεν είναι αναντικατάστατοι. Επίσης, ΔΕΝ οργάνωσαν εκείνοι την προετοιμασία, τις μεταγραφές και το σχεδιασμό της ομάδας του Πανθρακικού, αλλά ΕΣΥ. Δε θα σταθώ ΚΑΘΟΛΟΥ στο γεγονός πως ήταν ΤΥΧΑΙΟ άραγε που και οι δύο παίχτες έφυγαν από την ομάδα μας μαζί σου για την ίδια ομάδα που πήγες κιεσύ προπονητής; Αν ΔΕΝ πήγαινες εσύ εκείνες τις ημέρες στον ΠΑΟΚ, πόσες πιθανότητες υπήρχαν να πάνε και αυτοί με μεταγραφή στον ΠΑΟΚ; Και, όπως αποδείχτηκε,ο ένας χάθηκε (Σακελλαρίου) αφήνοντας στο δικό μας αριστερό άκρο ένα μεγάλο κενό (όσοι παρακολουθούσαν τότε την ομάδα - όχι εσύ Παύλε- θα θυμόταν πως το αριστερό άκρο την άμυνας μας έμπαζε για πάνω από ένα τρίμηνο), ενώ ο άλλος (Ρομπέρ) προσπαθούσε ο καημένος να αρπάξει κάθε ευκαιρία για να μπει στην ενδεκάδα, κάτι που δεν έχει καταφέρει ακόμα και σήμερα.
Τέλος, για να μη νομίσεις πως είμαστε απόλυτοι και κάθετοι, εγώ προσωπικά θα δεχόμουν μία συγγνώμη για ένα και μόνο πράγμα: που θεώρησες τον Πανθρακικό μικρότερο από τον ΠΑΟΚ. Μπορεί να έχει περισσότερους φιλάθλους, μεγαλύτερο γήπεδο, μπάτζετ, ιστορία, VIP κτλ αλλά, για ΕΜΑΣ, για τους φιλάθλους του ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΥ, είναι απλώς μία αντίπαλη ομάδα που θα την κοιτάξουμε στα μάτια, 11 εναντίον 11 και θα χαρούμε όταν τη νικήσουμε. Απλά, όμορφα κιωραία.

Φιλικά
Χρήστος

ΥΓ. Όπου ΠΑΟΚ είναι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ομάδα, για να μην παρεξηγούμε. Χρησιμοποίησα το όνομα της συγκεκριμένης ομάδας γιατί σε αυτήν πήγε ο Δερμιτζάκης. ΟΛΕΣ οι ομάδες είναι το ίδιο για μένα, τις σέβομαι, τις αγαπώ, θέλω να νικούν όταν παίζουν στην Ευρώπη αλλά χαίρομαι όταν χάνουν τη μέρα που παίζουν εναντίον του Πανθρακικού. Τα συναισθήματά μου απέναντι τους είναι τα ίδια, εκτός από τη γειτονική ομάδα, που είναι μία κατηγορία μόνη της. Ακόμα όμως και αυτή, όταν έπαιζε στην Ευρώπη ήθελα να νικήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gringababy
gringababy


Αριθμός μηνυμάτων : 1628

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 11:00 am

Χρηστάρα, ταυτόχρονα γράφαμε. Απόλυτη ταύτιση, σε ΟΛΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 6:04 pm

1-1.Ποντιος-κεφάλι-δοκάρι-μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 6:05 pm

Πάμε στο δεύτερο για ντουμπλα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 7:15 pm

Τι έγινε ρε παιδιά.....;;;Κάθε Σαββάτο με αντικαταθλιπτικα
θα τη βγάζουμε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 7:23 pm

Με Κουτσό επίσης τι παίζει;
Ο Βοσνιος έχει ψυχολογικά.....
Η ομάδα τι φταίει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wild rose
wild rose


Αριθμός μηνυμάτων : 1159

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 7:35 pm

απίστευτη κουνελα ...... ότι πάει μεσα είναι γκολ ..... κι αν δεν πάει το βάζει μόνος του (το πρώτο με τον ΠΑΣ)

τον σκαντζόχοιρο που λέει ο cappo..... τον καταπίνουμε με τα αγκάθια κόντρα.... ΚΑΘΕ Σαββατοκύριακο ..... σήμερα 2 σκαντζοχοιράκια

ΥΓ...... Καληνύχτα Paul
YΓ2 ...... ρε συ ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΕ κλείνω να ψάξω αν έπαιξε πουθενά τερματοφύλακας πριν από μας .... και να δω αν είναι ελεύθερος ο Κοστάντζο
Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Hedgehog2_1117313c


Έχει επεξεργασθεί από τον/την wild rose στις Σαβ 03 Νοε 2012, 7:52 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ   Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Icon_minitimeΣαβ 03 Νοε 2012, 7:52 pm

Δευτερη συνεχομενη αγωνιστικη που βλεπουμε το ιδιο εργο.

Και παλι με παικτη λιγοτερο και παλι μεγαλη προσπαθεια και παλι καταδικη στο 87.

Δε μπορει,καπου θα σπασει αυτη η γκινια.



Δεν εχω παραπονο ουτε απο τα παιδια που τα εδωσαν ολα,ουτε απο τον Παυλο που και σωστα κατεβασε την ομαδα και σωστες κινησεις εκανε απο τον παγκο.

Εχω ομως παραπονο απ' αυτην τη ρουφιανα την τυχη,που δε δινει μια ευκαιρια σ' αυτα τα παιδια που προσπαθουν τοσο πολυ,να σηκωσουν λιγο κεφαλι και να χαμογελασουν.

Και μαζι τους να χαμογελασουμε κι εμεις.



Παμε για το επομενο,οπου ελπιζω να δουμε αλλο εργακι.

Το ελπιζω και το πιστευω.



Ψηλα το κεφαλι παλικαρια.

Καποτε θα γυρισει.

Δε μπορει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ατρομητος-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+

 Παρόμοια θέματα

-
» παο -ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
» Ατρόμητος Αθ.-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
» ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ατρόμητος
» ατρομητος ή χαλκηδόνα Δυτικής Αττικής - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
»  Πανθρακικος - A.O.ξ
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού :: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ :: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SuperLeague 2012-13-

Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις