Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Panthraxclub3
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Panthraxclub3



 
ΦόρουμΔωρεάLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Παρόντες χρήστες
6 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 6 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 78, στις Δευ 05 Ιαν 2015, 10:22 pm
Σκόρερ Πανθρακικού
Χορηγοί











IP
Για την καλύτερη περιήγηση στο Φόρουμ μας χρησιμοποιήστε: Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.


Μοιραστείτε | 
 

 ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΣαβ 08 Οκτ 2011, 2:15 pm

καταστατική εξίσωση των αερίων
P1*V1/T1=P2*V2/T2 ...... PV=nRT

LAVOISIER & LAPLACE


Έχει επεξεργασθεί από τον/την karafatme στις Σαβ 08 Οκτ 2011, 2:17 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΣαβ 08 Οκτ 2011, 2:15 pm

karafatme έγραψε:
cappo ....αυτό πές το και στους πεφωτισμένους φίλους σου να δεις τι θα σε πουν ......

τα πραγματα είναι απλά (που ΄λεγε κι ο Παπακωνσταντίνου) ..... τον παρά της NOVA θέλουμε

....το ξερω πολυ καλα τι θελουν.....εγω τα βλεπω λιγο πιο ρεαλιστικα και ρομαντικα τα πραγματα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΣαβ 08 Οκτ 2011, 2:17 pm

μέσα έπεσες .... από φαρδοκολίαση ..... έιμαστε σαν τα αέρια ...διαστελλόμαστε και συστελλόμαστε ανάλογα με το δοχείο .... πάντα καλύπτουμε τον κενό όγκο ..... ενίοτε αν έχουμε προέρθει και από την έδρα του ορθού ...βρωμάμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΣαβ 08 Οκτ 2011, 2:23 pm

SPQR έγραψε:
Οχι οτι μ' ενδιαφερει το θεμα,αλλα καπου διαβασα οτι η ομαδα δε μπορει ν' αγωνιστει φετος στην σουπερκλικα,διοτι δεν εχει παιξει στα πλει-οφς.

Υπαρχει λεει κανονισμος.

Δε νομιζω να υπαρχει τετοιος κανονισμος....Οχι τιποτα αλλο,αλλα σιγα μην

προβλεπονταν απο τον κανονισμο τετοιο σεναριο....Γενικολογα θα λεει,

οτι τη θση του υποβιβασμενου παιρνει ο αμεσως επομενος στη βαθμολογικη καταταξη

οπως αυτη διαμορφωνεται μετα τα play off .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΣαβ 08 Οκτ 2011, 2:25 pm

Οχι μονο το διαβασα,αλλα το ακουσα και στο ραδιο.

Και μενα κουφο μου φανηκε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΣαβ 08 Οκτ 2011, 2:50 pm

Αμα ειναι ετσι,ΑΕΛ,Σερρες,Δοξα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΣαβ 08 Οκτ 2011, 2:54 pm

Κατα κει παει το πραγμα.

Διατηρω βεβαια μια επιφυλαξη,διοτι ειναι γνωστο οτι στο θεμα αυτο,ο καθενας λεει οτι του κατεβει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panthrakikosfan
Panthrakikosfan


Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ηλικία : 28
Τόπος : Κομοτηνή

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΚυρ 09 Οκτ 2011, 11:01 am

karafatme έγραψε:
καταστατική εξίσωση των αερίων
P1*V1/T1=P2*V2/T2 ...... PV=nRT

LAVOISIER & LAPLACE

Όχι ρε παιδιά έλεος. Λυπηθείτε μας, μπαίνουμε στο forum να ξεσκάσουμε από το διάβασμα και εσείς μου βάζετε την εξίσωση που ασχολείται και η φυσική και η χημεία κατεύθυνσης της β λυκείου στα πρώτα κεφάλαια. Στο τέλος θα βλέπω εφιάλτες με καταστατική. Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.panthrakikosfans.blogspot.com/

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΚυρ 09 Οκτ 2011, 2:19 pm

Panthrakikosfan έγραψε:
karafatme έγραψε:
καταστατική εξίσωση των αερίων
P1*V1/T1=P2*V2/T2 ...... PV=nRT

LAVOISIER & LAPLACE

Όχι ρε παιδιά έλεος. Λυπηθείτε μας, μπαίνουμε στο forum να ξεσκάσουμε από το διάβασμα και εσείς μου βάζετε την εξίσωση που ασχολείται και η φυσική και η χημεία κατεύθυνσης της β λυκείου στα πρώτα κεφάλαια. Στο τέλος θα βλέπω εφιάλτες με καταστατική. Sleep

no mercy

θα τα μάθετε και θα πείτε κι ένα τραγούδι ..... στο ΠΑΝΘΡΑΚΟ-ΡΑΔΙΟ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΚυρ 09 Οκτ 2011, 4:45 pm

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 003010

Ετοιμάζει νέες εφέσεις ο Φάκος!


Τα σκεπτικά των αθωωτικών αποφάσεων για Ιωνικό, Πανθρακικό, Δόξα Δράμας, Αετό Σκύδρας και Δόξα Κρανούλας που εμπλέκονταν (αλλά απαλλάχτηκαν) στο σκάνδαλο των στημένων αγώνων, ζήτησε ο ποδοσφαιρικός εισαγγελέας, Ανδρέας Φάκος, από την πειθαρχική επιτροπή της Football League, προκειμένου να εξετάσει το ενδεχόμενο να ασκήσει εφέσεις.

Όπως έπραξε στις περιπτώσεις του ΟΦΗ και του Θρασύβουλου, είναι πολύ πιθανό να πράξει και για τις υπόλοιπες ο ποδοσφαιρικός εισαγγελέας, παρεμβαίνοντας αυτεπάγγελτα.

Συγκεκριμένα, οι ομάδες (ή κάποιες από αυτές) που αθωώθηκαν από την πειθαρχική επιτροπή της Football League για τις κατηγορίες περί εμπλοκής τους στην υπόθεση των στημένων αγώνων, αναμένεται να περάσουν ξανά τη διαδικασία της απολογίας τους, αυτή τη φορά στην Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Ανδρέας Φάκος ζήτησε ήδη από το πρωτοβάθμιο όργανο της Ένωσης Β’-Γ’ Εθνικής τα σκεπτικά των αποφάσεων για Ιωνικό, Πανθρακικό, Δόξα Δράμας, Αετό Σκύδρας και Δόξα Κρανούλας, ώστε να τα μελετήσει και να αποφασίσει εάν στις αρχές της επόμενης εβδομάδας ασκήσει εφέσεις κατά των πρωτοβάθμιων απαλλακτικών αποφάσεων.

sport-fm.gr

YΓ ..... ρε το Φάκο ....δεν θα μας αφήσει να κοιτάξουμε την δουλειά μας ..... πάει να κάνει έφεση .
... γιατί δεν πήγες κύριε εισαγγελέα μου στις δίκες να τις δεις????
.... να δεις και τις αποφάσεις την ώρα που γράφονταν ..... τι μας τραβολογάς ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤρι 11 Οκτ 2011, 9:33 am

Κούγιας: Κατά την κρίση μου, τα... πήρανε!



Αναλυτικά οι δηλώσεις του Αλέξη Κούγια στον Sentra 103,3:

Για την απόφαση του δικαστηρίου: Πιστεύω αυτή η απόφαση θα πρέπει να διδάσκεται στα πανεπιστήμια, ως η πρώτη απόφαση στον κόσμο ως προσωπικό μυθιστόρημα των μελών του δικαστηρίου. Και μάλιστα ενός δικαστηρίου που άσκησε παράνομη Πειθαρχική Δίωξη. Έκανε μόνος του ο πρόεδρος Πειθαρχική Δίωξη. Και μάλιστα ξέρετε ο συγκεκριμένος πρόεδρος είχε συγκεκριμένα πειθαρχικά αδικήματα και μου κάνει εντύπωση πως τον επέλεξαν να τον βάλουν αθλητικό δικαστή.

Γιατί γνώριζαν. Έχω μάθει ότι γνώριζαν. Και τον επέλεξαν πριν από χρόνια. Ουσιαστικά οδηγήθηκε σε έξοδο από την τακτική δικαιοσύνη. Υπάρχουν σοβαρά πειθαρχικά παραπτώματα. Τα έχουμε πει και σοβαρούς συναδέλφους μου δικηγόρους. Έχει προσωπική σχέση με τον Πέτρο Θεοδωρίδη ο οποίος τον πήγε εκεί. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ότι η κόρη του κ. Κατσή που είναι αντιεισαγγελέας υπηρετούσε στις Σέρρες. Υπάρχουν σοβαρά θέματα.


Για τις σχέσεις της Επιτροπής με παράγοντες: Δηλαδή το Πειθαρχικό Δικαστήριο της Football League είναι μία επιτροπή στην οποία ο καθένας από αυτούς που στο μυαλό του είχε κάτι πονηρό κατά την άποψη μου έβαζε η τον δικηγόρο του, ή τον ασκούμενο του δικηγόρου του, ή συνεργάτη του δικηγόρου του. Για να καταλάβετε η κουμπάρα του Κομπότη και η ασκούμενη δικηγόρος στο γραφείο του Δημακόπουλου ήταν αθλητική δικαστής. Φίλη του στενή και δικηγόρος του δικηγόρου του Δημακόπουλου είναι και εκείνη που δίκασε. Για την υπόθεση με τα Τρίκαλα μιλάμε έτσι;

Ο Ζηγογιάννης είναι χρόνια στο ίδιο γραφείο με τον Τάσο τον Κανελλόπουλο, τον αδερφό του Θανάση. Μάλιστα το καλοκαίρι έγινε προσπάθεια ν' αλλάξουν. Και βάλανε δυο άλλους. Και δεν ξέρω σε μία νύχτα τους άλλαξαν τους άλλους και βάλανε τον Κατσή πρόεδρο, ο οποίος ήταν απλώς μέλος και δεν τον είχαν κάνει πρόεδρο τον Κατσή, γιατί συνήθως πρόεδρος είναι αρεοπαγίτης ή κάποιος ανώτερος δικαστικός. Ο Κατσής έφτασε με το ζόρι μέχρι Εισαγγελέας Εφετών, μετά τα πειθαρχικά. Μετά τον έκαναν πρόεδρο χωρίς απόφαση Δ.Σ. μην νομίζετε.


Τι θα πράξει από εδώ και πέρα: Ξέρετε κάτι; Εγώ το είπα απόν την αρχή. Θα τους πάρω και το σπίτι. Το λέω ευθέως. Εγώ θεωρώ βεβαία την απαλλαγή της Παναχαϊκής. Τέτοια απόφαση που να γράφει ο πρόεδρος ένοχος, γιατί ο Κούγιας έχει μάθει να κερδίζει τις δίκες και δεν θα έχανε αυτό το παιχνίδι και ότι έπαιζε ένα δύσκολο παιχνίδι, εκτός έδρας με τον Πλατανιά στην πιο δύσκολη έδρα και εμείς παίζαμε στην Πάτρα και πανηγυρίσαμε και την άνοδο στο πρωτάθλημα. Καταλαβαίνεται τώρα ότι έφτιαχνε μόνος του φάσεις που δεν υπάρχουν.

Για να σας δώσω να καταλάβετε, άφηνε λέει το στόπερ να περάσει η μπάλα. Μιλάμε δεν έχετε ξαναδεί τέτοια απόφαση. Πρέπει να την διαβάσετε. Αποδομείτε φυσιολογικά. Εγώ αν ήμουν δικηγόρος του Τσακογιάννη του Μπέου θα έλεγα μιλάς εσύ που κατηγορήθηκες για δωροδοκία; Ποιος είσαι εσύ; Επίσης και τυπικά διαδικαστικά δεν μπορείς να είσαι μάρτυρας, αν είσαι κατηγορούμενος.

Είναι πραγματικότητα δεν πρόκειται να το αφήσω έτσι αυτό εγώ. Μέχρι να πατήσουν μαύρο χιόνι θα τους κυνηγάω. Θα σας πως κάτι. Θ' αθωωθεί η Παναχαϊκή, αλλά θα πάρουν πάντα οι κακόπιστοι που θα λένε ότι αθωώθηκε ξέρετε πως και το ένα και το άλλο. Και δεν είναι μόνο αυτό. Το χειρότερο είναι άλλο. Δεν θέλω να το πώς δημοσίως. Αν συναντηθούμε ποτέ ιδιαιτέρως θα σας πω. Θα τα πούμε όμως από κοντά, όταν τελειώσει αυτή η ιστορία. Γιατί πραγματικά είναι βρομερή ιστορία.

Είναι να πάει φυλακή αυτός. Αυτός δεν είναι δικαστής. Εισαγγελέας είναι. Δεν έχει πάρει απόφαση στην ζωή του. Ο εισαγγελέας δεν βγάζει αποφάσεις. Ο εισαγγελέας είναι σαν τον δικηγόρο. Προτείνει. Αποφάσεις βγάζουν οι δικαστές. Δεν το ήξερα αυτό. Το μαθαίνω από εσάς. Είναι για φυλακή τώρα ο άνθρωπος. Εγώ αν ήμουν δικηγόρος των άλλων θα του έκανα σήμερα μήνυση. Και θα έκανα και στην σύνθεση της επιτροπής. Όλους μαζί. Έχει μια προνομιακή σχέση με τον Θωμαΐδη. Όλη την μέρα στο «πίτσι-πίτσι» είναι. Ξέρετε ότι είναι η πρώτη Πειθαρχική Δίωξη που ασκεί στην καριέρα του; Ξέρετε ότι μέχρι σήμερα το δικηγορικό συμβούλιο της ενώσεως είπε ότι αν δεν ασκήσει ο πειθαρχικός εισαγγελέας ο Φάκος δεν επιλαμβανόμαστε;


Για το πώς πήρε την απόφαση η Επιτροπή: Για μένα; Την κρίση μου; Τα πήρανε! Ευθέως σας το λέω. Αυτή είναι η κρίση μου. Άσκησε Πειθαρχική Δίωξη δεν έκανε προανακριτική εξέταση. Με τι άσκησε πειθαρχική δίωξη; Επειδή λέει ότι κάπου ακούστηκε κάτι. Πέντε μήνες γράφανε για την δωροδοκία των Τρικάλων. Την δίκασε μετά από έξι μήνες, αφού ο κ. Φάκος άσκησε την δίωξη. Η δε δωροδοκία Τρικάλων-Λεβαδειακού, συνελήφθησαν επ' αυτοφόρω οι δράστες. Και δεν έχουμε απλώς ποινική δίωξη, όπως έχουμε της κ. Παπανδρέου.

Έχουμε δικαστήριο κανονικό που έχει αναβληθεί τρεις φορές. Δεν άσκησε Πειθαρχική Δίωξη αυτό το «φρούτο» ο Κατσής δε καμία από αυτές της κ. Παπανδρέου. Και ενώ τα ξέρανε όλα αυτά και τα άλλα μέλη του δικαστηρίου. Και ο Ζηγογιάννης δεν είναι καλύτερος, γι' αυτό έμεινε αντι-εισαγγελέας Εφετών. Στην ηλικία του που συνταξιωδοτήθηκε είσαι αντι-εισαγγελέας του Αρείου Πάγου. Αντι-εισαγγελέας Εφετών είσαι όταν είσαι 40 χρονών. Δεν ξέρω αν το καταλαβαίνετε τι σημαίνουν ολ' αυτά.

Στο Δ.Σ της ΕΠΟ φτιάξανε μία Επιτροπή με τους φίλους τους, οποιοδήποτε ήθος και να είχανε εισαγγελείς και δικαστές. Να σας πω ότι ο κ. Ζάμπρας έχει υποστεί σοβαρότατο εγκεφαλικό. Είναι ο νέος πρόεδρος που έβααλαν το καλοκαίρι. Βάλανε Ζάμπρα και Κατσή. Είχαν εκλεγεί άλλοι. Αν δείτε την διαδικασία καταλαβαίνετε.

Για το ατύχημα με το αυτοκίνητο: «Χτύπησα πολύ ελαφρά το κεφάλι μου. Θα μπορούσε να ήταν το χειρότερο όχι μόνο για μένα αλλά και για τους συνανθρώπους μας. Έβλεπες ότι δεν σε έχει χτυπήσει αυτοκίνητο και να κάνει περιστροφές και να καταλήγει στην μπαριέρα δεξιά.

Σε κάθε περίπτωση χρωστάω ευγνωμοσύνη και στους συναδέλφους οδηγούς, που έκαναν ελιγμούς και είχαν τύχη και δεν πάθαμε τίποτα. Τώρα γίνεται η πραγματογνωμοσύνη. Αν είμαι τόσο άτυχος και έγινε αυτό. Τι να πω; Το μυαλό μου πήγε στην Audi. Μου είπαν ότι αυτό δεν έχει ξανασυμβεί. Δεν έχω κάνει ούτε το σέρβις ακόμα. Από την Audi μου είπαν πως αν έχει πειραχθεί θα το βρουν. Ελπίζω να μην είναι αυτό».
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤρι 11 Οκτ 2011, 11:52 am

Αθώος ο Αστέρας μένει στην Super League


Αθώο έκρινε η επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ τον Αστέρα Τρίπολης, ανατρέποντας την πρωτόδικη απόφαση που υποβίβαζε την ομάδα της Αρκαδίας στην Football League. Αθώος και ο Γιώργος Μποροβήλος όπως ακόμη και οι ΟΦΗ και Θρασύβουλος.

Η πρωτόδικη απόφαση που ήθελε τον Αστέρα Τρίπολης να υποβιβάζεται στην αμέσως επόμενη κατηγορία, "έπεσε" στην επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ και εν προκειμένω η ομάδα της Αρκαδίας θα συνεχίσει να αγωνίζεται στην Super League.

Αθώος και ο Γιώργος Μποροβήλος καθώς δεν υπήρχε κανένα στοιχείο το οποίο να αποδείκνυε τις πράξεις για τις οποίες τιμωρήθηκε.

Από εκεί και πέρα αθώος παραμένει ο ΟΦΗ, μετά την αυτεπάγγελτη έφεση που είχε ασκήσει ο ποδοσφαιρικός εισαγγελέας Ανδρέας Φάκος, κατά της πρωτόδικης απόφασης που είχε κρίνει ούτως ή άλλως αθώα την ομάδα του Ηρακλείου. Αθώος και ο Θρασύβουλος.

Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση

Η Επιτροπή Εφέσεων της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά τη σημερινή της συνεδρίαση έλαβε τις ακόλουθες αποφάσεις, αναφορικά με τις υποθέσεις των ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης και Γεώργιος Μποροβήλος, ΠΑΕ ΟΦΗ, Νικόλαου Μαχλά και Ηρακλή Νύχταρη, ΠΑΕ Θρασύβουλος, Ιωάννη Ρόδη και τους διαιτητές Αλέξανδρο Δημητρόπουλο, Δημήτριο Βέρρη και Παναγιώτα Κουτσουμπού.

ΥΠΟΘΕΣΗ ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Με την υπ΄ αριθμόν 204/10-10-2011 απόφασή της δέχεται τυπικά και κατ’ ουσία την έφεση της ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης και του προέδρου αυτής Γεώργιου Μποροβήλου κατά της υπ΄αριθμόν 216/30-9-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της Super League. Εξαφανίζει την προσβαλλομένη πρωτοβάθμια απόφαση. Διακρατεί και δικάζει επί της ουσίας την υπόθεση. Απαλλάσσει τους εκκαλούντες από τις αποδοθείσες σ΄ αυτούς πειθαρχικές παραβάσεις.

ΥΠΟΘΕΣΗ ΠΑΕ ΟΦΗ

Με την υπ΄ αριθμόν 205/10-10-2011 απόφασή της δέχεται τυπικά και απορρίπτει στην ουσία την έφεση του Ποδοσφαιρικού Εισαγγελέα κ. Ανδρέα Φάκου κατά της υπ΄ αριθμόν 214/30-9-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της Super League, της ΠΑΕ ΟΦΗ του προέδρου της Νικόλαου Μαχλά και του Ηρακλή Νύχταρη.

ΥΠΟΘΕΣΗ ΠΑΕ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

Με την υπ΄ αριθμόν 206/10-10-2011 απόφασή της δέχεται τυπικά και απορρίπτει στην ουσία την έφεση του Ποδοσφαιρικού Εισαγγελέα κ. Εμμανουήλ Αντωνακάκη κατά της υπ΄ αριθμόν 302/29-9-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της Ένωσης Β΄-Γ΄ Εθνικής, της ΠΑΕ Θρασύβουλος και του προέδρου αυτής Ιωάννη Ρόδη.

Δέχεται κατ΄ ουσία την έφεση ως προς τους διαιτητές Αλέξανδρο Δημητρόπουλο, Δημήτριο Βέρρη και Παναγιώτα Κουτσουμπού. Εξαφανίζει ως προς τους εν λόγω εφεσίβλητους την πρωτοβάθμια απόφαση και παραπέμπει κατά τούτο την υπόθεση στην Αρμόδια Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή της ΚΕΔ/ΕΠΟ.

Ξεκαθαριζει το τοπιο....

SL ή εμεις και η Δοξα,ή η ΑΕΛ και οι Σερρες....

Στο δευτερο σεναριο και πιο πιθανο,μενουμε Β χωρις ΑΕΛ και Αστερα στην

κατηγορια....Μονοπωλιο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤρι 11 Οκτ 2011, 3:26 pm

Καλο κουραγιο (οπως ξαναειπα...) σειρα.

Ερχονται κι αλλα.

Ορεξη να 'χεις,να φτιαχνεις σεναρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤρι 11 Οκτ 2011, 5:21 pm

...μετα τα σημερινα αθωωτικα κατασκευασματα,δεν μενει πια να καταδικαστουν οσοι δεν ειχαν καμμια σχεση με τα στημενα.....δεν μπορει να τραβηξει αλλιως η δουλεια....να πανε μεσα οσοι δεν παιξανε ποτε στοιχημα στην ζωη τους και δεν πατησανε ποτε σε ελληνικο γηπεδο.....

.....με τετοιο δεσιμο-κατηγορητηριο ο Λεβαδειακος και τον γλυτωσανε....αν ειναι ποτε δυνατον.....να μπει μεσα λοιπον στην μπουζου το ..panthraxclub....!και καποιος αλλος ηταν σε εκεινο το ματς εκτος απο την Ηλιουπολη.........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤρι 11 Οκτ 2011, 6:59 pm

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Lt.Col-Rugigana-Ngabo-on-Court
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤρι 11 Οκτ 2011, 7:51 pm

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Images?q=tbn:ANd9GcQA_0dV_Dk9QpmDfUr8HoUo4br47IBgCQlOWCTPwFoPJFHtg2ma3w



.....not guilty.............................clown ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤρι 11 Οκτ 2011, 7:57 pm

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 2Q==



....ο Ριαβογλου ειναι... του Αγροτικου Αστερα !!!....δεν ειμαι εγω !!!...επειδη καποιοι με ειδαν στις εφημεριδες,να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤρι 11 Οκτ 2011, 9:03 pm

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Joaquincorteslive

....Ο Κορτεζ ειναι....του φλαμεγκο!!!...δεν ειμαι εγω!!!....επειδη καποιες

μπερδευονται συχνα,να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤρι 11 Οκτ 2011, 10:06 pm

Μ' αρεσει παντως,που οποιος πεφτει,ξανασηκωνεται.

Ετσι πρεπει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 2:08 pm

...Κορτεζ λαμβανει ?....δεν μου λες τ αγορι μ.....εκεινον τον μυ-φετα κατω ακριβως απο το μεσοθωρακιο,πως ακριβως τον φτιαχνεις ?....γιατι κι εγω προσπαθω,αλλα δεν μου βγαινει......επισης αν δεν κατεβασω κανα δυο σοδες δεν λεει να ισιωσει.....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 2:14 pm

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 R2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 2:19 pm

...αυτο ειναι το μυστικο ρε Κορτεζ ?....και το αμολας φορα παρτιδα....κατι τετοια ψαχνει ο αλλος ο γκουρου,οταν κανει σαφαρι για ..λαθη.....!

...αφου το ειδε τωρα,περιμενε να τον δεις χτισμενο και με βαμμενη την καουκα του....

.....................α γκου γκου γκου γκου...ο γκουρου !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 3:04 pm

H ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΘΩΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΗΣ

ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ 307/6-10-2011
Η Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Β΄ και Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας αποτελούμενη από τους Ευάγγελο Κατσή – Εισηγητή, Επίτιμο Εισαγγελέα Εφετών ως Πρόεδρο και μέλη, τους Χαρίλαο Ζυγογιάννη, Επίτιμο Αντεισαγγελέα Εφετών και Ιωάννα Παντελοπούλου-Εισηγήτρια, Δικηγόρο Αθηνών, παρουσία και του Γραμματέως αυτής, Αθανάσιου Γεωργόπουλου.
Συνεδρίασε δημόσια στην αίθουσα συνεδριάσεών της στο ακροατήριο την 29.9.2011 προκειμένου να δικάσει επί της με αρ.πρ. 311/27-9-2011 κλήσης προς απολογία κατά 1) της ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ, όπως νομίμως εκπροσωπείται, 2) Κ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ, Προέδρου της ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ, 3) Χ. ΚΑΝΕΛΛΑΚΗ, Μεγαλομετόχου και Ιδιοκτήτη της ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ, 4) ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ, όπως νομίμως εκπροσωπείται, 5) Θ. ΣΑΒΒΑΚΗ, Μεγαλομετόχου και Ιδιοκτήτη της ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ, και 6) Δ. ΤΖΕΛΕΠΗ, Προέδρου αυτής, για παραβάσεις που λεπτομερώς αναφέρονται στη συγκοινοποιούμενη με αρ. πρωτ. 29920/2011 πειθαρχική δίωξη του Ποδοσφαιρικού Εσαγγελέα της ΕΠΟ, κ. Α. Φάκου, οι οποίες παραβάσεις τιμωρούνται από τις παρατιθέμενες και στην παραπάνω πειθαρχική δίωξη διατάξεις των άρθρων 1, 2, 3, 4, 5, 6, 21Α του Πειθαρχικού Κώδικα σε συνδυασμό με το άρθρο άρθρο 132 του Ν. 2725/1999 «Περί Ερασιτεχνικού – Επαγγελματικού Αθλητισμού», άρθ. 27 παρ. 3β του ΚΑΠ, 45 και 98 του Ποινικού Κώδικα.

Κατά τη συζήτηση η α’ εγκαλούμενη ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ, ο β’ εγκαλούμενος, Κ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ, παραστάθηκαν η μεν πρώτη δια του πληρεξουσίου δικηγόρου τους, Χ. Γρηγορίου, ο β’ μετά του πληρεξουσίου δικηγόρου του, Χ. Γρηγορίου και ο γ’ εγκαλούμενος αυτοπροσώπως η δ εγκαλούμενη, ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ, ο ε’ εγκαλούμενος, Θ. Σαββακης και ο στ’ εγκαλούμενος Δ. ΤΖΕΛΕΠΗΣ παραστάθηκαν δια του πληρεξουσίου δικηγόρου τους Κ. Αντιπαριώτη, πήραν δε προθεσμία για υπόμνημα έως Δευτέρα, 3-10-2011.
Η ως άνω κλήση κοινοποιήθηκε στον Αλέξιο Κούγια, ο οποίος παραστάθηκε και στους Ντέμη Νικολαϊδη, Κυριάκο Θωμαϊδη, Φερρυ Μπατζογλου και Χαράλαμπο Κατσούλη, οι οποίοι δεν παραστάθηκαν.

ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ
ΣΚΕΦΘΗΚΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ

Προ της ενάρξεως της διαδικασίας ο τρίτος εγκαλούμενος, Χ. ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ, διά του πληρεξούσιου δικηγόρου του με δήλωσή του η οποία καταχωρήθηκε στα ταυτάριθμα με την παρούσα πρακτικά προέβαλε ότι ότι δεν είναι μέτοχος της ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ ούτε μέλος αυτής από 29-7-2010 ότε και μεταβίβασε τις μετοχές του (90%) στον β’ εγκαλούμενο Κ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ, πήρε προθεσμία μέχρι τη Δευτέρα 3-10-2011 προκειμένου να προσκομίζει τΟ συμφωνητικό πώλησης των μετοχών, το μετοχολόγιο και το πρακτικό του Δ.Σ. και ζήτησε την απαλλαγή του.
Κατόπιν αυτού πρέπει η κρινόμενη πειθαρχική αγωγή να ερευνηθεί κατ´ ουσίαν .
Σύμφωνα με τα άρθρα 1,2,3,4,5,6 και 21 του Πειθαρχικού Κώδικα:
Α) Άρθρο 1. Για τις ανάγκες του παρόντος Κανονισμού , οι ακόλουθοι όροι έχουν την εξής έννοια:
Αξιωματούχος : με εξαίρεση τους ποδοσφαιριστές , οποιοσδήποτε εκτελεί μια δραστηριότητα που συνδέεται με το ποδόσφαιρο σε μία ΠΑΕ ή σωματείο , ανεξαρτήτως της ιδιότητός του , του είδους της δραστηριότητας αυτής ( διοικητική , αθλητική ή οποιαδήποτε άλλη ) και της διάρκειας της δραστηριότητας αυτής , ιδιαιτέρως δε , ως αξιωματούχοι νοούνται οι μάνατζερ , προπονητές και το ιατρικό προσωπικό.
ΠΑΕ : Ποδοσφαιρική ανώνυμη εταιρεία που διατηρεί ομάδα σε επαγγελματικό πρωτάθλημα και είναι μέλος επαγγελματικής ένωσης . Όπου στον παρόντα κανονισμό αναφέρεται ο όρος ΠΑΕ συμπεριλαμβάνει τα ΤΑΠ.
Β) Άρθρο 2
Οι διατάξεις του παρόντα κώδικα έχουν εφαρμογή α) Επί παραβάσεων ή προσβολών διατάξεων του καταστατικού και των κανονισμών της ΕΠΟ.
β) επί όλων των αγώνων και των διοργανώσεων που διοργανώνονται από την ΕΠΟ ή υπό την εποπτεία της ΕΠΟ από τις ενώσεις-μέλη της.
γ) Επί όλων των ΠΑΕ και των ενώσεών τους , καθώς και επί όλων των φυσικών προσώπων.
δ) Επί όλων των προσώπων τα οποία εισέρχονται στα γήπεδα διεξαγωγής ποδοσφαιρικών αγώνων ανάλογα με την ιδιότητα που έχουν .
ε) Οι προβλέψεις του παρόντος κώδικα ισχύουν τόσο για το ανδρικό όσο και για το γυναικείο φύλο , ανεξάρτητα με τις χρησιμοποιούμενες λέξεις και εκφράσεις.
Γ) Άρθρο 3
1) Οι αναφερόμενες ποινές στον παρόντα κώδικα, επιβάλλονται για τις παραβάσεις και τα αδικήματα που αναφέρονται στις επιμέρους διατάξεις του παρόντα Κώδικα , στους Κανονισμούς Αγώνων Ποδοσφαίρου καθώς επίσης και στο Καταστατικό και τους λοιπούς Κανονισμούς της ΕΠΟ.
2) Οι χρηματικές ποινές που αναφέρονται στις επιμέρους διατάξεις επιβάλλονται , αν δεν ορίζεται άλλως :
Α) εις ολόκληροι για τις ομάδες της Α' Εθνικής κατηγορίας , β) κατά τα 3/4 για τις ομάδες της Β´ Εθνικής κατηγορίας , γ) κατά τα 2/4 για τις ομάδες Γ´ Εθνικής κατηγορίας , δ) κατά το 1/4 για τις ομάδες των πανελληνίων ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων , των πρωταθλημάτων υποδομής ΕΠΟ και των πρωταθλημάτων υποδομής των ΠΑΕ .

3) σε κάθε περίπτωση δεν μπορεί να επιβληθεί πονή ανώτερη των τριών χιλιάδων ευρώ (3000) για τα πανελλήνια ερασιτεχνικά πρωταθλήματα και ανώτερη των χιλίων ευρώ (1000) για τα τοπικά πρωταθλήματα .
4) Οι χρηματικές ποινές σε ποδοσφαιριστές , ομάδες και αξιωματούχους ομάδων επιβάλλονται σε αυτούς αντίστοιχα με τα προσδιορισμένα ανά κατηγορία που ανήκει η ομάδα ποσοστά της παρ.2 , εκτός εάν ορίζεται άλλως στις επιμέρους διατάξεις του κώδικα .
Δ) Άρθρο 4
ί. Οι παραβάσεις τιμωρούνται ανεξάρτητα με το εάν έχουν διαπραχθεί από πρόθεση ή από αμέλεια, εκτός εάν άλλως προβλέπεται ειδικά.
2. Τιμωρούνται επίσης οι ενέργειες που αποτελούν απόπειρα. Στην περίπτωση
ενεργειών που αποτελούν απόπειρα, το όργανο θα μειώνει ανάλογα την προβλεπόμενη ποινή για την πραγματική τέλεση. Θα καθορίζει τον βαθμό της μείωσης, χωρίς όμως να δύναται να επιβάλλει ποινή κάτω του χαμηλότερου ορίου της χρηματικής ποινής
3. Τιμωρείται επίσης οποιοσδήποτε που εν γνώσει του συμμετέχει στην διάπραξη
ενός παραπτώματος, είτε ως αυτουργός είτε ως συνεργός. Το όργανο λαμβάνει
υπόψη τον βαθμό της ενοχής του εμπλεκόμενου, μειώνοντας την ποινή ανάλογα.
Δεν δύναται όμως να επιβάλλει ποινή κάτω του χαμηλότερου ορίου της
χρηματικής ποινής.

Ε) Άρθρο 5
τ. Τα φυσικά και νομικό πρόσωπα τιμωρούνται με τις ακόλουθες ποινές:
α) ……..β) ……….
γ) χρηματική ποινή.
2. Οι ακόλουθες ποινές επιβάλλονται μόνον σε φυσικα πρόσωπα:
α) …………..β) ………..,
γ) αγωνιστικός αποκλεισμός,
δ) απαγόρευση εισόδου στα αποδυτήρια ή στην τεχνική περιοχή (παγκο
αναπληρωματικών),
ε) απαγόρευση εισόδου στο γήπεδο,
στ) απαγόρευση συμμετοχής σε οποιαδήποτε δραστηριότητα που σχετίζεται με
το ποδόσφαιρο.
Ζ) Άρθρο 6
1……..2…….
3) Χρηματική ποινή
α) Η χρηματική ποινή αναφέρεται σε ΕΥΡΩ και καταβάλλεται σε ΕΥΡΩ .
β) Τα σωματεία και οι ΠΑΕ είναι εις ολόκληρο και αλληλέγγυα υπεύθυνα για τις χρηματικές ποινές που επιβάλλονται σε ποδοσφαιριστές και αξιωματούχους των ομάδων τους.
Εξάλλου, σύμφωνα με το άρθρο 21Α του ΠΚ «Δωροδοκία. 1. Οποιοσδήποτε προσφέρει, υπόσχεται ή δίδει αδικαιολόγητο δώρο σ’ενα όργανο της Ε.Π.Ο., έναν αξιωματούχο αγώνα, ποδοσφαιριστή ή αξιωματούχο ομάδας, για λογαριασμό τυο ή για λογαριασμό τρίτου, προσπαθώντας ή προτρέποντας την παραβίαση των Κανονισμών της ΕΠΟ –UEFA – FIFA, θα τιμωρείται με τις ποινές που ακολουθούν: a) με χρηματική ποινή είκοσι χιλιάδων ευρώ (20.000) έως εξ΄’ηντα χιλιάδων ευρώ (60.000), β) με απαγόρευση εκτελέσεως από αυτόν οποιασδήποτε δραστηριότητας που σχετίζεται με το ποδόσφαιρό και γ) με απαγόρεση εισόδου του στους αγωνιστικούς χώρους. 2. Η παθητική δωροδοκία θα τιμωρείτι με τις αυτές ποινές. 3. Σε σοβαρές περιπτώσεις και σε περίπτωση επαναλήψεως, οι χρηματικές ποινές διπλασιάζονται, οι δε ποινές β και γ απαγγέλονται εφ’όρου ζωής. 4. Σε περίπτωση που υπαίτια είναι ομάδα και η δωροδοκία σχετίζεται με αποτέλεσμα αγώνα, η υπαίτια ομάδα (ή ομάδες) θα τιμωρείται με υποβιβασμό και χρηματική ποινή τριακοσίων χιλιάδων (300.000) ευρώ».

Σύμφωνα με το άρθρο 132 του Ν. 2725/1999 «1.όποιος απαιτεί ή δέχεται δώρα ή άλλα ωφελήματα ή οποιαδήποτε άλλη παροχή ή υπόσχεση αυτών, με σκοπό να αλλοιωθεί υπέρ ή κατά του αθλητικού σωματείου, Α.Α.Ε. ή Τ.Α.Α. το αποτέλεσμα αγώνα, οποιουδήποτε ομαδικού ή ατομικού αθλήματος που διεξάγεται ή πρόκειται να διεξαχθεί, τιμωρείταν με φυλάκιση τουλάχιστον τριών (3) μηνών και χρηματική ποινή τουλάχιστον ενός εκατομυρίου (1.000.000) δραχμών. 2. Με την ίδια ποινή τιμωρείται κια όποιος κατά την παρ. 1 προσφέρει, δίνει ή υπόσχεται σε αθλητή, διαιτητή ή διοικητικό παράγοντα ή άλλο πρόσωπο που συνδέεται με οποιονδήποτε τρόπο με τον αθλητή, το διαιτητή, το σωματείο, την Α.Α.Ε. ή το Τ.Α.Α., δώρο, ωφελήματα ή άλλες οποιεσδήποτε παροχές. 3. Εάν από την αξιόποινη πράξη των προηγούμενων παραγράφων επήλθε πράγματι το αποτέλεσμα που επεδίωκε ο υπαίτιος, αυτός τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον έξι (6) μηνών και χρηματική ποινή τουλάχιστον δύο εκατομμυρίων (2.000.000) δραχμών. 4. Εκτός από τις παραπάνω ποινές, στα πρόσωπα π[ου υποπίπτουν στα αδικήματα των παραγράφων 1 έως 3 του παρόντος επιβάλλεται και πειθαρχική ποινή, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 130, για παράβαση του φίλαθλου πνεύματος. 5. Εφόσον οι διωκόμενοι για τις αξιόποινες πράξεις των παραγράφων 1, 2 και 3 του παρόντος άρθρου είναι αθλητές, προπονητές, γυμναστές, διοικητικοί παράγοντες ή Μέλη αθλητικού σωματείου, Τ.Α.Α. ή Α.Α.Ε., επιβάλλεται από το αρμόδιο πειθαρχικό όργανο της οικείας αθλητικής ομοσπονδίας ή του οικείου επαγγελματικού συνδέσμου στην ομάδα του σωματείου, Τ.Α.Α. ή Α.Α.Ε. που ανήκουν τα ανωτέρω πρόσωπα, πειθαρχική ποινή είτε της αφαίρεσης βαθμών από το βαθμολογικό πίνακα του διεξαγόμενου πρωταθλήματος ή του προσεχούς πρωταθλήματος στο οποίο θα συμμετάσχουν είτε του υποβιβασμού αυτών στην αμέσως κατώτερη κατηγορία. Η κατά τις διατάξεις των προηγούμενων παραγράφων πειθαρχική διαδικασία, δίωξη και επιβολή των ποινών είναι αυτοτελής και ανεξάρτητη από την ποινική δίκη στην οποία παραπέμπονται τα υπαίτια πρόσωπα για την εκτέλεση των ως άνω αδικημάτων."
Σύμφωνα με την περίπτωση β της διάταξης του άρθρου 27 παρ. 3 του ΚΑΠ «...β) Στην περίπτωση που μία ομάδα υποβιβάζεται γιατί κρίθηκε υπαίτια δωροδικίας, κατά τις διατάξεις του νόμου, καταλαμβάνει την τελευταία θέση στην κατηγορία που κατέρχεται».
Τέλος, σύμφωνα με τα άρθρα 45 και 98 του Ποινικού Κώδικα «Άρθρο 45. Συναυρουργοί. Αν δυο οι περισσότεροι τέλεσαν από κοινού αξιόποινη πράξη, καθένας τους τιμωρείται ως αυτουργός της πράξης» και «Άρθρο 98. Εγκλήματα κατ’εξακολούθηση. 1. Αν περισσότερες από μία πράξεις του ιδίου προσώπου συνιστούν εξακολούθηση του ιδίου εγκλήματος, το δικαστήριο μπορεί, αντί να εφαρμόσει τη διάταξη του άρθρου 94 παρ. 1, να επιβάλλει μία και μόνο ποινή. για την επιμέτρησή της στο δικαστήριο λαμβάνει υπόψη το όλο περιεχόμενο των μερικότερων πράξεων. 2. Η αξία του αντικειμένου της πράξεως και η περιουσιακή βλάβη ή το περιουσιακό όφελος που προκύπτουν από την κατ’εξακολούθηση τέλεση του εγκλήματος λαμβάνονται συνολικά υπόψη αν ο δράστης απέβλεπε με τις μερικότερες πράξεις του στο αποτέλεσμα αυτό. Στις περιπτώσεις αυτές ο ποινικός χαρακτήρας της πράξεως προσδιορίζεται με βάση τη συνολική περιουσιακή βλάβη ή το συνολικό περιουσιακό όφελος που ανάλογα με το έγκλημα επήλθε ή σκοπήθηκε».

Από την ερμηνεία της παραπάνω διατάξεως του άρθρου 21 Α Π.Κ. προκύπτει ότι ο αθλητικός νομοθέτης τυποποιεί ως τελειωμένο πειθαρχικό παράπτωμα όχι μόνο την τελειωμένη δωροδοκία αλλά και την απόπειρα αυτής.
Στην υπό κρίση υπόθεση από τα έγγραφα που αναγνώστηκαν στο ακροατήριο και ιδίως από την από 11-07-2011 υποβλητική αναφορά δικογραφίας του Τμήματος Δίωξης Εκβιαστών της Δ/νσης Ασφαλείας Αττικής, την από 21-6-2011 πορισματική έκθεση της αντιεισαγγελέως πρωτοδικών Αθηνών Π. Παπανδρέου, την από 23-6-2011 άσκηση ποινικής δίωξης Εισαγγ.Πλημ. Αθηών και παραγγελία για διενέργεια κύριας ανάκρισης, την έκθεση της UEFA για «χειραγωγημένους αγώνες» (μεταφρασμένη από ΥΠ.ΕΞ), τις καταθέσεις μαρτύρων – εκπροσώπων UEFA από 21-2-2011 στην Αντ/λέα Π. Παπανδρέου (D.DR. KARL Gerhard – PEAKER Graham – KARL Astere Dhont) και από τα λοιπά έγγραφα της δικογραφίας, μεταξύ των οποίων περιλαμβάνονται και έγγραφα που προσκόμισαν και επικαλέστηκαν οι εγκαλούμενοι, καθώς και από τις ένορκες καταθέσεις στο ακροατήριο των μαρτύρων, Αλεξίου Κούγια και των Κων/νου Ρέμελη και Στέργιου Κυριακίδη αλλά και γενικότερα από τα διαμειφθέντα κατά τη διαδικασία στο ακροατήριο αποδείχθηκαν τα εξής:

Από την από 11-7-2011 υποβλητική αναφορά δικογραφίας του Τμήματος Δίωξης Εκβιαστών της Δ/νσης Ασφαλείας Αττικής (σελ 8 ) προκύπτει ότι «Την 27-7-2011 και περί ώρα 15:00 διεξήχθη ο αγώνας Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ, με σκορ 0-2 υπέρ του ΙΩΝΙΚΟΥ. Την 19-2-2011 και περί ώρα 22:48 o ΤΣΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ επικοινωνεί με τον ΧΑΛΚΟ Νικόλαο, ο οποίος είναι μέτοχος της ομάδας της Ηλιούπολης και αναφέρονται για μελλοντικό αγώνα της ομάδας τους και πως μπορούν να διασφαλίσουν τη νίκη. Πιθανόν αναφέρονται στους ΚΑΝΕΛΛΑΚΗ Χρήστο και Χαραλαμπίδη Κωνσταντίνο – Προέδρους της ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΥ και λένε ότι ο Κανελλάκης θέλει χρήματα για να δώσει το παιχνίδι. Αναφέρουν όμως ότι αν του δώσουν χρήματα δεν διασφαλίζονται τη νίκη και συζητάνε ότι μπορούν να διασφαλιστούν στοιχηματικά, τοποθετώντας το χρηματικό ποσό των εφτά χιλιάδων (7.000) ή των δέκα χιλιάδων (10.000) ευρώ. Ωστόσο, δεν καταλήγουν σε κάποια συγκεκριμένη απόφαση (DVD 149-K329:A/A271)
Tην 21-2-2011 και περί ώρα 17:30 ο ΤΣΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ επικοινωνεί με τον ΚΑΝΕΛΛΑΚΗ Χρήστο, πρόεδρο του ΙΩΝΙΚΟΥ και αναφέρονται στο μεταξύ τους παιχνίδι και τα χρηματικά ποσά που θα στοιχηματίσουν. Ο ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ δε θέλει να μιλήσουν από το τηλέφωνο και του λέει ότι αν θα κάνουν κάτι, τότε αυτός θα βρίσκεται εκτός Αθηνών για να μην ον βρου. Για το λόγο αυτό κανονίζουν να βρεθούν από κοντά αργότερα την ίδια μέρα
(DVD 150-K329: Α /Α 304, 309, 311).

Την 22-2-2011 και περί ώρα 09:00 ο ΤΣΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ επικοινωνεί με τον ΧΑΛΚΟ Νικόλαο και αναφέρονται πως θα ρυθμίσουν το παιχνίδι της ομάδας τους με τον ΙΩΝΙΚΟ. Συζητάνε μήπως πείσουν μερικούς παίχτες του ΙΩΝΙΚΟΥ να μην παίξουν στο παιχνίδι, αλλά λένε ότι είναι δύσκολο, γιατί παρόλο που είναι απλήρωτοι παίζουν καλά. Μεταξύ άλλων αναφέρουν ότι τον αγώνα ΙΩΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ, ο οποίος διεξήχθη την 13-2-2011 και έληξε 0-2 υπέρ του ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΥ, του έδωσε ο ΙΩΝΙΚΟΣ αντί του ποσού των είκοσι χιλιάδων (20.000) ευρώ. Με τα χρήματα αυτά αναφέρουν ότι ο ΙΩΝΙΚΟΣ πλήρωσε το ΙΚΑ της ομάδας. Πιθανόν ο ΤΣΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ έχει κανονίσει να δώσει το παιχνίδι στον ΙΩΝΙΚΟ. Ο ΤΣΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ λέει στον ΧΑΛΚΟ να πείσει τον πρόεδρο του ΙΩΝΙΚΟΥ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ Κωνσταντινο, με τον οποίο ο ΤΣΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ έχει διαφορές, για να κανονίσει να τον χτυπήσουν πριν τον αγώνα (DVD 151-K 329: Α/Α 427)

Πράγματι την 24-2-2010 ο ΤΣΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ επικοινωνεί με άτομο ονόματι «ΤΟΛΗ», χρήστη της υπ’αριθμ. 6973-032471 τηλεφωνικής σύνδεσης και του λέιε ότι, την Κυριακή θα φέρει τον ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ του ΙΩΝΙΚΟΥ στο γήπεδο και του λέει να τον χτυπήσου άσχημα. Ο «ΤΟΛΗΣ» είναι στο σύνδεσμο των οργανωμένων φιλάθλων του Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ. Την 27-2-2011 και περί ώρα 16:00, ημερομηνία διεξαγωγής του συγκεκριμένου αγώνα, ο ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ Χρήστος, ο οποίος βρίσκεται στο γήπεδο επικοινωνεί με τον ΤΣΑΚΟΓΙΑΝΝΗ και τους λέει ότι οι δικοί του άρπαξαν τον ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ και τον χτυπάνε. Ο ΤΣΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ κάνει πως δεν ξέρει τίποτα και στέλνει τον ΧΑΛΚΟ να βοηθήσει (DVD 152-K329 A/A 504, DVD 154-K329 A/A 647, DVD 155-K329 A/A 722, DVD 159-K329 A/A 963)».

Από τις μαρτυρικές καταθέσεις και ιδίως από την κατάθεση του, Αλέξη Κούγια, για τον αγώνα του Ιωνικού με τον Πανθρακικό, προκύπτει ότι όπως υποστήριξε ο τελευταίος δεν ξέρει τίποτα σχετικό. Οι δε λοιποί μάρτυρες, κ. Τζελέπης, πρόεδρος του Πανθρακικού, υποστήριξε ότι η ομάδα του βρήκε εχθρικό κλίμα στην Νίκαια. Ο κ. Ρέμελης – που είναι πρύτανης στο πανεπιστήμιο Θράκης –ανέφερε ότι ήταν στο γήπεδο τη ημέρα διεξαγωγής του αγώνα και ότι είδε σκληρά μαρκαρίσματα και εχθρικό κλίμα. Απέκλεισε δε την πιθανότητα να υπήρχε σκηνοθεσία εντός κι εκτός γηπέδου. Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Πανθρακικός, Θόδωρος Σαββάκης, τόνισε πως: «Στην Κομοτηνή έχουμε κάνει πολλά, όπως το γήπεδο. Άδικα μας εμπλέκουν. Παίζουν χρήματα στο στοίχημα σε αγώνες μας αλλά δεν ήταν τα αποτελέσματα αυτά που ήθελαν τα πονταρίσματα».

Επομένως, από κανένα αποδεικτικό στοιχείο δεν αποδείχθηκε ευθύνη των εγκαλουμένων, καθώς στο επίμαχο παιχνίδι που αναφέρεται στο κατηγορητήριο του ποδοσφαιρικού εισαγγελέα κ. Φάκου και στον προκαθορισμό του οποίου φέρεται να συμμετείχε ο εγκαλούμενος Χ. ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ προέκυψε ότι δεν ήταν μεγαλομέτοχος –ιδιοκτήτης της εγκαλούμενης ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ εκείνη την περίοδο.
Κατόπιν αυτού, η Επιτροπή ομόφωνα άγεται στο συμπέρασμα ότι δεν υπάρχουν ε[αρκείς ενδείξεις για την πειθαρχική τιμωρία όλων ή κάποιων από τους παραπάνω εγκαλούμενους και πρέπει αυτοί να απαλλαγούν από κάθε πειθαρχική κατηγορία.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ
Απαλλάσσει την ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ, την ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ και τους Κ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ, Χ. ΚΑΝΕΛΛΑΚΗ, Θ. ΣΑΒΒΑΚΗ ΚΑΙ Δ. ΤΖΕΛΕΠΗ από τις αποδιδόμενες σε αυτούς παραβάσεις.
Κρίθηκε, αποφασίστηκε και δημοσιεύθηκε την 6-10-2011.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 8:22 pm

cappo έγραψε:
...αυτο ειναι το μυστικο ρε Κορτεζ ?....και το αμολας φορα παρτιδα....κατι τετοια ψαχνει ο αλλος ο γκουρου,οταν κανει σαφαρι για ..λαθη.....!

...αφου το ειδε τωρα,περιμενε να τον δεις χτισμενο και με βαμμενη την καουκα του....

.....................α γκου γκου γκου γκου...ο γκουρου !!!

Και με private site ο γκουρου μας....ο τρισδιαστατος γκουρου....ο δικος μας ανθρωπος....

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Images?q=tbn:ANd9GcQ5uNHmCdly1Tw-o7ANv5VTSX_7Ci1HlUJlozG9-QJAWGpFLayj5g

Αντιπροσωπευτικο δειγμα...λαθους....ιδεατου λαθους.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

........................


Αριθμός μηνυμάτων : 8474

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ   ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Icon_minitimeΠεμ 13 Οκτ 2011, 8:12 am



ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ - Σελίδα 28 Bales
ΝΕΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ στο βρώμικο ποδόσφαιρο

Κι ενώ ομάδες της Fοοtball League όπως ο Λεβαδειακός, η Δόξα Δράμας, ο Διαγόρας και ο Αγροτικός Αστέρας περιμένουν να δουν την κατάληξη που θα έχουν λόγω της εμπλοκής τους στα στημένα, νέες διώξεις ασκήθηκαν από τους ποδοσφαιρικούς εισαγγελείς για τρεις ομάδες.

Ο Πιερικός, ο Εθνικός Αστέρας και η Αναγέννηση Επανομής, που ανέβηκε φέτος στη δεύτερη τη τάξει επαγγελματική κατηγορία, αποτελούν τις τρεις νέες ομάδες, στις οποίες άσκησαν πειθαρχική δίωξη οι ποδοσφαιρικοί εισαγγελείς, Α. Φάκος και Ε. Αντωνακάκης.

Κοντά σε αυτές δίωξη ασκείται εκ νέου σε Δόξα Κρανούλας και Αετό Σκύδρας από τη Football League 2, όπως και στον Εθνικό Φιλιππιάδας.

Οι αγώνες που προκάλεσαν τις εισαγγελικές παρεμβάσεις είναι οι:

Δόξα Κρανούλας-Αναγέννηση Επανομής (27 Απριλίου 2011) για δωροδοκία και στοίχημα

Εθνικός Φιλιππιάδας-Αετός Σκύδρας (8 Μαρτίου 2011) για δωροδοκία

Εθνικός Αστέρας-Πιερικός (15 Νοεμβρίου 2009) για δωροδοκία και στοίχημα

Διαγόρας-Πιερικός (19 Μαρτίου 2011) για δωροδοκία

Κατηγορούμενοι είναι οι:

Πιερικός: Ντούμος (πρόεδρος), Σούλης Παπαδόπουλος (προπονητής), Δήμου-Τσιγιάννης (παίκτες)

Εθνικός Αστέρας: Αδαμάκης (πρόεδρος), Μανίκας (προπονητής)

Εθνικός Φιλιππιάδας: Λιόντος (πρόεδρος)

Δόξα Κρανούλας: Κασσής (πρόεδρος), Ζώης (προπονητής)

Αναγέννηση Επανομής: Μπαλασάς (πρόεδρος), Βοσνιάδης (προπονητής)

mikriliga.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 28 από 29Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού :: PanthraxClub :: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ-

Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις