ΠΑΟΚοσμίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΑΟΚοσμίου   ΠΑΟΚοσμίου Icon_minitimeΤετ 27 Μαρ 2013, 4:53 pm

Ο ΠΑΟΚοσμίου έγραψε ιστορία
Με τη νίκη που πέτυχε μέσα στις Σέρρες παρέμενε στην Δ’ Εθνική (Γ’ νέα)

Έγραψε ιστορία ο ΠΑΟΚ Κοσμίου. Απέναντι σε Κασσάνδρες που τον αμφισβήτησαν αυτός στάθηκε όρθιος και στο ύψος των περιστάσεων και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη με 1-3 μέσα στην έδρα της Αναγέννησης. Μια νίκη που τον φέρνει να αγωνίζεται από τη νέα περίοδο στη νεοσύστατη Γ’ Εθνική, έχοντας πια στις πλάτες του την εμπειρία μιας όχι τελικά και τόσο εύκολης χρονιάς. Εκτός από την ιστορική επιτυχία σήμερα η ομάδα του Στέφανου Ζέκου και του προπονητή Σάββα Αϊβάζη απέδειξε σε όλο τον κόσμο ότι τα παιχνίδια κερδίζονται μέσα στον αγωνιστικό χώρο και ότι πολλές φορές οι δημόσιες σχέσεις που ενδεχομένως έχουν κάποιοι, να μη μετράνε.
Όλοι οι κάτοικοι αυτού του νομού πρέπει να είναι ευτυχισμένοι και περήφανοι που ένα σωματείο όπως το Κόσμιο του χρόνου θα μας εκπροσωπεί στη νέα κατηγορία. Ελπίζουμε και ευχόμαστε το ίδιο και για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου. Άλλωστε όσο περισσότεροι οι εκπρόσωποί μας τόσο μεγαλύτερη η διαφήμιση και η προβολή της περιοχής μας.
Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα ο ΠΑΟΚ ήταν ανώτερος σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και δίκαια κέρδισε. Η αντίπαλη ομάδα, ο Οδυσσέας, που στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και πάλεψε το παιχνίδι δεν μπόρεσε τελικά να αντισταθεί στην πίεση του Κοσμίου, το οποίο πάτησε στο χορτάρι αποφασισμένο να πάρει το τρίποντο. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε μόλις στο πρώτο λεπτό να προηγηθεί με τον Σταύρου δείχνοντας το δρόμο της νίκης και στους υπόλοιπους παίκτες. Δεκατρία λεπτά αργότερα ήρθε και το δεύτερο τέρμα του Κοσμίου με τον Πεχλιβανίδη, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 56ο λεπτό και προς στιγμήν τα πράγματα πήραν μια άγρια ομορφιά, αφού το άγχος για την ισοφάριση έκανε την εμφάνισή του. Παρόλα αυτά οι παίκτες του Αϊβάζη έδειξαν χαρακτήρα, πείσμα, αλλά και την αποφασιστικότητά τους μέσα στο γήπεδο και στο 82ο ο Καμπιώτης, ο πρώτος σκόρερ του Κοσμίου, σφράγισε τη νίκη με ένα πολύ ωραίο γκολ. Τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα κύλησαν με το Κόσμιο να έχει την κατοχή της μπάλας και τους παράγοντες να κοιτάζουν τα ρολόγια τους μέχρι να έρθει η λήξη.
Το σφύριγμα της λήξης βρήκε ένα κουβάρι παίκτες, τεχνικούς και διοίκηση αφού πια το άγχος και η πίεση τόσων αγωνιστικών είχε μετατραπεί σε έκρηξη χαράς. Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους παράγοντες του Κοσμίου, που το πάλεψαν και δεν τα παράτησαν λεπτό, ούτε όταν οι οιωνοί δεν ήταν καλοί γι’ αυτούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΟΚοσμίου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού :: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ-