Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Panthraxclub3
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού
Καλώς ήρθες στο PanthraxClub
ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Panthraxclub3



 
ΦόρουμΔωρεάLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 78, στις Δευ 05 Ιαν 2015, 10:22 pm
Σκόρερ Πανθρακικού
Χορηγοί











IP
Για την καλύτερη περιήγηση στο Φόρουμ μας χρησιμοποιήστε: Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.


Μοιραστείτε | 
 

 ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα

manos


Αριθμός μηνυμάτων : 79

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 30 Ιαν 2016, 11:28 pm

Το ματσάκι δεν το είδα. Είδα μόνο το 4λεπτο των "καλύτερων" στιγμών.

Διάβασα βέβαια ότι ο νέος Μουρίνιο κατέβασε το ίδιο σύστημα. Και εμπιστεύτηκε εκ νέου τον περιπατητή Μάρτινς.

Ο Παπαγεωργίου με υπέροχη ασσίστ τελικά έκρινε το ματς.

Δυο πράγματα με ξένισαν: 

- Το ότι δεν αντιδρουν οι παίκτες σε κανένα ερέθισμα. πχ η αντίδραση του Ρουσβανη (...καλόπαιδο από τα λίγα από ότι λένε στην Παιανία) στην κόκκινη έφτανε για ένα 2-0. Καμία αντίδραση, δεν ξυπνάνε με τπτ οι δικοί μας.
- Την αντίδραση του Μαρινάκου στο γκολ. Ισα ρε κακομοιράκο που ούρλιαζες σαν δεκάχρονη παρθένα. Τι κρίνεται; Ευρωπαική έξοδος; Αφού δεν έχεις αδειοδότηση και δεν θα παίξεις, ακόμη κι αν βγεις (που δεν θα βγεις). Είναι και γείτονας λέει στην καταγωγή. Μόνο που κάτι τέτοιες συμπεριφορές με κάνουν να θυμάμαι την παλιά της ονομασία. Λίγο πιο σεμνά να συμπεριφέρεται ο Δεδεαγατσιώτης την επόμενη φορά (αν σταθεροποιηθούμε στη β' γιατί και αυτός κάπου εκεί θα καταλήξει).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 31 Ιαν 2016, 12:56 pm

Εντάξει,έχει κάποια μικροπροβληματάκια η ομάδα,αλλά τώρα που πήραμε τον Judas Priest,θα τους ισοπεδώσουμε όλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 31 Ιαν 2016, 1:04 pm

Και πάνω που θα έγραφα ότι άμα φάει καμιά κόκκινη ή ξέρω γω τραυματιστεί ο Αθανασιάδης μετά θα βλέπαμε το έργο "Ο Καραγκιόζης τερματοφύλακας-γεια σου μπαμπάκο-γεια σου οικογένεια-όλη η πόλη μια ομάδα",η διοίκηση με πρόλαβε.

Αυτά είναι.

Αμα είσαι επαγγελματίας ρε παιδί μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 31 Ιαν 2016, 7:21 pm

...συμπερασματικα,μετα και τα χθεσινα, μαλλον κλεινει ο κυκλος που ανοιξε εκει καπου (μα τοσο κοντινο....) στο 2004...................


....εκει, που το οραμα εκεινων των locos  που ετρεχαν τοτε την ομαδα,περασε και στον κοσμο της πολης.........γι αυτον ακριβως τον λογο ο Πανθρακας εκανε το δικο του σουξε.........


.......δεν ειναι ωρα (ακομη.....) για μνημοσυνα και τελετες ληξης....θα τα κανουμε ομως ....in time και με καθαρο μυαλο.......δεν ξερω ομως, αν θα μπορεσουμε να ξανακοιταξουμε μπροστα.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΔευ 01 Φεβ 2016, 4:22 pm

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 220828


           .......καλησπερα και καλο μηνα....ειμαι η Αμπιγκεϊλ απο το Μέξικο...............


                                  
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΠαρ 05 Φεβ 2016, 9:21 pm

..........Φωτακης λεει............new entry.............


                         ....τον Τσαλουχιδη, γιατι δεν τον ψαξανε ...?

    ....ασε μας μπρε ΠΑΕ στο ντερτι μας.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 06 Φεβ 2016, 9:31 pm

.....Μαντζιο....ψυχαρα...Πανθρακικαρα !.........................


...παντα τετοια μπρε.......να κερδας,να εχεις αντιπαλο με δεκα παικτες και να γυριζεις πισω την ομαδα σου......


   .....μπουυυυυυυυυυυυυυυυυ ρε χλιμιντζουρα , που σε αποθεωνανε κι ολας με πανι στο ΔΑΚ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 06 Φεβ 2016, 9:33 pm

....μουνι Σιδηροπουλε..............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

manos


Αριθμός μηνυμάτων : 79

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 07 Φεβ 2016, 7:31 pm

Σιγά το πράγμα που έκανε ο Σιδηρόπουλος. Συγκριτικά με την υπέρτατη διαιτητική μου στιγμή, το χθεσινό δεν είναι τίποτα. Το αποκορύφωμά του ήταν και πάλι εναντίον μας, αγώνας Εργοτέλης-Πανθρακικός που στο 0-0 έδωσε πέναλτι εναντίον μας για σπρώξιμο. Οι δυο παίκτες είχαν απόσταση πάνω από μίσο μέτρο και η απορία του "θύτη" Αργυρίου στον καταλογισμό ήταν ενδεικτική. Και στο cl τα είχε κάνει πουτάνα μια φορά σε αγώνα της Μαν. Σιτι (νομίζω με ΤΣΣΚΑ) όταν ο Τουρέ παραλίγο να τον γραπώσει. Προσωπικά έχω ξεπεράσει κάθε συναίσθημα οργής για το Σιδηρόπουλο. Γραφικός έχει καταντήσει. Για τα πανηγύρια.

Νίκησε και ο Μητσάρας, μετά το Δεκέμβρη. Γεια σου ρε προπονηταρά που σε εμπιστέυτηκαν οι δικοί μας οι άχρηστοι...

Πλησιάζει και η ουσιαστική επιβεβαίωση του αναπόφευκτου. Η ζώνη στους 22, εμείς στους 14 και το μέγιστο που ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ μπορούμε να πιάσουμε είναι άκομη 20. Τονίζω το ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ.
Νίκες μέσα με Πλατανιά-ΠΑΣ-ΠΑΟΚ-Ατρόμητο-Ηρακλή
Νίκη έξω με Ξανθη
Ισοπαλία έξω με ΑΕΚ-ΠΑΟ

Στα επόμενα τρια (Πλατανιάς-Ξάνθη-ΠΑΣ) ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ψάχνουμε 9 βαθμούς. 

ΥΓ Καλά, από αυτούς τους 20 βαθμούς, ζήτημα να μαζέψουμε 5-6. Αλλά όσο ζεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΔευ 08 Φεβ 2016, 12:15 pm

Δε ζεις. Εχεις πεθάνει. Εχουμε πεθάνει για ν' ακριβολογούμε δηλαδή.

Η ομάδα έχει ήδη υποβιβαστεί,αφού διαφορά οκτώ βαθμών δεν καλύπτεται απ' αυτόν τον Πανθρακικό (που σκοράρει μια φορά κάθε τέρμηνο) ούτε με προεδρικό διάταγμα απονομής βαθμών.

Αλλωστε στο δικό μου το μυαλό,το "πλάνο" (που μπορεί και να είναι αεροπλάνο...) της διοίκησης αυτό λέει.

Υποβιβασμός ούτε καν στη Β' Εθνική,αλλά κατευθείαν στη Γ' όπως είναι δικαίωμα μας κι όπως έχουν κάνει και άλλοι πολλοί στο παρελθόν.

Ακόμα και οι χειμερινές μεταγραφές,αυτό φανερώνουν σε κάποιον που δεν έχει επαφή με τους έχοντες τις τύχες της ομάδας στα χέρια τους.

Τσιάρας,Πεταυράκης,Γιούδας,Ρούσσος μαζί με Ζδράβο,Ψάλτη,Τζελέπη και Νικόλτση,Γαβριηλίδη,Μουδούρογλου και τα λοιπά,φτιάχνουν έναν κορμό μιας ομάδας που θα τερματίζει στην πρώτη οκτάδα του ομίλου ΑΜΑΘ και Θεσσαλονικοημαθοπιερίας (γιατί από ένατος και κάτω πέφτεις τοπικό) και δεν θα έχει στόχο την άνοδο στη Β' Εθνική,τουλάχιστον μέχρι αυτή να γίνει αμιγώς ερασιτεχνική (που θα γίνει κάποια στιγμή,αυτό είναι βέβαιο).

Κρατάς και καναδυο έμπειρους (από κάτι πρώην ποδοσφαιριστές που έχουμε) παίρνεις και πεντέξι ακόμα παλικαράκια νεαρά,ορίστε το ρόστερ συμπληρωμένο και πιστό στις παραπάνω προδιαγραφές.


Αυτό λέει η δική μου λογική,η οποία βέβαια δε μπορώ να ξέρω αν συμβαδίζει με τη λογική των διοικούντων.

Ο χρόνος θα δείξει.

Οπως πάντα.

Εμείς πάντως,δε μασάμε και δε φοβόμαστε κανέναν και τίποτα.

ΠΑΝΘΡΑΞ ήμασταν,είμαστε και θα είμαστε να πούμε και σ' όποιον (ντόπιο και μη) γουστάρουμε.


Υ.Γ: Αν έχω δίκιο (σχετικά με τα σχέδια των διοικούντων) τότε απλά θα πω,ότι δεν διαφωνώ επί της ουσίας. Αμα δε μπορούμε στα ψηλά,ας πάμε στα χαμηλά. Δεν είναι ντροπή αυτό,ισα-ίσα. Εκεί που διαφωνώ,είναι ο χρόνος εφαρμογής του σχεδίου (ΑΝ υπάρχει τέτοιο,επαναλαμβάνω). Γιατί δηλαδή να υποστούμε όλοι μας το φετινό βασανιστήριο; Ποιος ο λόγος; Από τη στιγμή που πέρυσι δεν πήραν άδεια,όλα αυτά που λέω παραπάνω,έπρεπε να ξεκινήσουν από φέτος. Ας έχαναν στο ΔΑΚ από ΠΑΟ-ΠΑΟΚ κι ας έπεφταν. Θα τους καταλόγιζε ο οποιοσδήποτε το παραμικρό; Οχι βέβαια. Ενώ τώρα τι κατάφεραν; Μια τρύπα στο νερό έκαναν. Τέλος πάντων.

Πάμε γι' άλλα;

Αντε να δούμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoss16
tasoss16


Αριθμός μηνυμάτων : 225

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΔευ 08 Φεβ 2016, 2:42 pm

Καλα τα λεμε, αλλα..... εκει που λες υποβιβαστηκαμε, επεσε η ομαδα, να που ερχονται οι ηλιθιοι και σε κανουν να ελπιζεις παλι. Μιλαω για τους οπαδους του ατρομητου και της αεκ.. Μεχρι και μαχαιρωματα ειχε... αυτο σημαινει μηδενισμο του ατρομητου και -3 βαθμους.. κι εκει που ηταν στους 22 βαθμους, να τους στους 16. Οποτε βγει η αποφαση βεβαια..

Τί να πω; Εκει που το πηρα αποφαση να ξανα τα ιδια. Στους 2 η διαφορα...Δε λεει να βγει αυτη η ψυχη ρε γαμωτο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤρι 09 Φεβ 2016, 2:46 pm

Ακόμα κι αυτό το σενάριο να πραγματοποιηθεί,η ομάδα δεν εμπνέει εμπιστοσύνη ότι θα τα καταφέρει να περάσει στη βαθμολογία έστω κι αυτόν τον Ατρόμητο των 22-6=16 βαθμών.

Εκτός απ' αυτό όμως,υπάρχει και το θέμα του αν θέλεις να παραμείνεις εκεί που είσαι.

Και με αυτά που κάνεις,ΔΕΙΧΝΕΙΣ στον απέξω,ότι δε θέλεις.

Οταν παίρνεις για προπονητή τον Χατζηνικολάου (που δεν έχω τίποτα με τον άνθρωπο,ούτε τον ξέρω ούτε με ξέρει προσωπικά...) και κάνεις μεταγραφές τύπου Πεταυράκη και Τσιάρα και Γιούδα και Ρούσσου δε δείχνεις ότι έχεις στόχο την παραμονή,όσους βαθμούς κι αν αφαιρέσουν από τους άλλους.

Αντίθετα,δείχνεις ότι έχεις στόχο τη δημιουργία μιας κάπως οργανωμένης διάδοχης κατάστασης,σε παρακάτω (ή πολύ παρακάτω) κατηγορία.

Με εσένα στο τιμόνι,ή και χωρίς εσένα.


Προσωπικά προτιμώ το "χωρίς" αλλά εντάξει,το τι προτιμώ εγώ,δεν ενδιαφέρει και κανέναν στην τελική.


Ολα τα υπόλοιπα,είναι κουβέντες καφενείου,τις οποίες φυσικά και έχουμε κάθε δικαίωμα να τις κάνουμε,διότι είμαστε σε καφενέ,αλλά εμένα δεν παύουν να μου φαίνονται σαν σενάρια επιστημονικής φαντασίας.




Υ.Γ:Να περάσω τον Ατρόμητο,με ΠΟΙΟΝ;

Ποιος θα βάλει γκολ;

Θα περιμένω τον Ηλιάδη μήπως και πιάσει καμιά στραβοκλωτσιά και κάνει και τρεις καραμπόλες η μπάλα δεξιά κι αριστερά για να πάει μέσα;

Αστο καλύτερα.

Δεν έχω ΤΙΠΟΤΑ,δε μπορώ να πιαστώ από ΠΟΥΘΕΝΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤρι 09 Φεβ 2016, 3:29 pm

...συμφωνω με τον συναδελφο (μετα απο καιρο......).....περισσοτερες πιθανοτητες εχουμε να φαμε αστεροειδη στην κεφαλα μας,παρα να την γλυτωσουμε και φετος.......


....δεν ζωντανευουν οι "νεκροι"...................και με δεκα να αφησουν τον Ατρομητο,εμεις ειμαστε ικανοι να τερματισουμε με λιγοτερους βαθμους, απο οσους εχουμε τωρα.....................δεκα κατσικια που βοσκανε στο χορταρι ειναι η εικονα της ομαδας μας...........με τον Αθανασιαδη να προσπαθει το παλληκαρακι  να σωσει τα προσχηματα,αλλα και να κανει το βημα για το μελλον του...............


....Ιγκορ τ αγορι μ...........σε ευχαριστουμε για τις ομορφες στιγμες...


      .....αλλα ρε μεγαλε..............μυαλανε τα πονα μας..............λυπησου μας...οχι αλλο καρβουνο...........παιξε ποδοβολευ................το αλλο σε τερματισε.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤρι 09 Φεβ 2016, 5:05 pm

Κι αν παρ' όλα αυτά,οι δικοί μας έχουν την αυταπάτη ότι αυτό το πράμα που δημιούργησαν μπορεί ακόμα να σωθεί και την ακόμα μεγαλύτερη αυταπάτη ότι θα μπορούν κάθε χρόνο να τη βγάζουν έτσι,τότε έχω να τους δώσω μια συμβουλή.

Και τους τη δίνω (τη συμβουλή...) μόνο και μόνο επειδή είμαστε συντοπίτες και (πιστεύω) υποστηρίζουμε και την ίδια ομάδα.


ΜΕΙΝΕΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ.


Τερματίστε στην προτελευταία θέση κι όχι στην τελευταία.

Γιατί;

Μα διότι στην Ελλάδα ζούμε. Και στην Ελλάδα,συνήθως γίνονται κάποια απίστευτα κι όμως ελληνικά. Ιδιαίτερα το καλοκαίρι σε ότι έχει να κάνει με τα ποδοσφαιρικά βεβαίως.

Και κει μέσα στις ροδακινιές,κάτι μπορεί να παιχτεί. Κάτι "ψιλοανώμαλο" κι έτσι,όπως παίχτηκε πέρυσι με τα παγανέλια.

Και τελικά έπεσε η Ακρόπολη (που λέει και το ρητό του σουβλατζή...)

Αυτή τη συμβουλή έχω να τους δώσω εγώ.



Υ.Γ: Είναι και ρεαλιστικός ο "στόχος" αυτός,ο μόνος που σας απέμεινε άμα θέλουμε να λέμε τα πράγματα με τ' όνομα τους. Τέσσερις βαθμούς μπροστά είστε (είμαστε) και μένουν εννιά ματσάκια. Μπορείτε; Μωρέ σιγά μη μπορείτε,αλλά λέμε τώρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 13 Φεβ 2016, 7:05 pm

Να ρε που φαγωθήκατε όλοι...

Έβαλε γκολ ο Ιγκόρ τελικά  ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 1887146939
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

manos


Αριθμός μηνυμάτων : 79

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 13 Φεβ 2016, 7:41 pm

Τίτλος αγώνα: Ο Φανούρης και τα χάλια μας

Στο β' γύρο και με το παιχνίδι της Τριπολης να μην μετράει, πήραμε σε έξι "εξάποντα"...τρεις βαθμούς. 3/18 δηλαδή. Και σήμερα ουσιαστικά κλείδωσε ο υποβιβασμός. Και το λουκέτο δε σπάει.

Όταν ο Πλατανιάς σου πέρνει έξι βαθμούς, σκοράρει έξι τέρματα και κρατάει ανέπαφη την εστία του, σου αξίζει. Επίσης, όταν κορυφαίος της χρονιάς είναι ο Μελίσσης, δεν έχεις ελπίδες. Και δεν εννοώ τίποτα για το Μελίσση (αντίθετα μου είναι και συμπαθέστατος) αλλά με MVP σέντερ μπακ δεν ελπίζεις σε τίποτα. 

Δυο απορίες όμως έχω: Γιατί υπέγραψαν το Φωτάκη και γιατί προσέλαβαν το Χατζηνικολάου. 

Είδα το ματς έως το 55'. Μετά δεν άντεξα. Δυο πράγματα είδα: εμάς να είμαστε ένα συννοθύλευμα άψυχων (εξαίρεση Ηλιάδης, Ντιγκινί, Μελίσσης που είχαν κάποιο τσαμπουκά) και μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΑΡΕΤΑΓΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ, τον Πλατανιά. Ο Παράσχος ακόμη κάνει πολύ καλά τη δουλειά του. 

Έχουμε τους τέσσερις μεγάλους που θα πάρουμε ένα μεγαλοπρεπέστατο 0*4=0 βαθμούς. Στα υπόλοιπα 4 (Ξάνθη εκτός, μέσα ΠΑΣ, Ηρακλής, Ατρόμητος) ας παλέψουν για την αξιοπρέπειά τους μήπως και καβατζάρουμε τους 20 και μείνουμε προτελευταίοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

manos


Αριθμός μηνυμάτων : 79

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 13 Φεβ 2016, 7:49 pm

SPQR έγραψε:

Έβαλε γκολ ο Ιγκόρ τελικά  ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 1887146939

Είσαι άδικος με τον Ίγκορ. 

Παικταράς είναι, τίμησε τη φανέλα και στην τελική είναι διαχρονικά ο πρώτος σκόρερ της ομάδας στην Α' εθνική. Προσωπική γνώμη είναι ότι είναι ο ποιοτικότερος παίκτης που έχει αγωνιστεί στον Πανθρακικό.

Στα συν του η υψηλότατου επιπέδου τεχνική και η ποδοσφαιρική ευφυία (τα μισά πέναλτι που έχει πάρει, ουσιαστικά τα έχει "εκβιάσει" διαβάζοντας τη φάση και την αντίδραση του αντιπάλου).

Το μόνο μείον του (από την πρώτη μέρα φανερό, γι'αυτό ήρθε και εδώ) η ταχύτητα. Και σε ανοιχτό χώρο αλλά κυρίως στην αρχική έκρηξη. Πλέον, στα 36,5 του χρόνια,  μηδένισε στο συγκεκριμένο τομέα και δε μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς. Εγώ θα ήθελα πάντως να συνεχίσει στην ομάδα (ότι και αν σημαίνει αυτό με τη μελλοντική κατάσταση).

Οπότε είναι άδικο να κρίνουμε έτσι τον Ίγκορ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 13 Φεβ 2016, 7:56 pm

Ένα λογοπαίγνιο έκανα,χρησιμοποιώντας το μικρό όνομα του σκόρερ του δεύτερου γκολ του Πλατανιά.

Δεν έκρινα τον δικό μας Ιγκόρ (αυτό δεν το έχω κάνει ποτέ απ' όσο θυμάμαι...) αλλά την ανικανότητα της ομάδας ΣΥΝΟΛΙΚΑ να σκοράρει.

Εξηγούμαι,διότι βλέπω ότι παρεξηγούμαι και δεν το θέλω καθόλου αυτό.


Κατά τ' άλλα 'νταξ' μια απ' τα (γ)ίδια.

Τι είχες Γιάννη,τι είχα πάντα και τα λοιπά.

Σε δουλειά να βρισκόμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 13 Φεβ 2016, 10:34 pm

Κι αφού θυμήθηκες τότε τον Μπούκοβι κυρ-Σάββα μου,τώρα σίγουρα θα θυμηθείς και τον ΜΠΟΜΠΕΚ.

Αήττητος και ΑΘΑΝΑΤΟΣ


Αντε και του χρόνου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 14 Φεβ 2016, 11:02 am

...και με την σφραγιδα πλεον απο χθες.......αντε γεια μας.......


   .....η απορια γιατι Φωτακης και Χατζηνικολαου,εχει μια απαντηση................γιατι κλανει το γατί.................




.......Υ.Γ.   ....χαιρομαι για την χαρα του συναδελφου παραπανω..........καιρος ηταν να σκασει το χειλακι του..............πολυ πικρα μπρε και φετος.........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 14 Φεβ 2016, 2:58 pm

Οι βρωμιάρηδες,είναι ο μοναδικός μεγάλος οίκος στο Γουέστερος που ΔΕΝ έχει στην κατοχή του σπαθί από βαλυριανό ατσάλι.

(Το απόλυτο σύμβολο ισχύος το σπαθί από το ατσάλι αυτό,του οποίου το μυστικό της κατασκευής,έχει χαθεί με το πέρασμα των αιώνων και κανείς δεν ξέρει πλέον να το φτιάχνει)

Για να εξαλείψουν λοιπόν αυτό το μειονέκτημα (που είναι και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ τους μειονέκτημα), οι βρωμιάρηδες δωροδoκούν διάφορους μικρότερους οίκους για να τους δώσουν το δικό τους,απειλούν,σκούζουν,παρακαλάνε,αλλά μέχρι τώρα παίρνουν τ' αρχίδια μου.


Όμως είναι γνωστό,ότι η συνεχής προσπάθεια μετράει (τα πρώτα 50 χρόνια είναι τα δύσκολα άλλωστε...) και η συνεχής αυτή προσπάθεια που θα πάει,κάποτε θα δικαιωθεί.

Μα με κάτι νίκες 0-3 άνευ αγώνος,μα με κάτι κόρακες που κάτω απ' τα μαύρα φοράνε το περήφανο λιοντάρι,μα με κάτι άλλες ΠΟΥΣΤΙΕΣ (σ' αυτό οι συγκεκριμένοι δεν παίζονται...) στο τέλος θα το πετύχουν κι αυτό.


Ίσως και του χρόνου.

Εδώ θα είμαστε και θα το δεις.



Υ.Γ: Όλης της (αθλητικής) Ελλάδας το χειλάκι έσκασε χθες. Αλλά θα μου πεις,λογικό ειν' αυτό,από τη στιγμή που όλοι οι έλληνες με τη λογική του μέσου γαύρου βεβαίως (η οποία ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ και προσωπικά έχω σταματήσει να τη μάχομαι εδώ και καναδυο δεκαετίες...)  είναι είτε βάζελοι,είτε ...Άρσεναλ. Γι' αυτό άλλωστε και στη λεγεώνα,οι περισσότεροι γίνονται Τ/Φ (τυφεκιοφόροι).

Ή αλλιώς... GUNNERS  ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 1887146939
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΚυρ 14 Φεβ 2016, 5:35 pm

       ......η χαρα της μεταφυσικης η η μεταφυσικη της χαρας................




.....σημασια εχει παντως πως η μιση μνημονιακη Ελλαδα,καταχαρηκε.......για μενα παντως,(που δεν ειμαι ουτε βαζελος ουτε Αρσεναλ...) ψαχνω συννεφο να πεσω............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΠεμ 18 Φεβ 2016, 3:17 pm

.....σκοντα κσανθι την Κυριακη και δεν κουνιεται λεπι............α πα πα πα πα πα........ουτε ενας,εστω  για την τιμη των οπλων........καποιος να θυμηθει οτι καποτε αγοραζαμε δυο δυο τα διαρκειας..............και μετραγαμε τις ωρες αναποδα για τα ματσακια στο ΔΑΚ......


.........σταση που δηλωνει σιωπηρο οσο και "ενοχο" τρισαγιο στον τεθνεοντα.......αυτο σε ελευθερη μεταφραση μπορεις να το πεις και κο κο κο  οι κοτουλες και ψι ψι ψι ψι.....οι ψιψινες....................


....διατι να το κρυψωμεν αλλωστε......................




....Πανθρακικαρα στα δυσκολα μπρε....... και οποιος αντεχει.....




...οποιος δεν αντεχει ... κο κο κο κο κο κο ........και μαλιστα δυνατα..............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 20 Φεβ 2016, 3:10 pm

Κανένας Πανθρακικός και καμια Ξάνθη δεν παίζουν αύριο.

Έτσι είναι οι αγώνες Ξάνθης-Πανθρακικού;

Εγώ αλλιώς τους θυμάμαι.


Το αυριανό -παντελώς αδιάφορο- ματσάκι,έχει αξία μόνο για στατιστικούς λόγους.

Τίποτα άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cappo
cappo


Αριθμός μηνυμάτων : 7072

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11 - Σελίδα 21 Icon_minitimeΣαβ 20 Φεβ 2016, 6:34 pm

...παλι δεν θα συμφωνησω με τον συναδελφο..........Πανθραξ - σκοντα κσανθι,γραφει αυριο......και για στατιστικους λογους και μονο να ηταν το παιγνιον,η μια στηλη θα λεει Πανθραξ......οποτε το ενδιαφερον υπαρχει σε καθε περιπτωση............


...επειδη το υποβαθμιζουμε εμεις(γιατι δεν μπορουμε να κανουμε κι αλλιως....) δεν σημαινει πως δεν εχουμε μια συγκρουση ακομη...............για σκεψου λεω εγω, να σε πελεκησουν ανελεητα (που δυνητικα μπορουν να το κανουν,αφου οι αντιπαλοι ειναι ενα κοπαδι κατσικιων με μερικα αγριοκουνελα....) τι εχουν να φορτωσουν στην καμπουρα μας για κανια 50αρα χρονια ακομη...............


...........τρατζικο πραγματικο........σε πολυ κακο φεγγαρι μας ξαναβρισκουν δυστυχως για αλλη μια φορα................................ο Λαδακης ομως λεει,πως θα φτυσουν αιμα μεχρι το τελος...........ιδωμεν...................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+

 Παρόμοια θέματα

-
» ΚΑΦΕΝΕΣ
» ΚΑΦΕΝΕΣ Νο8
» ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 2
» ΚΑΦΕΝΕΣ Νο9
» ΚΑΦΕΝΕΣ Νο 3
Σελίδα 21 από 23Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Το φόρουμ των φίλων του Πανθρακικού :: PanthraxClub :: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ-

Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις