Για την καλύτερη περιήγηση στο Φόρουμ μας χρησιμοποιήστε: Mozila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Επόμενο
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 3322

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΔευ 27 Ιουν 2011, 3:40 pm

gerolykos έγραψε:
Aν και φαν της μπόκα, ειλικρινά με χάλασε που έπεσε η ρίβερ πλέιτ.
Πρώτον γιατί τα ντέρμπυ μεταξύ των ήταν καταπληκτικά, και δεύτερο γιατί θεωρώ την ρίβερ αυτή τη στιγμή ελαφρως καλύτερη σε δυναμικό από τη μπόκα.
Να μη χαιρόμαστε λοιπο΄ν γιατί του χρόνου μπορεί να δούμε το ντέρμπι των αιωνίων στη β εθνική.

Και γω ετσι ελεγα πριν το ματς Αρχηγε,αλλα κατα τη διαρκεια επραξα τελειως διαφορετικα.

1.Καταρχην,ειχα σφιξιμο σε ολον τον αγωνα. Αδικαιολογητο,αφου πιστευα οτι ευκολα η δυσκολα θα σωθουν.

2. Πραγματικα,το ματς με καθηλωσε. Ουτε για κατουρημα δεν πηγα,ακομα και στο ημιχρονο.

3. Οταν η Μπελγκρανο ανοιξε το σκορ στο τεταρτο λεπτο με το (ορθως τελικα) ακυρωμενο γκολ,επιασα τον εαυτο μου να μονολογει: "Παρτε τα ρε μ..ια"

4. Στο αμεσως επομενο λεπτο που η Ριβερ προηγηθηκε,ειπα: "Οχι ρε πουστη,πολυ νωρις το εβαλαν"

5. Οταν δεν τους εδωσε το καθαρο πεναλτι γυρω στο μισαωρο,ειπα: "Ευτυχως,που δεν το ειδε ο κορακας"

Παρ' ολα αυτα,ειχα την ψευδαισθηση,οτι δε θελω να πεσουν...

Εκει ομως που επεσαν οι μασκες,ηταν οταν ισοφαρισε η Μπελγκρανο. Εκει,με ακουσαν πεντε οικοδομικα τετραγωνα.

Στο χαμενο τους πεναλτι κρατουσα την ανασα μου και τετοια.

Τελος παντων,ψυχραιμα δε μπορω να το δω.

Ειμαι οπαδος των "αλλων"

Και ειμαι οπαδος των αλλων,απο το 1986-87,που ειδα πρωτη φορα σουπερκλασικο στο Μπομπονερα.

Δεν ειναι απλα πραγματα αυτα.

Χαιρομαστε και καλα κανουμε.

Ετσι θα εκαναν,ολοι οι οπαδοι,σε οποιαδηποτε χωρα του κοσμου.

Απολυτα φυσιολογικο ειναι...

Υ.Γ: Ηταν η ειδηση της χρονιας,να μην πω της δεκαετιας στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο. Υπαρχει αλλη ομαδα Β' Εθνικης με 33 εθνικα πρωταθληματα; Νομιζω πως οχι. Απολυτα σοκαριστικο γεγονος,για οσους απο μας ασχολουμαστε με το διεθνες ποδοσφαιρο και τα ενδιαφεροντα μας δεν σταματουν στο ποιος πρασινοκοκκινος θα παρει αλλο ενα στημενο πρωταθλημα.

Υ.Γ 2: Αν χθες επαιζε ο Αλμειδα,δεν επεφταν με τιποτα. Πισω απο το τερμα ηταν σε ολον τον αγωνα και δαγκωνε τις διαφημιστικες πινακιδες απο το παθος. Δεν εχω ξαναδει παικτη εκτος αποστολης να κανει ετσι.

Υ.Γ 3: Η σιγουρια τους,ηταν αυτη που τους εφαγε. Εχω την εντυπωση,οτι μεχρι το 85 του παιχνιδιου (και ενω ηθελαν ΔΥΟ γκολ) πιστευαν ολοι τους,οτι θα τα βαλουν.

Υ.Γ 4: Εμεις,δεν πεφτουμε. Με τιποτα λεμε. Ειμαστε στη δωδεκατη θεση της ειδικης βαθμολογιας και μπαραζ παιζει ο 17ος και ο 18ος. Εχουμε αποσταση ασφαλειας,κυριως διοτι πιο πιθανο ειναι να παμε προς τα πανω,παρα προς τα κατω.

Υ.Γ 5: Και τωρα,με ποιον θα παιξουμε σουπερκλασικο; Σαν τη Ριβερ,κανενας...
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Και κατι τελευταιο αρχηγε...

Δες το γκολ της Μπελγκρανο.

Γινεται μια καραμπολα στα σεντερ-μπακ της Ριβερ,απιστευτη.

Τετοιο γκολ,μπαινει μια φορα στα ΕΚΑΤΟΝ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ...

Ηταν γραφτο τους.

........................

Αριθμός μηνυμάτων : 8474

Τελικά πριν από τους Γιαννακόπουλους στο μπασκετ έφυγαν οι Αγγελόπουλοι από τον γαύρο .... είναι τα ποντίκια που φεύγουν πρώτα πριν κυρύξει πτωχευση η χώρα

Αριθμός μηνυμάτων : 3096

εφτά εκατομμύρια ευρώ κόστισε η τελετή έναρξης των special olympics.
καλά ρε πόσο μαλάκες μπορεί να είναι οι τύποι ;
Ρε γερουλάνο, τσιφλίκι του αποτυχημένου εφοπλιστή μπαμπά σου είναι το υπουργείο ;
και καλά εσύ , ο χοντρός βαγγέλης πως τα έδωσε ρε ;
τελικά αν δε δω κρεμασμένο κάποιο δεν θα πειστώ ποτέ ότι έχουμε κράτος.
είστε για τον ασβέστη ρε κυβερνοπασόκοι.κρίμα τον κόσμο που στηρίχθηκε πάνω σας, κρίμα οι θυσίες του, τα όνειρά του.
Στο διάλο και ακόμα παραπέρα ρε παρτάλια.

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 28 Ιουν 2011, 2:07 pm

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Rober%202

Αρκετά ήταν τα νέα πρόσωπα στην πρώτη προπόνηση της ομάδας, αλλά τα περισσότερα ήταν νεαρά παιδιά από τις ακαδημίες του συλλόγου. Η μοναδική μεταγραφική ενίσχυση του ΠΑΟΚ ήταν ο Μπερτράν Ρομπέρ, που αποκτήθηκε μένοντας ελεύθερος από τον Πανθρακικό, με τον οποίο είχε δύο εξαιρετικές σεζόν στην Ελλάδα πριν κάνει το μεγάλο του άλμα και κλείσει στο Δικέφαλο.
Ο Γάλλος πήγε πριν την έναρξη της προπόνησης στα γραφεία της Τούμπας (συνοδευόμενος και από τον Λευτέρη Σακελλαρίου με τον οποίο ήταν συμπαίκτες και στον Πανθρακικό και του έδειχνε τα κατατόπια…) για να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο στον ΠΑΟΚ. Αργότερα έπαθε την πλάκα του με τον κόσμο στις κερκίδες και με δηλώσεις του δεν έκρυψε ότι πρώτη φορά στη ζωή του έζησε τέτοια εμπειρία με 10.000 οπαδούς στην πρώτη προπόνηση μίας ομάδας!
«Ήρθα στον ΠΑΟΚ για να βοηθήσω όσο μπορώ κι εγώ από την πλευρά μου για για να πετύχει τους στόχους της. Πρώτη φορά στην ζωή μου ζω κάτι όπως αυτό που έγινε σήμερα στο γήπεδο», τόνισε ενθουσιασμένος. «Εύχομαι να έχουμε μια καλή χρονιά και εγώ από την πλευρά μου θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να βοηθήσω την ομάδα», πρόσθεσε

ΣΠΟΡ του Βορρά
Panthrakikosfan

Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ηλικία : 28
Τόπος : Κομοτηνή

Όσοι σήμερα το βράδυ μείνετε μέσα, συντονιστείτε στο ράδιο Ροδόπη 95.5 στις 21:00 για έντεχνη και ροκ μουσική με τον Μαχαιρίτσα να έχει την τιμητική του. Very Happy

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 29 Ιουν 2011, 12:25 pm

διακοπή ρευματος 12:30 με 14:00 ..... μπάι

ο Νικόλας ο Μπαχαρίδης απέκτησε και σελίδα στην .....wikipedia

Η αγωνιστική περίοδος, όσον αφορά την ημερολογιακή της διάρκεια, φτάνει στο τέλος της (30.06.2011) κάτι που σημαίνει ότι είναι μια καλή ευκαιρία για να πραγματοποιηθεί ένας μικρός απολογισμός για την πορεία του Πανθρακικού στο πρωτάθλημα της Football League αλλά και το κύπελλο Ελλάδος.
Η πρώτη ενότητα αφορά τους μήνες Σεπτέμβριο και Οκτώβριο όπου ο Πανθρακικός έδωσε 9 αγώνες, 7 για πρωτάθλημα και 2 για το Κύπελλο. Η χρονιά ξεκίνησε με τον Κώστα Βασιλακάκη στην τεχνική ηγεσία του Πανθρακικού και με την πρώτη επίσημη αγωνιστική υποχρέωση να είναι μέσα στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννενα στις 13 Σεπτεμβρίου. Μια αναμέτρηση που μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί και ως αγώνας Super League καθώς οι δυο μονομάχοι πριν λίγους μήνες αγωνιζόταν στο κορυφαίο εγχώριο πρωτάθλημα.

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Anaskopisi1

Η αναμέτρηση ξεκίνησε και ολοκληρώθηκε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους που σκόραραν με τον Σιαλμά στο 4ο λεπτό της συνάντησης και πέτυχαν το νικητήριο τέρμα με τον Ανδράλα λίγο πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Καλογερόπουλου. Ο Νίκος Σουλτανίδης είχε ισοφαρίσει, προσωρινά, μετά από πάσα του Αρσενίεβιτς και αφού ξεπέρασε το εμπόδιο του τερματοφύλακα του ΠΑΣ, Κηπουρού. Αξίζει να σημειωθεί πως τόσο ο Σουλτανίδης όσο και ο Αρσενίεβιτς ήρθαν από τον πάγκο.

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Anaskopisi

Λίγες μέρες αργότερα για το Κύπελλο ο Πανθρακικός αγωνιζόμενος εκτός έδρας αντιμετώπισε τον Απόλλων μέσα στην Ριζούπολη όπου και χρειάστηκε την παράταση για να περάσει στην επόμενη φάση του θεσμού. Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν να αγωνίζονται με 10 ποδοσφαιριστές από το 40ο λεπτό, προηγήθηκαν με γκολ του Κύργια στις αρχές της επανάληψης για να ισοφαρίσει ο Καζάκης στο 83ο λεπτό. Σουλτανίδης και Καζάκης διαμόρφωσαν το τελικό 1-3 με 2 γρήγορα τέρματα στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. Αξίζει να σημειωθεί πως στο 39ο λεπτό ο Σουλτανίδης αστόχησε σε πέναλτι.
Οι φίλαθλοι του Πανθρακικού έπρεπε να περιμένουν ως τις 20 Σεπτεμβρίου για να δούνε από κοντά την αγαπημένη τους ομάδα. Απέναντι στην Βέροια έφτανε το γκολ του Ρομπέρ για να έρθουν οι πρώτοι βαθμοί στο ταμείο του Πανθρακικού.

Χαρακτηριστικό των πρώτων αγώνων του Πανθρακικού, στο πρωτάθλημα, οι νίκες των γηπεδούχων. Έτσι και μέσα στην Καρδίτσα η τοπική Αναγέννηση παίρνει τους βαθμούς της νίκης με σκορ 2-1. Όλα τα τέρματα στο 2ο ημίχρονο με τους Γκόμεζ και Χατζηρίζο για τους γηπεδούχους και τον Ρομπέρ για τους φιλοξενούμενους. Ο Γάλλος μέσος ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Σίμωσης.
Ακολουθούν 2 εντός έδρας παιχνίδια απέναντι σε Καλλιθέα και Ιωνικό. Ο Πανθρακικός επαληθεύει το ρόλο του φαβορί που έχει και πετυχαίνει το απόλυτο καθώς κερδίζει με σκορ 2-0 και 1-0 αντίστοιχα. Απέναντι στην Καλλιθέα ο Γιάννης Σίμωσης είναι ο τζόκερ καθώς μπαίνει στον αγώνα στο 62ο λεπτό πετυχαίνει στο 70ο λεπτό το 1-0 με όμορφη ατομική ενέργεια ενώ κερδίζει πέναλτι στο 78ο λεπτό με το οποίο ο Φώτης Παπουλής διαμορφώνει το τελικό 2-0.
Απέναντι στον Ιωνικό το γκολ του Λόπες με κεφαλιά στο 26ο λεπτό είναι αρκετό ώστε ο Πανθρακικός να φτάσει τους 9 βαθμούς στο πρωτάθλημα.
Η 3η εξόρμηση του Πανθρακικού έχει για ακόμη μια φορά ατυχή κατάληξη. Στην Ρόδο απέναντι στον τοπικό Διαγόρα ο Πανθρακικός γνωρίζει την 3η ήττα με σκορ 2-0 δεχόμενος τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τον Γεωργίου.
Στις 24 Οκτωβρίου 2010 η ομάδα των Τρικάλων έρχεται στην Κομοτηνή για την 7η αγωνιστική της Football League. Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Πουρής, εξελίσσεται σε πρωταγωνιστή της συνάντησης με αποτέλεσμα οι ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς. Μια συνάντηση που ουσιαστικά ήταν και η τελευταία για τον προπονητή της ομάδας, Κώστα Βασιλακάκη, αφού λίγα 24ωρα αργότερα οι δυο πλευρές έλυναν την συνεργασία τους.
Ο Οκτώβριος ολοκληρώνεται με παιχνίδια για το Κύπελλο Ελλάδος καθώς η ΑΕΚ είναι αντίπαλος του Πανθρακικού για την 4η φάση. Μια συνάντηση που πραγματοποιήθηκε υπό συνεχή βροχή ενώ η διεξαγωγή της ήταν αμφίβολη, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών, μέχρι και λίγες ώρες πριν το σφύριγμα του διαιτητή. Ο Σίμωσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το κέρδισε ο Πάγκαλος από τον Καλαμιώτη, βάζει την ομάδα του μπροστά αλλά ακολουθούν 5 τέρματα για την ΑΕΚ και τελικό σκορ 1-5. Την συνάντηση παρακολούθησε και από τα θεωρεία των επισήμων ο Εμίλιο Φερέρα που θα αναλάμβανε την τεχνική ηγεσία λίγες ώρες αργότερα.

Αριθμός μηνυμάτων : 2245

Τελικά και την Τετάρτη το Φανάρρρρρρρρ υπέροχο είναι !!!.
Εμείς οι Καβαλιώτες σήμερα έχουμε αργία !!!!
Χρόνια μας πολλά
και στους Πέτρους - Παύλους
andia
andia

Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Ηλικία : 55

Πρόεδρε μάθαμε και την ηλικία σου εκτος και αν είσαι μαζί με τους καθηγητές.

Αριθμός μηνυμάτων : 7072

.....χασαμε σημερα ενα πολυ καλο φιλο ....τον Γιωργο τον Βασιλειαδη του Δημου Κομοτηνης...τον "εφαγε" η αρρωστεια στην Γερμανια,οπου και εκανε θεραπεια.....

...Γιωργο...καλο ταξιδι φιλε.....να κουβαλησεις και το χαμογελο σου εκει ψηλα....
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ του Flamenco
Ο ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΣ  του Flamenco

Αριθμός μηνυμάτων : 6383

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 30 Ιουν 2011, 3:10 pm

Λυκος....Ο πιο trendy και ηλιοκαμενος της φωτό...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ 01 Ιουλ 2011, 10:21 am

Η ΜΟΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ που διώχνει το ΑΓΧΟΣ είναι η γυμναστική των δάχτυλων

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 GetInline.aspx?messageid=da7c6eb6-a3b1-11e0-a998-001e0bcb35f0&attindex=1&cp=-1&attdepth=1&imgsrc=cid%3a254B7973F3114583990DC04287ADCC7A%40USER1&hm__login=papadtri&hm__domain=hotmail.com&ip=10.211.24

Έχει επεξεργασθεί από τον/την karafatme στις Παρ 01 Ιουλ 2011, 12:01 pm, 1 φορά
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Αρχιζει η μπαλιτσα σημερα.

Αντε γιατι ολα τ' αλλα τα βαρεθηκαμε.

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6   ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ 01 Ιουλ 2011, 12:03 pm

03:45 ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 40757 Novasports 1 Live
Κόπα Αμέρικα: Αργεντινή-Βολιβία

To φετινό κόπα αμέρικα γίνεται στην ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ..... είναι το αντίστοιχο EURO της Αμερικάνικης ηπείρου

Διαβάστε την ανασκόπηση της αγωνιστικής περιόδου 2010-2011, αφορά τους μήνες Νοέμβριο και Δεκέμβριο, με τον Πανθρακικό να έχει στην τεχνική ηγεσία τον Βέλγο, Εμίλιο Φερέρα.

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Anaskopisi3

Η πρώτη επίσημη αγωνιστική υποχρέωση για τον Πανθρακικό είναι μέσα στην έδρα του Λεβαδειακού απέναντι στην ομώνυμη ομάδα. Το τελικό 1-0 υπέρ των γηπεδούχων διαμορφώνεται στο 19ο λεπτό με κεφαλιά του Τριποτσέρη και αμυντική αδράνεια. Ήταν ο 4ος εκτός έδρας αγώνας για το πρωτάθλημα με τις βαλίτσες να μην έχουν κάποια βαθμολογική συγκομιδή.

Η διακοπή του πρωταθλήματος λόγω των εκλογών δίνει τον απαραίτητο χρόνο στον Εμίλιο Φερέρα και τους συνεργάτες του, ο Βασίλης Αλεξίου έχει αντικαταστήσει τον Σάκη Παντελίδη στον τομέα της φυσικής κατάστασης, να δουλέψουν καλύτερα με τους ποδοσφαιριστές ώστε να αφομοιώσουν τον νέο τρόπο παιχνιδιού που επιθυμεί ο προπονητής. Με αντίπαλο τον Θρασύβουλο έρχονται οι βαθμοί της νίκης, έστω και στο 85ο λεπτό, με σκόρερ τον Παπουλή που είχε πάρει την θέση του Σίμωση στο 68ο λεπτό.

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Anaskopisi5

Επόμενος αντίπαλος η Δόξα Δράμας στην γειτονική Δράμα όπου ο Πανθρακικός αποσπά τον πρώτο εκτός έδρας βαθμό σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι προηγούνται με τον Χλωρό, Ρομπέρ και Μαρσέλο δίνουν το προβάδισμα στον Πανθρακικό αλλά οι Δραμινοί ισοφαρίζουν με τον Καπέλ λίγο πριν την λήξη της συνάντησης. Στο 1-2 ο Πανθρακικός έχασε σπουδαίες ευκαιρίες να κλειδώσει τους βαθμούς της νίκης. Αξίζει να σημειωθεί πως στο συγκεκριμένο παιχνίδι ο Πανθρακικός είχε την υποστήριξη των φιλάθλων του όπως και σε αυτό με την Αναγέννηση Καρδίτσας.

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Anaskopisi4

Δυστυχώς για τον Πανθρακικό η συνέχεια δεν είναι ανάλογη με 3 αγώνες όπου η βαθμολογική συγκομιδή είναι μηδαμινή. Αρχικά ο Εθνικός Αστέρας κερδίζει με 1-2 μέσα στην Κομοτηνή (Ρομπέρ – Παλάσκας, Φρανσεσκί) ενώ στα 2 παιχνίδια εκτός έδρας ο Πανθρακικός φεύγει με σκυμμένο κεφάλι. Στο Ηράκλειο απέναντι στον ΟΦΗ η ήττα έρχεται στο τέλος με 2-1 (στο 94ο λεπτό ο Ρομπέρ χάνει πέναλτι) με την φιλοξενία της Κρητικής ομάδας να ‘’κλέβει’’ την παράσταση. Διαβάστε εδώ και εδώ τα σχετικά Δελτία Τύπου που εξέδωσε η ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Η 3αδα αγώνων χωρίς βαθμολογική συγκομιδή ολοκληρώνεται στο Αγρίνιο όπου ο Παναιτωλικός με τέρμα του Γκούρμα στο 5ο λεπτό κατακτάει το τρίποντο συνεχίζοντας να βρίσκεται ψηλά στην βαθμολογία και συγκεκριμένα στις προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στο πρωτάθλημα της Super League. Αντίθετα ο Πανθρακικός σε ακόμη ένα παιχνίδι μένει με την πικρία της καλής εμφάνισης που δεν συνοδεύεται όμως με βαθμούς.

Παρά τα ατυχή αποτελέσματα η ομάδα της Κομοτηνής βρίσκει τις δυνάμεις και κλείνει με 4 βαθμούς στα τελευταία 2 παιχνίδια. Ο Εθνικός γνωρίζει την ήττα στο Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής με τον Σουλτανίδη να πετυχαίνει το γκολ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τζιωρτζιόπουλου. Στις 19 Δεκεμβρίου διεξάγεται ο τελευταίος επίσημος αγώνας για το 2010 και ο Πανθρακικός κερδίζει τον 2ο του βαθμό εκτός έδρας καθώς αναδεικνύεται ισόπαλος χωρίς τέρματα με την Ηλιούπολη.

Ο Πανθρακικός τους μήνες Νοέμβριο και Δεκέμβριο έδωσε 8 αγώνες για το πρωτάθλημα της Football League σημειώνοντας 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 4 ήττες και 6-8 τέρματα.

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Anaskopisi6

SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

karafatme έγραψε:

Υπαρχει και το μαγνητοσκοπημενο,πεντε το απογευμα του Σαββατου στο novasports 2.

Γι' αυτους που δεν αντεχουν.
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Τρεις ομιλοι των τεσσαρων ομαδων.

Οι δεκα χωρες της Νοτιου Αμερικης,συν Μεξικο και Κοστα Ρικα απο την κεντρικη που προσκληθηκαν για να συμπληρωθει δωδεκαδα.

Εξ' αρχης ηταν προσκεκλημενη η Ιαπωνια,η οποια ομως ακυρωσε τη συμμετοχη της προ τριμηνου.

Στα προημιτελικα προκρινονται οι δυο πρωτοι του καθε ομιλου,συν τους δυο καλυτερους τριτους.

Οι διασταυρωσεις ειναι τετοιες,που αποκλειεται η συναντηση Αργεντινης-Βραζιλιας πριν τον τελικο του Μονουμενταλ (που ειναι και το μοναδικο παιχνιδι που θα γινει στο γηπεδο της υποβιβασμενης).

Ακομα κι αν βγει η μια πρωτη και η αλλη δευτερη,η μια πρωτη και η αλλη τριτη,η μια δευτερη και η αλλη τριτη και οι δυο πρωτες και οι δυο δευτερες και οι δυο τριτες στους ομιλους τους.

Το εχουν δεσει απο παντου.

Αν θεωρησουμε οτι οι δυο αυτες ομαδες θα παρουν την πρωτη θεση στον ομιλο τους,τοτε οι προημιτελικοι,τοσο της Βραζιλιας,οσο και της Αργεντινης,θα διεξαχθουν σε "ευρωπαικες" ωρες (10 το βραδυ ωρα Ελλαδας) οπως και ο τελικος.

Ξερουν να προωθουν το προιον τους δηλαδη.

Οχι οτι χρειαζεται και καμμια ιδιαιτερη προωθηση,αλλα λεμε τωρα.

Αντιθετα,οι δυο ημιτελικοι,ειναι χαραματα.

Υπαρχει ομως παντα και η "κονσερβα" της επομενης ημερας.

Καλη μπαλα να δουμε και VAMOS ARGENTINA.

Στην εδρα μας,τους εχουμε.
cappo
cappo

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 461923 ....

...για να δουμε την μπαλα οπως την καταλαβαινουν οι Λατινοι,πρεπει να προσλαβουμε και εναν prive θαλαμοφυλακα...

...παιζει και το αλλο...αντι να πηγαινουμε στον...ορθρο,να καρφωνομαστε στις t.v. ....αυτες οι μεταδοσεις κανουν μονο για καψουρηδες τυπου λεγεωναριου...

...οι λοιποι περιμενουμε τις αδειοδοτησεις,τις ποινες,τις ενημεροτητες,τις ενστασεις,τις εφεσεις και τις αγωγες.....μιλαμε δηλαδη για την "πραγματικη" μπαλα............η μαλλον, οπως την καταλαβαινουμε στην Ελλαδα....
SPQR
SPQR
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

Ενταξει,υπαρχουν και αγωνες που ξεκινουν 10 το βραδυ ωρα Ελλαδας.

Την Κυριακη για παραδειγμα,η Βραζιλια παιζει με τη Βενεζουελα αυτην ακριβως την ωρα.

Δε νομιζω να χαλαγε κανεναν να δει τον Ντανι Αλβεζ,τον Λουσιο,τον Τιαγκο Σιλβα,τον Μαικον,τον Αντριανο (της Μπαρτσελονα),τον Ρομπινιο και τον Πατο (μεταξυ αλλων) να παιζουν τη μπαλιτσα που ξερουν εναντιον μιας ομαδας που θ' ανοιχθει (αφου ετσι ξερει να παιζει) κι οτι γινει.

Εννοειται αν εισαι σπιτι και εχεις "πιατο" και ελευθερο χρονο.

Εγω παντως,θα κατσω να τους δω.

Απο το να βλεπω τα θλιβερα που συμβαινουν στη χωρα μας,η απο το να περιμενω ποιος θα πεσει και ποιος θα παει μεσα,χιλιες φορες προτιμοτερο.
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ
ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ

Κι αμα δεν εχεις "πιάτο",ψαξε για αλλον Πατο...ΧΑ!

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6 - Σελίδα 11 Images
cappo
cappo

ΠΤΟΛΕΜΑΡΧΟΣ έγραψε:

....που ειναι ρε ο πατος ?...

...εγω βλεπω δυο βυζόμπαλους...αν καπου εχεις ελευθερο και τον πατο,υποχρεουσαι να τον περασεις...τι μισοδουλειες ειναι αυτες ρε ?...αυτο δεν το περιμενα απο σενα...

καρεκλοπόδαρα στην Κομοτηνή αυτή την ώρα ...... ο καιρός έκανε πάλι το χατιρι του cappo ......

ΦΑΝΑΡΡΡΡΡ ....γιόκ

ακόμη και τα μπαράκια στο φανάρι εχουν κριση λόγω καιρού

ΚΑΦΕΝΕΣ Νο6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή